GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? GSB temizlik görevlisi sözlü sonuçları belli oldu mu?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bünyesinde istihdam etmek üzere 4 bin 346 temizlik ve güvenlik görevlisi alacak. Bu iş imkanının kaçırmak istemeyen pek çok kişi GSB mülakat sonuçlarına girdi. Şimdi ise herkesin mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağında. Peki, GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Temizlik, güvenlik görevlisi sözlü sonuçları belli oldu mu?

Ekonomi
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? GSB temizlik görevlisi sözlü sonuçları belli oldu mu?

Devlette iş imkanlarını değerlendirip açılan ilanlara başvuru yapan binlerce kişi girdikleri mülakatların nasıl sonuçlanacağını merak edip araştırmalarda bulunuyor. Biran önce işine girip çalışmak isteyen vatandaşlar, "GSB mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? GSB temizlik görevlisi sözlü sonuçları belli oldu mu?" gibi sorulara yanıt aramaya başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 4 bin 346 temizlik ve güvenlik görevlisi alımı yapacak.

 GSB MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2021?

2021 Yılı Sürekli İşçi Alımı Sözlü Sınavı 01 – 12 Kasım 2021 tarihleri arasında Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri Sınav Kurullarınca gerçekleştirilecek olup sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar, "basvuru.gsb.gov.tr" adresi üzerinden ulaştıkları "Sözlü Sınav Giriş Belgesi"nde belirtilen sınav yeri, tarihi ve saatinde, T.C. Kimlik Numaralı kimlik belgelerinden biri (nüfus cüzdanı, pasaport) ve sınav giriş belgesi ile hazır bulunacaklardır.

Mülakatların ardından söz konusu sınavın sonuçları açıklanacak. Mülakatlar ise hala devam ediyor.  12 Kasım'dan yetkili mercilerin sonuçları açıklaması bekleniyor.

SÖZLÜ SINAVDA HES KODU ZORUNLULUĞU

Covid-19 tedbirleri kapsamında; sözlü sınavın yapılacağı mekânların bina girişlerinde güvenlik görevlilerince adaylar için belirlenen sözlü sınav tarihinden en fazla bir gün önce alınmış HES (Hayat Eve Sığar) kodu sorgulaması yapılacaktır.

Geçerli HES (Hayat Eve Sığar) kodu olmayan aday kesinlikle içeri alınmayacaktır.

Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

 

Yorumlar