Türkçe Düşün
İstanbul
AÇIK
30°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Gündem Bakan Akar'dan 'terörle işbirliği' tepkisi: Bir koltuk için buna değer mi?

Bakan Akar'dan 'terörle işbirliği' tepkisi: Bir koltuk için buna değer mi?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Bir otobüsün önünde teröristler, ortasında bir parti, onun da arkasında ittifaktaki diğer partiler oturuyor. Yani Millet İttifakı oturuyor. Millet İttifakı’nın içindekiler vatan, millet, terörle mücadele konularında daha önce bizler gibi düşünen insanlardı. Bir koltuk için buna değer mi" dedi.

3 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Bakan Akar'dan 'terörle işbirliği' tepkisi: Bir koltuk için buna değer mi?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kartal Şehitliği ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği'nin Kayseri şubelerini ziyaret etti.

Şehit mezarlarına karanfil bırakan, dua okuyan Akar, kabir ziyaretinde bulunan şehit aileleri ile görüştü. Buradan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği ile Türkiye Muharip Gaziler Derneğinin Kayseri şubelerine geçen Akar, bayram tebriğinde bulundu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin sağladığı başarılarda en büyük payın şehitlerde ve gazilerde olduğunu ifade eden Akar, onların kahramanlık ve fedakarlıklarının daima hatırlanacağını, bunun unutulmasına asla izin vermeyeceklerini söyledi.

Şehit ve gazilerin kanlarını yerde bırakmadıklarını, ailelerinin gözyaşlarının hesabını sorduklarını, sormaya devam ettiklerini vurgulayan Akar, terörle mücadeledeki kararlı duruş sayesinde önemli kazanımların elde edildiğini kaydetti.

"TERÖRİSTLERİ CESARETLENDİRİYORLAR"

Bu kazanımların korunmasının önemine dikkati çeken Akar, şöyle konuştu:

"Son zamanda bir zihniyet ortaya çıktı. Teröristlerle görüşüyor, konuşuyor, anlaşıyor, birtakım sözler veriyor, taahhütlerde bulunuyorlar. Teröristleri cesaretlendiriyorlar. Çökme noktasında olduğu görülmesine rağmen bu zihniyetin yaptıkları, teröristlere karşı destek sağlayıcı söylem ve eylemleri milletimiz tarafından yakından izleniyor.

Bu söylemlere asil milletimizin itibar etmeyeceğine tüm kalbimizle inanıyoruz. Bugüne kadar terörle mücadelede sağlanan bu kazanımların kaybedilmesine bu millet asla tahammül göstermez. Bu, bekamızı tehlikeye sokmak, mücadeleyi sıfırlamak demektir. Bunun ülkemize, milletimize açacağı bela büyüktür. ‘Teröristlerin, terörist elebaşının serbest bırakılması’, ‘terörle mücadelenin durdurulması’ gibi söylemlerin kabul edilmesi mümkün değil."

"TEMİNAT MİLLETİMİZİN FERASETİ"

Bu tür söylemleri kabul edilemez olarak nitelendiren Akar, "Teröristlerle işbirliği yapanlara, teröristlerle arasına mesafe koymayanlara, onlarla görüşenlere milletimiz itibar etmeyecektir" dedi.

Teröristlerle birlikte yürüyenlerin, bir ittifakla işbirliği yaptığını ifade eden Akar, şunları kaydetti:

"Sonuçta terörle birlikte yürüyorlar, aynı otobüse biniyorlar. Bir otobüsün önünde teröristler, ortasında bir parti, onun da arkasında ittifaktaki diğer partiler oturuyor. Yani Millet İttifakı oturuyor. Millet İttifakı’nın içindekiler vatan, millet, terörle mücadele konularında daha önce bizler gibi düşünen insanlardı. Şimdi ne oldu? Bir koltuk için buna değer mi, anlamakta güçlük çekiyoruz. Bu bizim için büyük bir endişe kaynağı. Fakat bizim için teminat milletimizin feraseti. Allah’ın izniyle milletimizin bunlara izin vermeyeceğine, terörle mücadele konusunda tekrar başa dönülmesine göz yummayacağına inanıyoruz.”

Dernek başkanları ziyaretten dolayı Bakan Akar’a teşekkür ederek terörü bitirmek için gösterdikleri gayretlerden dolayı kendisini ve Türk Silahlı Kuvvetlerini sonuna kadar desteklediklerini aktardı.

Öte yandan Bakan Akar, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hacı Rukiye Gazioğlu Huzurevi’ne de bir ziyaret gerçekleştirdi.

Huzurevi sakinlerinin bayramını kutlayan, onlara karanfil veren Akar, "Herkesin büyüğüne saygı göstermesi esastır. Ahlakımız, kültürümüz, inancımız bunu gerektirir. Size ne kadar saygı göstersek azdır. Sizlerin sağlık huzur içinde hayatını sürdürmeleri çok önemli." diye konuştu.

Bir huzur evi sakininin depremzede olduğunu, Kahramanmaraş’tan geldiğini belirtmesi üzerine Akar, geçmiş olsun dileklerini ileterek, "Millet, devlet olarak yaraları biz saracağız." dedi. Akar, çalışmaların süratle devam ettiğini aktardı.

Kaynak: AA

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ünlü oyuncu hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu hayatını kaybetti