Türkçe Düşün
İstanbul
KAPALI
30°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Günün Başyazısı Baharı kim yaşayacak?

Baharı kim yaşayacak?

3 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Baharı kim yaşayacak?

YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Ülkücülerin yıllar önce seçim şarkılarının birinde “Yemin Olsun Türkiye Yine Baharlar Gelecek” nakaratlı bir eseri vardı. Bu yeminler Türk-İslam dünyası için hayırlı düşünceler, maneviyatı yüksek ülküler barındırıyordu. Akılda, gönülde Türkiye, Türk dünyası vardı bu yeminler içinde. Baharlar onun için hayal edilirdi.

Geçtiğimiz gün Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sana Söz” yazılı bahar temalı görselini görünce MHP’nin seçim meydanlarında yıllar önce kullandığı o eser aklıma geldi.

Ama MHP’nin düşlediği bahar ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve onun etrafında toplananların düşlediği bahar çok farklıdır.

“Özgürleşeceğiz” diyen PKK ve FETÖ mensupları sizce Kemal Kılıçdaroğlu’nun yalancı baharını beklemiyor mu?

Teröristbaşı Öcalan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun  “Sana Söz” muhatabı değil midir?

Terörist Selahattin Demirtaş, Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sana Söz” muhatabı değil midir?

“Bağımsızlık referandumu” bizzat Kemal Kılıçdaroğlu tarafından desteklenen Barzani, “Sana Söz” muhatabı değil midir?

PKK ve FETÖ irtibat/iltisaklı Osman Kavala, Kılıçdaroğlu’nun “Sana Söz” muhatabı değil midir?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Dış politika Başdanışmanı Ünal Çeviköz’ün Karabağ’ın Ermeni işgalinden kurtarılmasına "Maalesef gelen haberlerde, Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor" çamuru atmasında, Ermenistan, Kılıçdaroğlu’nun “Sana Söz” muhatabı değil midir?

CHP rozetini bizzat Kemal Kılıçdaroğlu’nun taktığı Emekli Büyükelçi Yalım Eralp’in  "Çok iddialar var adaların egemenliği şartlı verildi şeklinde... Böyle bir şey yok. 3 milin dışındaki adalar Yunanistan'ındır. Türkiye bunu yıllarca kabul etti. Bunu tehlikeye sokmak diplomaside Türkiye'yi 'mütecaviz devlet' durumuna düşürür”  şeklinde avukatlığını yaptığı Yunanistan, Kılıçdaroğlu’nun “Sana Söz” muhatabı değil midir?

HDP ile birlikte “Hayır” oyu vermesi sonrası “CHP bize umut veriyor. CHP heyetini Suriye’de ağırlamak isteriz” diyen YPG’nin başındaki teröristbaşı Mazlum Kobani, Kılıçdaroğlu’nun “Sana Söz” muhatabı değil midir?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Büyük Ortadoğu Projesini hayata geçireceğim” sözündeki Amerika,  “Sana Söz” muhatabı değil midir?

 “Türkiye muhalefetiyle, özellikle İmamoğlu, Akşener ve Kılıçdaroğlu ile sıcak diyaloglar kurun, çalışmalara başlayın. Onlar iktidara gelirse, Bakü’yü Cumhurbaşkanı Erdoğan kadar desteklemeyecekler. Türkiye muhalefeti seçimleri kazandığı takdirde Suriye ve Güney Kafkasya umurlarında olmayacak. Batı yönlü duruş sergileyecekler" diyen Ermeni asıllı Rus siyasetçi Semyon Bagdasarov, “Sana Söz” muhatabı değil midir?

Türkiye'de 14 Mayıs'ta gerçekleşecek olan seçime atıf yaparak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimi kaybetmesi durumunda, Yunanistan'ın ABD ve Fransa'dan F-16 veya Rafale uçaklarını almasına gerek kalmayacağını söyleyen Yunanistan'da Bluesky TV spikeri İoannis Theodoratos, “Sana Söz” muhatabı değil midir?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sana Söz” içerikli bahar temalı mesajları olsa olsa Türkiye düşmanlarının umudunu yeşertecektir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli “Kılıçdaroğlu ülkemize düşmanlık besleyen, diş bileyen, tuzak kuran, öfkeyle bakan, aynı şer cephesinde birleşen, dönem dönem silah ve yumruk gösteren zalimlerin paravan cumhurbaşkanı adayıdır” derken haksız mıdır?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sana Söz” baharı, Türkiye’nin başına çorap örmenin, tüm düşmanlara “Hazır ol” mesajı göndermenin görselidir.

Atatürk’ün fikirlerine alerji duyan, eylem ve söylemleriyle Türk düşmanlığı yapan ama kendi ırkını bir türlü netleştiremediğimiz Kılıçdaroğlu’nun “Yalancı Baharı” bir tuzaktır. Ondan medet umanlara bakın, tuzağı görürsünüz.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Cumhurbaşkanlığı seçimi geçici aday listesi Resmi Gazete'de yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı seçimi geçici aday listesi Resmi Gazete'de yayımlandı