Türkçe Düşün
İstanbul
AZ BULUTLU
24°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kandil, Kılıçdaroğlu'na ''Seninleyim'' diyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kandil, Kılıçdaroğlu'na ''Seninleyim'' diyor

Giresun'da valilik yanında düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Kandil'den selam geliyor Bay Bay Kemal'e. Ne diyor, 'Desteğimiz onunla.' Kandil, Kılıçdaroğlu'na 'Seninleyim' diyor. Bu Kandil'dekilerin dini yok, bunların ezanı yok' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Temmuz ayında hem enflasyon farkını hem refah payını dikkate alan yeni artışlarla çalışanlarımızı ve emeklilerimizi daha da rahatlatacağız' ifadelerini kullandı.

4 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kandil, Kılıçdaroğlu'na ''Seninleyim'' diyor

Giresun'da valilik yanında düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Kandil'den selam geliyor Bay Bay Kemal'e. Ne diyor, 'Desteğimiz onunla.' Kandil, Kılıçdaroğlu'na 'Seninleyim' diyor. Bu Kandil'dekilerin dini yok, bunların ezanı yok' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Temmuz ayında hem enflasyon farkını hem refah payını dikkate alan yeni artışlarla çalışanlarımızı ve emeklilerimizi daha da rahatlatacağız' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun'da valilik yanında düzenlenen mitingde önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Giresun dün Pontus çetelerine bu vatan topraklarını dar etmişti, inanıyorum Giresun bugün de Kandil'in şakşakçılarına, FETÖ'nün haşhaşilerine vatan topraklarını dar edecek. Giresun, kahramanlarımızın emanetlerine sıkı sıkıya sahip çıkacak. Giresunlu kardeşlerim ondan bundan korkmaz. Sizler ne soğana ne patatese liderinizi kurban etmezsiniz.

İnanıyorum ki Giresun bugün de şehitlerimizin, gazilerimizin, kahramanlarımızın emanetine sıkı sıkıya sahip çıkacak. Giresun yeni mandacıları hüsrana uğratarak emperyalistlerin heveslilerini kursağında bırakacak.

Bizim Giresun'a olan sevdamız, Türkiye'ye olan sevdamız da son nefese kadar sürecek. Yürekleri Karadeniz kadar engin olan Giresunlu kardeşlerimiz bizden başkasına meyil etmez. Giresun bizimle olduğu sürece her meselenin üstesinden geliriz. bunun için 14 Mayıs çok önemli. Sadece siz oy kullanmanız yeterli değil, en az bir komşunuzu, eşinizi dostunuzu sandığa götürerek bize ve Cumhur İttifakı'na oy vermeniz lazım.

Aksi halde nefes aldırmadığımız teröristler yeniden gelir bu ülkenin başına musallat olur, FETÖ'cü hainler yeniden çocuklarınızı ellerinizden alır. Zorlu bir mücadelenin ardından ayaklarını ülkemizden kestiğimiz emperyalistler gelir bizi yeniden kendilerine bağımlı yaparlar.

Bay Bay Kemal gelince Selo'yu çıkaracağız diyor. Ne yaptı diyor. Daha ne yapacak. 51 tane Kürt kardeşimizi öldürdüler. Yasin Börü evladımızı şehit ettiler. Daha ne olacak Bay Bay Kemal. Kandil'den selam geliyor Bay Bay Kemal'e... Bunların dini yok, ezanı yok, kitabı yok. Bunlar kitapsız. Benim Giresunlu kardeşlerim bunların önünü açmaz.

Bu oyunu 14 Mayıs'ta bozmaya var mıyız? Savunma sanayindeki işe yarar ürünlerimize el koyacaklarmış. Atatürk Havalimanı'ndaki TEKNOFEST'i hazmedebildiler mi? Şimdiden aynı yeri ABD'li şirketlere devretme sözü veriyorlarmış.

ENFLASYON FARKI VE REFAH PAYI ARTIŞI YAPACAĞIZ

Yaptıklarımızı anlatmaya saatler yetmez. Eksikler de yok değil, bütün bunlar aşılacaktır, yine biz aşarız.

Çarşıda, pazarda yaşanan bütün bu pahalılıkları yine biz aşarız. Ama görüyorsunuz enflasyon her ay düşüyor. Yüzde 43'e indi. Her İnşallah her ay azala azala devam edecek.

Temmuz ayında hem enflasyon farkını hem refah payını dikkate alan yeni artışlarla çalışanlarımızı ve emeklilerimizi daha da rahatlatacağız.

MEVCUT SIKINTILARI DA YİNE BİZ GİDERECEĞİZ

Nereden nerelere geldik. Eğitimden sağlığa her alanda standartları en yükseğe biz çıkardı. Sanayi ve teknoloji eksiklerini biz giderdik mi? Bu ülkenin en büyük özlemi olan Ayasofya'yı biz ibadete açtık mı? Hamdolsun biz açtık. Birleşmiş Milletlerin tam karşısına 32 katlı bir Türk Evi inşa ettik.

Nasıl buldunuz? Neler yapmışız neler. Bay Bay Kemal geçen buraya uğramış galiba. Kaç kişi vardı? Ama asıl dersi 14 Mayıs'ta vereceğiz. Tüm bunları yaşamış bir hükümet olarak mevcut sıkıntıları da yine biz gidereceğiz.

Şimdi burada İyi Partili Saadet Partili kardeşlerime sesleniyorum. Bay Bay Kemal'in isiz partinizi genel başkanınızı inandığınız ve savunduğunuz değerleri böylesine pervasızca istiskal etmesine daha ne kadar sabredeceksiniz.

85 MİLYONUN BU DAVADA YERİ VARDIR

CHP içerisindeki gerçekten cumhuriyetçi gerçekten Gazi Mustafa Kemal'in istiklal anlayışına sahip insanlarımızın hassasiyetlerinin nasıl istismar edildiğini biliyoruz. Bu yüzden diyoruz, bizim davamız ülkemizin kazanımlarını daha da ileriye taşıma evlatlarımıza aydınlık bir gelecek bırakma davasıdır.

Bu davanın tamamı 85 milyondur. Dolayısıyla 85 milyonun bu davada yeri vardır. Gelin 14 Mayıs'ta Türkiye Yüzyılı etrafında kenetlenelim. Şimdi öyle bir ses verin ki duymayan kalmasın.

Giresun 14 Mayıs'ta çocuklarımızın geleceğine sahip çıkıyor muyuz? Giresun 14 Mayıs'ta 21 yıllık kazanımlarımızı daha da ileriye taşıyor muyuz? Giresun 14 Mayıs'ta Türkiye Yüzyılı'na doğru adımlarla yola devam diyor muyuz? Allah sizlerden razı olsun. Karadeniz'in uşaklarına da bu yakışır.

Biz bu güne kadar sadece eserlerimizle hizmetlerimizle konuştuk. Giresun'a da son 21 yılda 51 milyar lirayı aşkın kamu yatırımı yaptık. Sel afetinde biliyorsunuz anında oradaki konutları inşa ettik.

Benim vatandaşlarım yerleştiler mi yerleştiler. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geldik.

İlk arsamla 200 alt yapısı hazır arsa vereceğiz. Ulaştırmada Eğribel Tünelini ve projedeki diğer tünelleri bu yıl tamamlıyoruz. Türkiye'nin ve Avrupa'nın ilk denize dolguyla inşa edilen havalimanını kazandırdık. Havalimanımızın yolcu trafiği ne biliyor musunuz? Geçtiğimiz yıl 809 bini geçti. Nereden nereye.

Tarım ve ormanda yaklaşık 55 bin dekar arazinin sulanmasına hizmet edecek olan 12 barajın inşası sürüyor.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
3 milyar liralık vurgun! İzmir merkezli 40 ilde "Bahar Temizliği" operasyonu: 180 gözaltı

3 milyar liralık vurgun! İzmir merkezli 40 ilde "Bahar Temizliği" operasyonu: 180 gözaltı