Tüm koşullar Galatasaray’ın lehine bir maç başlangıcı… Rakibin en çok baş ağrıtacak oyuncuları, Yusuf’lardan Sarı olanı ile Emre Akbaba sakatlık nedeniyle kadroda yok. Adana Demirspor’un savunma lideri Semih, daha maçın başında sakatlandı. Yetmedi, ev sahibi ekip kazanmak için açık oynamak, kora kor mücadele isteğinde… Maçtan önce camiada ön eleştirilerin kaynağındaki hakem Bahattin Şimşek, oyunu kesmeden oynatmak niyetinde. VAR’da Portekizli Andre Narcizo. Ve şampiyonluk için puan avantajını yakalayan sarı kırmızılıların, tüm diğer takımlar açısından dengeyi değiştiren yalnız kurtarışlarıyla değil, liberoluğu ile Fernando Muslera…
Bütün bunlar Galatasaray’ın kazanması için artı değerlerdi. Yapılması gereken, futbol oynayıp, son dönemler sahadaki oyunun ötesine geçen, dış etkenleri hiç hesaba almadan yoluna devam etmekti. 
Kazanmak için oynadı Galatasaray, kazanmak için oynadı bu sezon son dönem alıştırdığının dışında kalan Adana Demirspor…
Keyifli, her anında karşılıklı atakların yaşandığı, direklerden dönen topların izlendiği, temposu çok yüksek bir ilk yarı izlendi. Her futbolcu elinden geleni yaptı. İki kaleci de net kurtarışlara imza attı.
İkinci yarı da ilk yarı gibi başladı. Kilidi açan, Ziyech oldu. Sonrası, çorap söküğü gibi geldi. Balotelli’nin yönettiği Adana Demirspor etkili olmak için çabaladı. Ancak, rahatlayan stresini atan sarı kırmızılılar, oyunda kararı veren taraf oldu.
Ve puan rekoru kırılırken, mutlu son için 4 maç kaldı.