PKK’nın DEM’liği haline gelen CHP bu ihanet yolundan dönecek gibi görünmüyor. Hem köşeye sıkışmanın dengesizliğini yaşıyor hem de yerel seçimde DEM’li ittifak için attığı her adıma, her söylediğine dikkat ediyor. DEM’i küstürecek, kızdıracak bir kelime dahi kuramıyorlar. 12 şehidimiz sonrası PKK’ya sahip çıkan, DEM’i eleştiren bir tane hassasiyet sahibi CHP’li çıkmamıştır.

Türkiye’de aklı başında, vicdan sahibi ve vatansever olan herkes CHP’nin bu rezil durumunun farkındadır. O yüzden şehitlerimizin cenaze töreninde CHP Genel Başkanı düzeyinde büyük tepkiyle karşılaşıyorlar. Geçmişte Kemal Kılıçdaroğlu şehit cenazesinde linç ediliyordu. Geçtiğimiz günlerde de Özgür Özel memleketi Manisa’da aynı sonla karşılaşıyordu.

Ama hala kendilerinin nerede durduklarına bakmıyorlar. Kendilerini protesto edenlere çeşitli yaftalar yapıştırıyorlar.

Özgür Özel’i gören otomatikman “Kahrolsun PKK” diyor. Çelengini gören yırtıyor, şehit babası cenaze töreninde “Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’a selam gönderenlere hakkımı helal etmiyorum” diyor. Şehit ailesi evine “ Siz DEM’lenirken, Biz şehit verdik” pankartı asıyor.

Çünkü CHP ve PKK toplumda artık tek vücut olarak görüldüğü için, tepki oranı da ona göre artmaktadır.

Özgür Özel’in CHP Genel Başkanı olduğu günden itibaren PKK’nın sanatçısına, gazetecisine, partisine, derneğine, atasına sahip çıkması tepkileri gün geçtikçe artırmaktadır.

CHP yüzsüzlüğün dibini sıyırmış durumdadır.

PKK ile bu kadar samimi olup, “Şehit cenazesinde bize nasıl tepki gösteriyorlar?” diyecek kadar akli dengesini kaybetmiş durumdadır.

Kemal Kılıçdaroğlu, “YPG terör örgütü değil, vatanını seven oluşum”, “Türkiye’nin beka problemi yok. YPG bize saldırmaz” dedikten sonra YPG’nin şehit ettiği askerimizin cenaze törenine katılıyorsa ne yaşanması bekleniyor?

Katil yahut katile sahip çıkan kişiler öldürdükleri kişinin cenazesine gidemez. Giderse ailesi, yakınları onu parçalar. Hadi, “Özgür Özel ve Kemal Kılıçdaroğlu’na niye böyle yapılıyor” diyenler, yakınlarından birini öldürüldüğünde ona sahip çıkanları kendi cenaze töreninde çiçekle karşılasın da görelim!

Çocuğunu şehit eden PKK ile işbirliği yap, sonra gel babasına, anasına sarıl… 

PKK’lıları şapır şupur öpen, onlara selam gönderen, şehit cenazesinden çıkıp PKK’nın siyasi uzantısı DEM’e ziyarete giden Özgür Özel, şehit cenazesinde çiçekle mi karşılanacağını sanıyor.

Ya PKK’nın elini tutmayı bırakacak ya da adam gibi şehitlere sahip çıkacak. Hem ayranım dökülmesin hem yoğurdum ekşimesin tarzı siyasetle nereye kadar?

CHP’liler PKK’nın kucağında yolculuk yaptığı sürece şehit cenazelerinden uzak durmalıdır. Durmazsa yaşananlar ortadadır.

CHP tüm bunların üzerine hala DEM’le düşüp kalkmaya devam edecekse, bir gün DEM’liği onun kafasına geçirecekler. CHP’de bunun farkındadır sanırım.

Editör: Arda Erden