Girişim Elektrik halka arz ne zaman belli oldu mu? Girişim Elektrik hisse kodu nedir?

Son dönemde birçok şirket gibi Girişim Elektrik A.Ş. de halka arz sürecini başlattı. Yatırım yapacak vatandaşlar Girişim Elektrik halka arz tarihini merak ediyor. SPK'ya yapılan başvuru ile Girişim Elektrik halka arz başvurusu yapılmış oldu.

Google Haberlere Abone ol
Girişim Elektrik halka arz ne zaman belli oldu mu? Girişim Elektrik hisse kodu nedir?
30.04.2021 17:15

Girişim Elektrik halka arz tarihinin açıklanıp açıklanamdığını sorgulamaya başladı. Girişim Elektrik halka arz başvuru dosyasını Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) ve Borsa İstanbul'a teslim edildiği bildirildi. Girişim Elektrik halka arz kararı için gözler bu yüzden SPK'da.

GİRİŞİM ELEKTRİK HALKA ARZ NE ZAMAN?

Girişim Elektrik halka arz sürecini başlattı. Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. halka arz için SPK'ya ve Borsa İstanbul'a başvuru işlemlerini tamamladı. Ancak henüz resmi bir tarih açıklanmadı.

Girişim Elektrik halka arz

Oyak Yatırım konsorsiyum liderliğinde halka arzını gerçekleştireceğini açıklayan şirket, 12 Nisan 2021 tarihi itibariyle halka arz başvuru dosyasını Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) ve Borsa İstanbul'a teslim ettiğini bildirdi.

Girişim Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı M.Behiç Harmanlı konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Halka arz ile kurumsal yapımızı güçlendirmeyi, markalaşma ilkelerini geliştirmeyi, sektörel büyüme hedefimize ivme kazandırmayı ve bu zamana kadar kazandığımız tecrübelerle elde ettiğimiz değeri yatırımcılarımızla paylaşmayı amaçlıyoruz'' dedi.

Girişim Elektrik'in 2020 yılında 880 milyon TL hasılat elde ettiğini ve 235 milyon TL net kâra sahip olduğunu kaydeden Harmanlı, "Ülkemize önemli bir katma değer sağlayan Girişim Elektrik, yenilenebilir enerjinin bölgedeki önde gelen aktörlerinden biri olarak uzun yıllardır hem Türkiye'nin dört bir yanında hem de tüm EMEA bölgesinde yatırımcıları verimli, kazançlı ve ihtiyaçları doğrultusunda optimize edilmiş yatırımlarla buluşturuyor. Şimdi yeni hedeflerimizle bu faydayı en üst seviyeye çıkaracağız" açıklamasını yaptı.

GİRİŞİM ELEKTRİK ALKA ARZ EDİLECEĞİ TARİH BELLİ OLDU MU?

Girişim Elektrik halka arz tarihi henüz netleşmedi. Sermaye Piyasası Kurulu'ndan gelecek cevabın ardından yayımlanacak izahname ile halka arz tarihleri belli olacak.

GİRİŞİM ELEKTRİK HALKA ARZDA ARACI KURUMLAR

Oyak Yatırım konsorsiyum önderliğinde halka arzını yapacağını paylaşan Girişim Elektrik 12 Nisan’dan itibaren halka arz başvuru dosyasını Borsa İstanbul'a ve Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) teslim ettiğini bildirdi.

Yorumlar