Fenerbahçe bu sezon çok çekti stoperlerin hatasından. Samet yaptı, Oosterwalde yaptı, hatta orada oynamayan İsmail Yüksek bile yaptı ve yedeğe düştü. Dün de sakatlıktan çıkan Djiku sahneye çıktı. Bir hata yaptı, yediği golden dolayı morali bozulan eksik Beşiktaş’ı ayağa kaldırdı. İsmail hoca bir türlü çözüm bulamadı, defans sorununa.

Aslında maça istekli, arzulu başlayan, taraftarının da müthiş desteğini alan taraf siyah beyazlı takımdı. Ancak yine Tadic’in asisti, Dzeko’nun fırsatçılığı ile bir anda geriye düştüler, ezeli rakipleri karşısında. Sonra o kaptırılan top, Samet’in yaptırdığı penaltı ile eşitliği yakaladılar. Gönülden oynadı Beşiktaş, eksikleri kafaya takmadı. Herkes iki kişilik mücadele etti. Ama sakatlara önce Gedson, sonra da Umut Meraş’ın da eklenmesi dengelerini bozdu. Sertliğin bol olduğu ilk yarıda, mücadelede Beşiktaş, pozisyonda ise Fenerbahçe’nin zenginliği vardı.

İkinci yarı ile birlikte gardı düşen Beşiktaş oyunu kendi alanında kabullenmeye başlayınca, Fenerbahçe rakibini baskı altına aldı. Bu kez defans zafiyeti siyah beyazlı takımdan geldi ve kazanılan penaltı ile skor Fenerbahçe lehine döndü. Maç penaltı bile kurtaran kaleci Mert ile Fenerbahçeli futbolcular arasında dönmeye başladı. Rıza hocanın hamleleri de yetmedi skoru değiştirmeye. Hakem kararları da maça damga vurdu. Sayısız sarı kart, iki penaltı, VAR’dan dönen kararlar futbolcuları da gerdi, tribünleri de. Sonuçta bir tarafın sakatlıklar nedeniyle teslim olduğu, diğer tarafın da bol pozisyon bulduğu, bir de penaltı kaçırdığı derbide, gülen taraf Fenerbahçe oldu.