Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan sahte site uyarısı

Gelir İdaresi Başkanlığı, İnteraktif Vergi Dairesi'nin logosu ve ekran görüntülerinin kullanılması suretiyle sahte internet sitelerinin oluşturulduğuna dikkati çekerek, yapılacak ödemelerde resmi internet sitelerinin kullanımına dikkat edilmesi gerektiği konusunda vatandaşları uyardı.

Ekonomi
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Kaynak: AA - ANADOLU AJANSI
Google Haberlere Abone ol
Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan sahte site uyarısı

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) internet sitesinde yer alan duyuruda, Başkanlık tarafından elektronik ortamda sunulan hizmetlerin yer aldığı İnteraktif Vergi Dairesinin logosu ve ekran görüntüleri kullanılarak oluşturulan sahte internet sitelerinin bir örneği paylaşıldı.

Söz konusu sahte internet sitelerinde çekiliş düzenlendiğine işaret edilerek, mükelleflerin şahsi bilgilerinin usulsüz bir şekilde ele geçirilmeye çalışıldığı vurgulandı.

Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden yapılacak ödemelerde tarayıcıya "www.gib.gov.tr", anlaşmalı bankalar aracılığıyla yapılacak ödemelerde ise tarayıcıya ilgili bankanın internet sitesi adresinin yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

Konuyla ilgili hak kayıplarının önlenmesi için mağduriyet ve şikayetlerin şahsi olarak adli makamlara iletilmesi gerektiğinin altı çizildi.

Yorumlar