Türkçe Düşün
İstanbul
KAPALI
30°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Gündem Kaderine terk edildi... İBB'nin iş bilmezliği isyan ettirdi: Burada esnaf kalmadı birçok esnaf battı

Kaderine terk edildi... İBB'nin iş bilmezliği isyan ettirdi: Burada esnaf kalmadı birçok esnaf battı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından 2022 yılında yıkımına başlanan ve 3 ay içerisinde yıkılan Karaköy ve Mercan katlı otoparkı bölgedeki vatandaşı isyan ettirdi. Uzun zaman geçmesine rağmen halen yenilenmediği için sıkıntı çeken esnaf, 'Alanın daralmasından dolayı trafik söz konusudur. Yerine yeni otopark inşa edecek iddia ettiler. Şu an bekleme sürecindeyiz. Burada esnaf kalmadı birçok esnaf battı.' şeklinde tepki gösterdi.

3 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Kaderine terk edildi... İBB'nin iş bilmezliği isyan ettirdi: Burada esnaf kalmadı birçok esnaf battı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yenileme amacıyla yıkım kararı verilen Karaköy ve Mercan katlı otoparkları aradan geçen uzun zamana rağmen halen yenilenmedi. Her gün yüzbinlerce insanın gelip geçtiği bölgede otopark sıkıntısı yaşanırken bölge esnafı da bir an önce yeni otoparkların yapılmasını istedi.

Megakentte milyonlarca turisttin uğradığı yerlerin başında gelen Beyoğlu ve Fatih'te bulunan, Karaköy katlı otopark ve Mercan katlı otoparkı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından uzun süre önce yıkılmıştı. Drone ile havadan çekilen görüntülerde İBB yönetimin otoparklarla ilgili hiçbir çalışma yapmadığı, yıkılan yerlerde ilerleme kaydedilmemesi gözlemdi. Otopark çevrelerinde bulunan esnafların ise İBB yönetimin hiçbir şey yapmadığını söylerken günlük binlere aracın gelip geçtiği bölgede ise ciddi derecede otopark sıkıntısı yaşanıyor.

4-245
"ESNAF KALMADI BİRÇOK ESNAF BATTI"
Karaköy'de esnaf olan Rıdvan Şener "Eylülde burası boşaltıldı. 31.12.2022 yılında yıkımı başlandı. 3 aylık periyotta bitirdiler. Nisan gibi bitti şu anda bir faaliyet yok. Bizim için ciddi bir sıkıntı noktasına geldi. Gerek otopark olmaması gerek yürüyüş alanların çok dar olması. Alanın daralmasından dolayı trafik söz konusudur. Yerine yeni otopark inşa edecek iddia ettiler. Şu an bekleme sürecindeyiz. Burada esnaf kalmadı birçok esnaf battı. Burada ciddi kabuk değişimi söz konusu" şeklinde konuştu.

3-316
"4 SENE ÖNCE 'HER ŞEY GÜZEL OLACAK' BELEDİYE BAŞKANIMIZ SEÇİLDİĞİNDE YIKTI BURAYI HİÇBİR İCRAATA BULUNMADI"
Mahmutpaşa'da esnaf olan Bilal Kazan " Otopark ve trafik sorunu yaşıyoruz. Görüntü nedeni ile turist bu kaldırımı kullanmıyor. Burası 2 bin araç alan bir otoparkı. 4 sene önce 'her şey güzel olacak' belediye başkanımız seçildiğinde yıktı burayı hiçbir icraata bulunmadı. Şimdi seçimler yaklaştı sanırım yeniden temel attılar. Dükkanımız gözükmüyor. Her türlü mağduruz. Kötü bir görüntü İstanbul'un ortası burası. Çalışmış gibi yapmasın çalışsın. Beyazıt'tın taşlarını değiştirdi. Yerin taşları bir köy muhtarı gibi Çanakkale köprüsü ile aynı sürede bitti bu taşlar. Gösteriş yapmasın iş yapsın" ifadelerini kullandı.

2-444
"ESNAF OLARAK BURADA ÇOK ZOR DURUMDAYIZ"
Karaköy'de esnaflık yapan İbrahim Köse "Otopark yıllardır duruyordu. Galataport nedeniyle yıkacağız dediler. Geldiler çevirdiler yıktılar. Geçen sene Eylül'de başladılar. Yıkıldı altı otopark yapılacak dediler. Otoparkın planı çiziliyor dediler. Yaklaşık 2 yıl sürecek dediler bizde bekledik. Esnaf olarak burada çok zor durumdayız. Aradan neredeyse 1 yıl geçti. Bu şekilde duruyor. Hiçbir şekilde ilerleme yok. Esnafa açıklama yok. Duyum duyduk otopark iptal olmuş. Yeşil alan yapılacak yakında başlayacağız. 3 ay geçti" dedi.İHA

1-547

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
İlgi kağıdı gönderildi! Sevilla'dan Uğurcan Çakır hamlesi

İlgi kağıdı gönderildi! Sevilla'dan Uğurcan Çakır hamlesi