Türkçe Düşün
İstanbul
AÇIK
26°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Günün Başyazısı Amerika’da kördüğüm olan FETÖ

Amerika’da kördüğüm olan FETÖ

4 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Amerika’da kördüğüm olan FETÖ
KAYNAK: Haber Merkezi

9 Aralık 2004 tarihinde Ortadoğu gazetesinde “Fethullah Gülen Gözümüz Yollarda” başlıklı bir yazı kaleme alarak FETÖ’nün Türkiye üzerindeki karanlık oyunlarıyla alakalı ve Türk-İslam değerlerine verdikleri zararlarla ilgili değerlendirmede bulunmuştum.

20 yıl önce “Fethullah Gülen, en acil şekilde Türkiye’ye geri dönmelidir; önündeki engeller kaldırılmalı ve özgürlüğüne kavuşturulmalıdır. Fethullah Gülen orada olduğu için ABD’nin atmosferine uygun davranmakta, cemaati de onun orada olmasından dolayı başıboş bir şekilde o atmosfere katkı sağlamaya çalışmaktadır. Belki kendisi Türkiye’de olursa, kurumları ve yandaşları ile Türk milleti’nin atmosferine göre davranırlar. İslami alanda durup “Dinlerarası Diyalog” gibi bir tuhaflık içinde “Papaza, rahibe, hahama” olan yakınlıkları artık ucube bir hal almaya başladı. Renk çümbüşü yaşıyorlar adeta…

Ey Türk milleti; sizce bu cemaat ve muhteşem kadrosu(!) kime çalışıyor?

Fethullah Gülen ve cemaatine soracak, söyleyecek o kadar konu var ki, yerimizin darlığını bahane ederek erteliyoruz. Ama buradan çağrıda bulunuyoruz. Fethullah Gülen, ABD’den gel…

Şu düğümü çöz…

Yoksa kördüğüm olacaksınız!
Gözümüz yollarda, kulağımız Amerika’da…” (Biz Biliyorduk/Sayfa 11-15)
cümleleriyle cemaatin (FETÖ) Türkiye’deki rezilliklerini ‘ABD’den gel durdur’ diye çağırmışız ama şimdi hepsinin 2024 yılında Amerika’da nasıl kördüğüm olduklarını izliyoruz. Türk milleti ve devleti Türkiye’deki FETÖ’ye gereken darbeyi vurdu vurmasına da FETÖ’nün Pensilvanya’daki hali de rezilliklerin nasıl bir kokuşma içinde olduklarını bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Teröristbaşı Fethullah Gülen’in Pensilvanya’daki terör kampındaki yeğeni Ebuseleme Gülen’in çeşitli itirafları kaç gündür sosyal medyada gündem oldu.

“Darbe yaptılar lan! Delikanlı olun. Çıkın açıklayın her şeyi. …. Barbaros, Cevdet, Doktor Ali, Ali Sami, Adil. Şuraya yazalım da ölürsek filan bilin. Ben şahidim, başka şahitlerim de var. Gözümün önünde planladınız. Hocama sunup mecbur ettiniz.” Şeklinde bir itirafında bulunmuş ve 15 Temmuz’un Fetullah Gülen’in onayıyla Cevdet Türkyolu, Barbaros Kocakurt ve Adil Öksüz’ün aralarında olduğu Gülen’e yakın isimler tarafından planlandığını anlatmış ve Fetullah Gülen’in iki aydır Cevdet Türkyolu tarafından saklandığını ve öldürülebileceğini iddia etmiş…

Sadece bunları itiraf etmiyor. Fethullah Gülen’in yanındaki A takımından bazılarının çocuk tacizcisi, tecavüzcü, hırsız, dolandırıcı, âlemci olduğunu söylüyor ve şahit olduğu FETÖ tezgâhlarını, kumpaslarını anlatıyor. Yazdıklarının yalan olduğunu iddia edenlere de Pensilvanya yerleşkesinin içinden kendisine ait videolar yayınladı.

Fethullah Gülen’in öldüğü, öldürüldüğü ve A takımı tarafından kaçırıldığı iddiaları FETÖ’nün Amerika’da nasıl kördüğüm olduğunu gözler önüne seriyor.

FETÖ’nün Amerika’da bu kördüğümü yaşadığının, büyük çözülme ve panik halinde olduklarının tartışıldığı tam bu günlerde MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Ederi bir dolarlık hayatıyla ilgili son günlerde farklı spekülasyonların yapıldığı Fetullah Gülen başta olmak üzere, FETÖ’nün ABD’ye yuvalanmış tüm mensupları Türkiye’ye ve Türk adaletine teslim edilmelidir.” çağrısı da önemlidir.

FETÖ elebaşı eğer yaşıyorsa, kadrosuyla Türkiye’ye getirilmeli ve Türk yargısına hesap vermesi sağlanmalıdır. Hesap vermeden öteki tarafa gitmeleri engellenmelidir. Önce bu dünyanın hesabını, sonra öteki dünyanın hesabını vermeliler! FETÖ’nün Türkiye’de karanlık kalan en ufak bir yönü varsa da ortaya çıkarmalıdır.

Pensilvanya yerleşkesinden kendine ait video yayınlayan teröristbaşı Fethullah Gülen’in yeğeni Ebuseleme Gülen madem ipini kopardı ve çeşitli itiraflara başladı, kamp içinde de dilediği gibi rahat davranıyor. Türkiye’den Pensilvanya’ya gelen kimler varsa hepsinin kamera kayıtlarını da yayınlasın da Türk milleti hafızasını tazelesin… Kurum, siyasi parti, kişi ayırt etmeden hepsini yayınlasın… Böylelikle belki daha başka oyunlarda bozulur.

YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *