YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal 7 ve Ülke TV ortak canlı yayınında gündemi değerlendirirken birden rahatsızlandı. O sırada soru soran Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, rejiye ‘reklam' dedi ve kameralar Sayın Erdoğan'ı göstermeden program birden kesildi. O an, Türkiye’den yana olan herkesi korkuttu ve çok üzdü. O anlarda haber alabilmek için sosyal medya sayfalarında yapılan haberlere ve yorumlara baktığımda da PKK/FETÖ irtibat ve iltisaklı kişiler, kendilerine “muhalifim” diyen bazı soysuzlar âdeta bayram ediyordu. İnsan olmadıkları için insanlıkla alakası olmayan yorumlarda ve imalarda bulunuyorlardı. Bu durum da elbette bizleri şaşırtmadı. Çünkü yıllardır bu çevreler kâh Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kâh MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sağlığı üzerinden senaryolar yazıp, temennilerine umut oluşturmaya çalışıyorlar.

Bunun üzerine bizler de sürekli “Köpeklerin duası kabul olsaydı, gökten kemik yağardı” atasözünü onlara hatırlattık.

Katıldığı televizyon programında rahatsızlanan Sayın Erdoğan’ın yaklaşık 20 dakika sonra tekrar yayına dönerek "Yoğun çalışıyoruz. Ciddi manada üşüttüm. Programı iptal etsek yanlış anlaşılır mı diye düşündük. Sözümüz için geldik. İzleyicilerden helallik isterim" açıklamasında bulunması, gökten kemik bekleyenleri üzmüş olsa da, bu programda yaşadığı rahatsızlıktan sonra bazı açılış ve mitinglerini istirahat etmek için iptal etmesi sonrası da kara propagandaya ve senaryo uydurmaya kaldıkları yerden devam ettiler. Çünkü kokuşmuş karakterleri, irin üreten zihniyetleri bunu yapmalarını mecbur kılıyordu.

“Hastalık her insanın başına gelir. Bugün ona, yarın bana yahut bir yakınıma gelir” gibi bir yaklaşım sergilemiyorlar.

6’lı masanın genel başkanları “Geçmiş olsun” mesajları yayınlasalar da, bunların trolleri, destekleyenleri, yazarları, yorumcuları, uzantıları hem imalarla, hep bir temennilerle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rahatsızlığı karşısında kalbinin pasını göstermiş, dilinin zehrini akıtmıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir gün istirahat ettikten sonra, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile video konferans görüşmesiyle katıldıkları Akkuyu Nükleer Güç Santrali İlk Nükleer Yakıt Getirme Töreni'nden görüntü vermesi bunları oldukça üzmüş ama milletimiz Türkiye'yi dünyanın nükleer güç sahibi ülkeler arasına sokacak büyük bir hamleyle dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan manzarasına çok sevinmiştir. 

Sürekli açılışlar yapan, arka arkaya projeleri hayata geçiren, mitingden mitinge koşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, evindeki tiyatro sahnesinden elindeki soğanla eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu’nun kitlesinin anlaması mümkün değildir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geçirdiği rahatsızlıktan dolayı geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Seçim gününe kadar milletimizin geleceğini ve varlığını ilgilendiren yoğun açılış, projeleri hayata geçirme programları vardır. Akıl sağlığını yitirmiş olanların, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlığı karşısındaki iğrenç söylemlerinin hiçbiri, bunları engelleyemeyecektir.

Allah, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye sağlık, sıhhat versin. Çünkü Türk milletinin varlığı ve geleceği adına bu birlikteliğe çok ihtiyaç vardır.

Editör: Bilge Güler