GSB sözlü mülakat ne zaman yapılacak belli mi? 2021 GSB mülakat tarihi açıklandı mı?

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 4 bin 346 temizlik ve güvenlik görevlisi işçi alımı yapılacak. Bu sebeple GSB sözlü mülakat tarihi ne zaman yapılacak? diye araştırma yapılıyor. 2021 GSB personel alımı için kura çekimi 15 Eylül'de gerçekleştirildi. GSB güvenlik görevlisi ve temizlik görevlisi alımı için mülakat tarihi bekleniyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından GSB personel alımı hakkında açıklama geldi.

Google Haberlere Abone ol
GSB sözlü mülakat ne zaman yapılacak belli mi? 2021 GSB mülakat tarihi açıklandı mı?
11.10.2021 14:55

GSB işçi alımı kura sonuçları belirlenen tarihlerde gerçekleştirildi. Şimdi ise gözler GSB işçii alımı sözlü mülakat tarihlerine çevrildi.Temizlik ve güvenlik görevlisi kadroları için başvurular, 23 – 27 Ağustos 2021 tarihleri arasında alındı. GSB temizlik ve güvenlik görevlisi sözlü mülakatı ne zaman, hangi tarihte belli mi? GSB sözlü mülakat 2021 ne zaman yapılacak? Peki 2021 GSB mülakat tarihi açıklandı mı? İşte detaylar...

GSB SÖZLÜ MÜLAKATLARI NE ZAMAN?

Kura çekimi sonucu asıl olarak belirlenen adaylar ile öncelik hakkı bulunan ve doğrudan belge teslim etmeye hak kazanan adaylardan belgeleri geçerli olmayan veya süresi içerisinde belge teslimi yapmayan adayların yerine yedek listede yer alan adaylardan sırasıyla 04 – 08 Ekim 2021 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde ilgili Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri tarafından belge teslimi çağrısı yapıldı. Belirlenen süreler içerisinde talep edilen belgeleri doğru ve eksiksiz teslim etmeyen adaylar sözlü sınava katılma haklarını kaybetmiş sayılacak.

GSB sözlü mülakat

İl Müdürlüğü Sınav Kurulu tarafından teslim alınan belgeler incelendikten sonra belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen ve sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların sözlü sınav tarihleri Bakanlığın (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde daha sonra ilan edilecektir. Sürekli işçi alımına ilişkin her aşamada Bakanlığın internet sitesinde yapılacak duyurular tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

GSB personel alımı için belgeler incelendikten sonra belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen ve sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların sözlü sınav tarihleri daha sonra duyurulacak. GSB sözlü mülakatlar duyurulduğu an haberimizde yer alacak 

GSB SÖZLÜ SINAV NASIL OLACAK?

Sözlü sınavda adaylar; sınav kurulu üyelerinin her biri tarafından;a) Görevin gerektirdiği mesleki bilgi ve beceri, (30 puan)

b) Genel kültür, (30 puan)

c) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, (20 puan)

d) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu, (20 puan)

konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Sınav kurulu üyelerinin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle sözlü sınav puanı belirlenecek.

SÖZLÜ SINAVDAN KAÇ PUAN ALMAK GEREKİYOR?

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekiyor.

Adaylar sözlü sınava gelirken kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı veya pasaport) yanlarında bulunduracaklar. Kimlik belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacak. Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecek.

Yorumlar