GSB kura çekimi sonuçları ne zaman belli olur? İŞKUR GSB işçi alımı kura çekimi ne zaman

GSB kura çekimi sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. GSB işçi alımı için 4 bin 346 kişinin başvurusu alınmıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yayınladığı ilana göre, Temizlik Görevlisi ve Güvenlik Görevlisi kadrolarında işe alım yapılacak. Gençlik Spor Bakanlığı bünyesinde işçi alımı için İŞKUR tarafından kura çekimi yapılacak. Peki GSB kura çekimi ne zaman? İŞKUR GSB kura çekimi tarihi belli mi, ne zaman?

Ekonomi
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
GSB kura çekimi sonuçları ne zaman belli olur? İŞKUR GSB işçi alımı kura çekimi ne zaman

Ağustos ayında GSB işçi alımı için başvurular alınmıştı. Gençlik Spor Bakanlığı bünyesinde 4 bin 346 işçi alımı yapılacak. Bu sebeple başvuru yapan kişiler GSB kura çekimi ne zaman? İŞKUR GSB işçi alım kura çekimi ne zaman, hangi gün? araştırması yapıyorlar. Gençlik Spor Bakanlığı işçi alımı için başvuruda bulunan adaylar arasından istihdam edilecekler bu hafta belirlenecek.

GSB KURA TAKİP SAYFASI

GSB İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

Gençlik Spor Bakanlığı konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların, kura çekimi 15 Eylül 2021 Çarşamba günü yapılacaktır. Kura çekim yeri daha sonra Bakanlığımız internet sitesinde yayımlanacaktır." diye belirtti.

GSB kura çekimi

GSB İŞÇİ ALIMI NASIL BELİRLENECEK?

İŞKUR'un ortaklığıyla gerçekleştirilen Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) çekilişinin ardından merakla araştırılan kura sonuçları, kurumun açıkladığı sayfa üzerinden erişime açılacak. Her ilde kurulan komisyon ile belirlenen kura sonuçları, asıl ve yedek liste olarak sisteme yüklenecek.

Güvenlik Görevlisi meslek kolu için teslim edilmesi gereken belgeler;

 a) En az Ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenim düzeyine sahip olduğunu gösterir diploma veya mezuniyet belgesi,

b) Başvurunun son günü (27 Ağustos 2021) itibarıyla geçerlilik süresi bulunan silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartı,

c) Beyan formu (Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerince belge teslimi esnasında temin edilecektir.)

Temizlik Görevlisi meslek kolu için teslim edilmesi gereken belgeler;

a) En az Ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenim düzeyine sahip olduğunu gösterir diploma veya mezuniyet belgesi,

b) Beyan formu (Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerince belge teslimi esnasında temin edilecektir.)

 

Etiketler gsb işçi kura sonuç
Yorumlar