Türkçe Düşün
İstanbul
KAPALI
30°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Gündem MHP'li Halil Öztürk: Cumhur İttifakı tüm gücüyle sahada

MHP'li Halil Öztürk: Cumhur İttifakı tüm gücüyle sahada

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Avukat Halil Öztürk, TBMM’de özel bir basın açıklaması yaparak, gündemdeki önemli konular hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

4 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
MHP'li Halil Öztürk: Cumhur İttifakı tüm gücüyle sahada

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, gündemdeki önemli konular hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kamuoyunda Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olarak bilinen kanun teklifinin TBMM’de önceki gün gece yarısına kadar MHP’nin de yoğun mesai ve destek sunmasıyla kabul edildiğini belirten Milletvekili Öztürk; açıklamasına şöyle başladı:

EYT MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN

“Yaklaşık 20 yılı aşkın süredir güncel bir sorunun çözümlenerek yasalaşmasına Parti olarak ciddi katkı sunduğumuz için mutluyuz. Bu günleri Kırıkkale’deki hemşehrilerimiz gibi çok sayıda vatandaşımız bekliyordu. Bu kapsamda, 2023 yılı içinde emekli olabilecek 1 milyon 700 bin işçi, 89 bin esnaf ve 496 bin memur olmak üzere toplam 2 milyon 200 bin kişi bulunmaktadır. Onlara hizmet için var olduğumuz bilinciyle hepsine ‘hayırlı olsun’ diyoruz. Diğer taraftan dün gece TBMM’de kabul ettiğimiz kanun teklifi ile emekli veya yaşlılık aylığı alan kişilerin çalışma hayatına devam etmek istemeleri durumunda, bu kişilerin kayıtlı istihdamlarının da teşvik edilmesinin sağlanması adına işverenlere prim teşviki verilmesi de sağlanmış olacaktır.” 

DEPREMİN İLK GÜNÜNDEN İTİBAREN MHP EN ÖN SAFTA MİLLETİNİN YANINDA

MHP’li Halil Öztürk TBMM’deki açıklamasında Ülkemizde yaşanan ağır deprem felâketine ve sonuçlarına da değinerek; “Asrın felaketi olarak tanımlanan 6 Şubat depremlerinde 11 ilimizde 45 bini aşan canımızı kaybettik. Ayrıca 115 binin üzerinde vatandaşımız yıkıntıların altından yaralı olarak kurtarıldı. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin Liderliğinde Parti olarak, deprem haberini alır almaz seferberlik ruhuyla harekete geçerek, milletvekillerinden oluşan bir heyetimiz derhal afet bölgesine giderek incelemelerde bulunmuşlardır. Diğer taraftan ülkü ocaklarımız depremin yaşandığı her alanda canla başla enkaza müdahil olarak, her türlü özveriyi ve fedakârlığı sergilemiştir. Aynı zamanda tüm teşkilatlarımız ile birlikte bir yandan AFAD'ın yardım kampanyasına ayni ve nakdi yardımlarla destek olurken, diğer taraftan kan ihtiyacı olanlara kan vererek, barınma, giyecek ve yiyecek talepleri de karşılanmaya çalışılmıştır.” diyerek, halen depremden zarar gören illerimizde tüm teşkilatların gönüllü olarak yardım ve katkıda bulunduğunu belirtti.

CUMHUR İTTİFAKI TÜM GÜCÜYLE YANDAN DEPREM YARALARINI SARIYOR

Milletvekili Halil Öztürk açıklamasında; bu büyük ve ağır afetin siyaset simsarlarınca Cumhur İttifakı’nın aleyhine kullanılmaya çalışıldığını da belirterek; “Genel Başkanımız Sayın Devlet B:ahçeli; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın depremden zarar gören illeri ziyaretlerine eşlik ederek, vatandaşlarımıza moral ve motivasyon telkin ederken bir yandan da ihtiyaçların karşılanmasında ciddi destekler sunmaktadır. Daha depremin hemen ardından açıklanan; afetzedelere acil ihtiyaçlarını karşılamaları için hane başına 10 bin lira nakdi destek, 15 bin lira taşınma yardımı, ev sahiplerine aylık 5 bin lira, kiracılara ise aylık 2 bin lira barınma yardımı, hayatını kaybeden vatandaşlarımızın aile yakınlarına 100 bin lira nakdi yardımın yanısıra esnaf ve çiftçilerimizin vergi prim borçları ile bankalara olan borçları ertelenmiştir. Bir yandan çadırkentler, konteynır kentler kurulurken, tüm öğrenci yurtlarımız afetzedelerimizin barınması için kullanıma açılmıştır. Tüm bu gerçekler ortadayken, birileri, Türkiye’nin birliğine-bütünlüğüne kast etmiş hainler nifak sokmanın derdine düşmüşlerdir. Ülke olarak çok dikkatli olmamız gereken zamanlardan geçiyoruz, her türlü provokasyonun her an sergilenebileceğini unutmamalıyız.” diyerek, her bir vatandaşımızı uyanık olmaya davet etti.

CUMHUR İTTİFAKI SEÇİM HAVASINA GİRMEDEN TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILAYACAK

Gerek Ak Parti, gerekse MHP’nin hiç seçim havasına kapılmadan, üzerindeki millet sorumluluğu bilinciyle tüm gücüyle bir taraftan afetzedelerin yaralarını sararken, diğer taraftan Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu tüm hukuki düzenlemeleri hayata geçireceğini belirten MHP’li Öztürk; “Bakın Cumhur İttifakı Türkiye tarihinin en büyük ve kapsamlı yeni konut üretimini başlatıyor. Bir taraftan enkazlar kaldırılırken, diğer taraftan zemini ve binası güvenli yeni yerleşim alanları devreye alınıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu söz kapsamında 1 yıl içinde yepyeni ve güvenli yaşam alanları hayata geçecektir. Hiçbir güç Türkiye’nin birliğine, bütünlüğüne zarar veremeyecektir. Milletimizden aldığımız vekâleti seçim gününe kadar, yine milletimizin ihtiyaçları ve çıkarları için kullanmaya kararlıyız. Buna kimse engel olamayacaktır.” dedi.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
MHP’li Akçay: Yaparsa Cumhur İttifakı yapar

MHP’li Akçay: Yaparsa Cumhur İttifakı yapar