Türkçe Düşün
İstanbul
AÇIK
31°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Gündem Sıcak hava dalgası 3 gün daha sürecek

Sıcak hava dalgası 3 gün daha sürecek

Türkiye, Haziran ayı ortalamalarının üzerinde seyreden sıcaklıklarla mücadele ediyor. Batı ve Akdeniz bölgeleri başta olmak üzere, ülke genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde olacak.

2 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Sıcak hava dalgası 3 gün daha sürecek
KAYNAK: Haber Merkezi

Türkiye genelinde Haziran sıcaklıkları, mevsim normallerinin üzerine çıkarak kavurucu günlerin habercisi oldu. Özellikle yurdun batısı ve Akdeniz bölgelerinde sıcaklıklar, normallerin 4 ila 6 derece üzerinde seyredecek. Bu aşırı sıcakların üç gün boyunca etkili olması bekleniyor.

Marmara Bölgesi'nde Nem ve Sıcaklık Artışı

Marmara bölgesinde sıcaklıklar, mevsim normallerinin 3 ila 4 derece üzerinde olacak. İstanbul'da güneşli hava 32 dereceye ulaşırken, sert esen poyraz ve yüksek bağıl nem, hissedilen sıcaklığı daha da artıracak. Bölgedeki diğer illerde de benzer şekilde yüksek sıcaklıklar görülecek; Bursa 35 derece, Edirne 38 derece ve Çanakkale 34 derece olacak.

İç Anadolu'da Sıcak Çarpması Tehlikesi

İç Anadolu bölgesinde de sıcaklık artışı dikkat çekiyor. Eskişehir'de sıcaklık 33 dereceye, Kayseri ve Konya'da 35 dereceye, Niğde'de ise 36 dereceye çıkacak. Sert esen rüzgarlar, sıcak çarpması riskini artırıyor.

Sıcaklıklar daha da artacak! (Bugün hava nasıl olacak?) - 3

Ege Bölgesi: Rekor Sıcaklıklar

Ege bölgesi, kavurucu sıcakların en yoğun hissedildiği yerlerden biri olacak. Manisa'da sıcaklık 40 dereceye, Muğla'da 38 dereceye, Denizli'de 42 dereceye ve Aydın'da 44 dereceye ulaşacak. Bölgede yer yer kısa süreli yağmur geçişleri de görülebilecek.

Akdeniz'de Yüksek Nem ve Aşırı Sıcaklık

Akdeniz bölgesinde yüksek bağıl nem ile sıcaklıklar daha da bunaltıcı hale geliyor. Adana ve Isparta 38 derece, Kahramanmaraş ise 42 derece olacak. Mersin'de hissedilen sıcaklık 39 dereceye ulaşacak, bu da sıcak çarpması riskini artırıyor.

Karadeniz ve Doğu Anadolu'da Kısa Süreli Yağışlar

Karadeniz bölgesinde, Trabzon ve Artvin arasında iç kesimlerde kısa süreli yağışlar bekleniyor. Batı Karadeniz'de ise sıcaklık sahillerde 30 derece olacak ve yüksek nem nedeniyle daha sıcak hissedilecek.

Doğu Anadolu'da ise Erzurum, Kars ve Ağrı kesimlerinde ani yaz sağanakları görülebilecek. Erzurum'da sıcaklık 30 derece olacakken, Malatya'da sıcaklık 40 dereceye ulaşacak.

Güneydoğu Anadolu'da Aşırı Sıcaklıklar

Güneydoğu Anadolu'da sıcaklıklar daha da artıyor. Diyarbakır 43 derece, Gaziantep 41 derece ve Şanlıurfa 44 derece ile en sıcak iller arasında yer alacak. Uzmanlar, bu bölgelerde yaşayan vatandaşları aşırı sıcaklara karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıyor.

Sıcaklıklar daha da artacak! (Bugün hava nasıl olacak?) - 8
Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Kırmızı ve turuncu kategorideki 5 terörist etkisiz

Kırmızı ve turuncu kategorideki 5 terörist etkisiz