“Kızın biri okulda çok geveze idi. Herkes şikâyetçiydi. Müdür bir gün kızın babasına telgraf çekti:
-Kızınız çok geveze, diliyle ortalığı karıştırıyor. Lütfen çaresine bakınız.
Telgrafın cevabı gelir:
-Siz gelin bir de annesini görün. Geveze nasıl olurmuş!”

Siz bir de gelin Türk siyasetinde Aytun Çıray gevezeliğine bakın…

          Sabahtan akşama kadar sosyal medyadan bulaşmadığı kimse yok. Sürekli boş atıp, dolu tutmaya çalışıyor.

          Bu gevezeyle ilgili benim anlamadığım tek konu ise CHP içinde çok güçlü iken, Kemal Kılıçdaroğlu ile ABD ziyaretleri yapacak kadar onun kadro adamı iken, niçin CHP’den istifa edip Meral Akşener’in İP’inde figüran olmuştu? Bu soruya yine kendimce verdiğim cevap ise; Kemal Kılıçdaroğlu’nun Meral Akşener’e parti kurdururken, bu gevezeyi de âdeta siyasi komiser olarak bu partiye göndermiş olabileceğiydi. Sanırım bunun dışında başka bir cevabı da yoktur. Zaten gelir gelmez İP’in Sözcüsü ve Genel Sekreteri yapılmıştı. Gün geldi İP kongresindeki listede adı silinecekler arasında yer alarak İP’in GİK’ine giremedi. O dönem yaşanan kavgalarda Koray Aydın bu gevezeyi “yalancı ve etkisiz eleman” olarak tarif etmişti. Bu geveze de Koray Aydın’a “Bugün bu operasyonun aktörlerinden en başta gelen kişinin geçmişte Sayın Akşener’i FETÖ’cülerin desteklediklerine dair beyanlarını unutmamak lazım. İyi Parti’ye ‘İP’ deyip, sürekli FETÖ ile ilişkilendiren kişinin partiye girer girmez en yüksek makama getirilmesi kayda değer“ eleştirisinde bulunmuştu. Sonra Meral Akşener ile görüştü ve partide “Başdanışman” yapılarak kalması sağlandı.

          Sabahtan akşama kadar milli konularda, Türkiye ve dünyadaki gelişmeler karşısında bol bol manipülasyon olan gevezelikler yapmaktadır. Hep bir saptırma, hep bir karartma, hep bir yönlendirme…

          Türk Ordusu ne zaman Irak ve Suriye’ye operasyon yapmaya başladı, yine hemen bu özelliklerini yaşatmak için ön safa geçti.

          “ABD 18 Kasım’da resmen vatandaşlarını uyardı ve "Önümüzdeki günlerde Kuzey Suriye ve Kuzey Irak'ta Türk askerinin harekât yapacağını" duyurdu. ABD'ye bilgi verildi mi? Sizce teröristler ne yapmıştır?” twitini atarak hemen Türk devleti ve hükümetini töhmet altında bırakmaya yönelik imalara girişti. Öyle teröristlerin öldürülmesi gibi bir hassasiyet sahibi olduğundan değil.

          “Sizce teröristler ne yapmıştır?” diye sormak yerine Irak ve Suriye’deki hatta Türkiye’deki PKK’lıların Batı’ya “Bizi kurtarın” diye yalvarışına baksa olmaz mıydı?

          Dedim ya bu gevezenin derdi “Terör örgütü PKK ile mücadele değil” sadece zihinlerde fitne oluşturabilmek.

Bu geveze kim biliyor musunuz?

          İP Sözcüsü ve Genel Sekreteri iken, HDP ve CHP’den önce Türk Ordusu’nun Afrin operasyonuna "İP, tek adam rejimini kalıcı kılmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyecek ve beka sorunu yaratabilecek Afrin savaş senaryolarına tamamen karşıdır" açıklamasını yapmış kişidir. Bu gevezenin karşı olduğu Afrin operasyonunda kaç YPG’li terörist ölmüştü? (4600)

          Bu açıklamalarından utanıp, susması gerekirken geçen gün de canla başla terör mücadelesinde olan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a karşı gevezelik yaparken gördük.

          Türk Ordusu, Irak ve Suriye’yi terör örgütü PKK’ya dar ederken, bu geveze çıkmış bütçe görüşmelerinde “Eski defterleri açalım” haltı karıştırarak geçmişte ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Raymond Odiernodan liyakat madalyası almasını gündeme getirdi. ABD’nin beslediği terör örgütü PKK/YPG’yi böcek gibi ezerken, niye moral ve destek vermek yerine “Eski defterler” peşinde koşulur ki?

          “Eski defterleri açalım” diyen bu geveze, Kemal Kılıçdaroğlu ile ABD ziyaretinde FETÖ imamlarıyla kahvaltı yapan kişi değil miydi?

           “Eski defterleri açalım” diyen bu geveze, Selahattin Demirtaş'ın bu ülkenin birliği, bütünlüğü, demokrasisi, özgürlüğü ve insanımızın kardeşliği için düşüncelerini dikkatle dinleyeceğim” diyendi.

          “Eski defterleri açalım” diyen bu geveze, Selahattin Demirtaş'ın Twitter paylaşımı alıntılayıp, "Artık bizi millet yapan unsurlara #VicdanKardeşliği'ni eklemeliyiz" diyendi.

          “Eski defterleri açalım” diyen bu geveze, "Önce 'PKK eşittir HDP' taktiğini başlattılar. Bu, HDP'yi şeytanlaştırma taktiğiydi. HDP'yi şeytanlaştırdıktan sonra şunu dediler: 'HDP eşittir CHP'. CHP, Millet İttifakı'nın üyesi olduğuna göre, 'CHP eşittir İYİ Parti' dediler"  diyendi.

Bu gevezenin dili hep PKK, hep FETÖ dili oluyor.

          Bu geveze, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a çemkirirken yanında kim oturuyordu biliyor musunuz? Terörle mücadele için yapılan Irak ve Suriye tezkeresinde  “Hayır” oyu kullanan İP Milletvekili Durmuş Yılmaz.

Tam tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş gibi, Meral Akşener’i bulmuşlar.

Harbi Kemal Kılıçdaroğlu bu gevezeyi İP’e niye göndermişti?

          Gevezeliğinden mi bıkmıştı yoksa İP’e siyasi komiser olarak mı atamıştı? Sen söyle Aytun Çıray gevezesi niye CHP’den istifa edip İP’e geldin? Niye İP’te CHP ve HDP’ye hizmet ediyorsun?