Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Bugün, o sahip çıktığı terör örgütü Fransa’yı yakıp yıkıyor. Bu çapsızlık, bu sonucu hak ediyor mu? Elbette ediyor. Ama bizler terörün en acı faturasını ödemiş ve hâlen ödemeye devam eden bir milletin evlatları olarak hiçbir ülkenin terörün faturasını ödemesini istemeyiz. Dünyada her ülkenin terör örgütlerine tavır alması gerekirken maalesef Fransa ve benzeri ülkeler bir bölgede yahut bir ülke üzerinde haritaları, dengeleri, yönetimi değiştirecek hedefler için terör örgütlerini destekliyor. Ama gün gelip, o besledikleri yılanın kendilerini sokacağını hiç hesap etmiyor. Fransa’nın yaşadıkları diğer Batı ülkelerine ibret olmalıdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Buradan bir kez daha terör örgütlerine doğrudan veya dolaylı kucak açan, destek veren ülkelere sesleniyorum. Koynunuzda yılan besliyorsunuz. Beslediğiniz o yılan her an sizi de sokabilir" şeklinde Batı ülkelerini uyarmıştı. Bu uyarıyı dinlemeyen ülkelerden biri olan Fransa’yı bugün terör yılanı soktu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli de 2015 yılında Fransa’nın Paris şehrinde terör saldırısında ölen 17 Fransız vatandaşının acısını paylaşarak, Fransa’daki terör dehşetine karşı insanlığın ortak tepki göstermesi ve bu ülkede yüz binlerin teröre karşı cephe alması uluslararası toplumun bilinçlenmesi için son derece yararlı olacaktır” demiş ve “Fransa’da vuku bulan trajedi, bir taraftan terörizmle mücadele ederken, diğer taraftan Batı ülkelerinin bir öz eleştiri yapması, çifte standartlardan kaçınması bakımından bir dönüm noktası olmalıdır” şeklinde Batı ülkelerini uyarmıştı.

Gerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, gerek MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin bu uyarılarından ders çıkarmayan Batı ülkeleri koynunda yılan beslemeye ve şimdi sokulmaya devam ediyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli 2015 yılında uyarmış ve aradan 7 yıl geçmiş. Fransa ne ders çıkarmış ne de önlem almış… Ders çıkarıp, önlem almadığı gibi hâlâ İran’ı, Irak’ı, Suriye’yi, Türkiye’yi bölmek için terör yaratan ABD beslemesi PKK’yı desteklemek için kendini parçalıyor.

Macron “YPG/PKK, Türkiye için terörist olabilir ama bizim için değil” demeyi gördün mü?

Görse şeytanın bile besmele çekeceği PKK’lı yaratıklar, Fransa’yı yakıp yıkıyor? Ne hissediyorsun? “Biz de şeytanın ortaklarıyız” diyerek kendini mi teselli ediyorsun Macron?

Terör her ülkeyi yakacak bir emperyalizm silahıdır. Bu silahı yaratanı da, tutanı da gün gelir vurur. Terör örgütü PKK’nın şu an tüm kullanım hakları ABD’de görünse de PKK’nın kurulduğu günden bu yana gezmediği kucak kalmamıştır. Ateizm düşünce temelinde kurulmuş terör örgütü PKK’yı menfaatleri için gün gelmiş Müslüman, Hristiyan, Yahudi, Musevi inanışta olan birçok ülke kullanmıştır. Ne kadar tuhaf ve ilginç değil mi?

Fransa kendi alan açıp beslediği terör örgütü PKK’yı terör örgütü olarak görmüyorsa niçin PKK’lı yaratıklarla Fransa polisini çatıştırıyor ki?

Bıraksın PKK’lı teröristler Fransa’nın her yanını yaksınlar, yıksınlar…

Fransa ülke topraklarını PKK’lı yaratıklara teslim etmiş gözüküyor. Fransa eğer bu yaratıklara Orta Doğu’da devlet kurdurmak istiyorsa, hepsini getirsin Fransa’da sözde bir Kürdistan kurdursun. Yok eğer “Akıllandım, terörle mücadele yapacağım” diyorsa, tek çözüm sarı torba… Türk devletinden akıl alsın.