Görenlerin içi paramparça! CHP'nin yönettiği Adana’da rezalet görüntüler

Adana’nın ortasından geçen Seyhan Nehri’nin suyu kesilince nehir, yosuna bulandı. Yeşile bürünen nehri görenler, kötü koku ve yosunlar üzerindeki çöp birikintilerinden ötürü rahatsız…

Görenlerin içi paramparça! CHP'nin yönettiği Adana’da rezalet görüntüler - Sayfa 1

Adana’nın simgelerinden Seyhan Nehri’nde su akıntısı baraj kapaklarındaki çalışmalar nedeniyle durduruldu. Akıntının durmasıyla birlikte nehirde yosun birikintileri oluştu. Yosunlar nedeniyle nehir tamamen yeşile büründü. Sudaki kirliliğin kontrolden çıkması üzerine Seyhan Nehri’nde de emsalleri gibi renk değişimleri ve yosun yoğunluğu oluştu.

Görenlerin içi paramparça! CHP'nin yönettiği Adana’da rezalet görüntüler - Sayfa 2

Yeşile bürünen Seyhan Nehri’ni görenler ise yetkililere temizlik çağrısında bulundu. Bölgeye gezintiye gelen vatandaşlar yosun nedeniyle kirli bir görüntü ve kötü koku oluştuğunu belirtti.Görenlerin içi paramparça! CHP'nin yönettiği Adana’da rezalet görüntüler - Sayfa 3

Hasan Özgül (18) isimli vatandaş, "Buraya yabancı birisi geldiğinde biz başımız eğik duruyoruz. Bu hep insanların pisliği. Ellerine ne geçerse kaldırıp atıyorlar. Manzara niyetine geldim, geldiğime pişman oldum. Yabancılar geliyor, başka ülkelerden insanlar geliyor ama hep pis buralar. Geçen bir kız video çekiyordu, ’Anne burası çok pis’ diyordu. Buranın temizlenmesi lazım" ifadelerini kullandı.


Görenlerin içi paramparça! CHP'nin yönettiği Adana’da rezalet görüntüler - Sayfa 4

Murathan Türksal (19) ise nehrin biran önce temizlenmesi gerektiğini söyleyerek, "Gezinti için geldim ama manzara çok kötü. Buranın bir an önce temizlenmesi lazım. İnsanlar buraya geldiğinde manzarayı görünce pişman oluyorlar. Burası biran önce temizlensin ve biz eski, temiz Seyhan Nehri’ne kavuşalım" diye konuştu.