Gençlik ve Spor Bakanlığı hangi branşlarda alım yapacak? GSB personel alımı başvuru şartları nedir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı çeşitli brançlarda istihdam edilmek üzere 1575 personel alınacağını duyurdu. Kamuda çalışmak isteyen birçok vatandaş, "Gençlik ve Spor Bakanlığı hangi branşlarda alım yapacak? GSB personel alımı başvuru şartları nedir, ne zaman?" sorularına yanıt arıyor.

Güncel
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Gençlik ve Spor Bakanlığı hangi branşlarda alım yapacak? GSB personel alımı başvuru şartları nedir?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığa 1575 personel alınacağını açıkladıç

Gençlik ve Spor Bakanlığı önemli bir istihdama öncülük ediyor. Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığa 1575 personel alımı yapılacağını açıkladı.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI HANGİ BRANŞLARDA ALIM YAPACAK? 

Kasapoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 373 spor uzmanı, 50 psikolog, 500 gençlik çalışanı ve 652 yurt yönetim personeli alınacağını belirtti.

Bakan Kasapoğlu'nun paylaşımı şöyle:

GSB'DEN PERSONEL ALIMI MÜJDESİ

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Kasapoğlu, bakanlık olarak gençlerle doğrudan iletişime çok önem verdiklerini belirterek, “İşte bugün de uzun zamandan bu yana çalışmalarını yürüttüğümüz, Gençlik ve Spor Bakanlığı ailemizi daha da büyütecek, bizi güçlendirecek, hizmet kalitemizi daha da yükseltmemizi sağlayacak güzel bir haberi sizlerle paylaşacağım” dedi. Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sporda yaşadığımız devrimin bir tarafı tesis hamlesi ve rasyonel planlamaysa; diğer tarafı da insan kaynağı”

Bakan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Yapılar, içindeki insan kaynağıyla doğru orantılı olarak başarılı olur. Biz bir yandan vatandaşlarımıza en modern tesis imkanlarını sunarken, bir yandan da bu ülkenin yetişmiş iş gücünü rasyonel bir şekilde istihdam etmenin çabası içerisindeyiz. Çünkü başarı doğru altyapının, doğru stratejiyle ve doğru iş gücüyle yönetilmesiyle gelir. Bakanlığımızın görev ve yetki alanına giren her konuda titizlikle yürüttüğümüz bir personel politikamız var. Sporda ve gençlik alanında yükselen tesisler, vatandaşlarımızın spora olan ilgisinin artması, hizmetlerin standardının korunması noktasında personel alım ihtiyacını da doğuruyor. Biz de bu süreçleri hızlı ve objektif bir şekilde yürüterek, her geçen gün Bakanlık ailemizi genişletiyoruz. Genişletmeye de devam edeceğiz. İşte en son 500 Yurt Yönetim Personeli, 4 bin 346 işçi ve 25 Gençlik ve Spor Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirmiştik. Yine millilik kapsamında 250 antrenör ve 100 spor uzmanı ve KPSS ile 1000 antrenör alımımız sonuçlanmak üzere. Ve bugün buradan müjdelemek isterim ki ailemize sözleşmeli yeni 373 spor uzmanı, 50 psikolog, 500 gençlik çalışanı ve 652 yurt yönetim personeli daha katıyoruz. Toplamda alacağımız 1575 kişi şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”

GSB PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

“Başvurular, 24 Ocak – 28 Ocak tarihleri arasında e-devlet üzerinden yapılacak”

Bakan Kasapoğlu, personel alımına ilişkin esasları ve başvuru sürecini ise şöyle anlattı:

“Spor Uzmanı pozisyonları için; yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak…

Gençlik Çalışanı pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak. Ek olarak 5. Grup için Bakanlığımızca verilen gençlik liderliği sertifikasına sahip olmak…

Psikolog pozisyonları için; yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren psikoloji bölümlerinden mezun olmak…

Yurt yönetim personeli pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak…

Bu şartlara haiz adaylar başvurularını 24 Ocak – 28 Ocak tarihleri arasında e-devlet üzerinden Kariyer Kapısı adresi üzerinden yapabilecekler. Altını çizmek isterim ki Kariyer Kapısı üzerinden yapılmayan hiçbir başvuru dikkate alınmayacak.”

Yorumlar