Türkçe Düşün
İstanbul
P.AZ BULUTLU
32°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Günün Başyazısı Bozkurt işaretine düşmanlığın sebebi

Bozkurt işaretine düşmanlığın sebebi

3 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Bozkurt işaretine düşmanlığın sebebi
KAYNAK: Haber Merkezi

YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Türk dünyası ve dünyadaki diğer tüm dostlarımız, A Milli Takımımızın başarısı etrafında kenetlenmiş ve daha büyük başarıyı yakalaması için tek yürek olmuştu. Yarı final yolunda gerçekten büyük umutlarımız vardı. Coşkumuz ise gün geçtikte artıyordu.

Hollanda karşısındaki 2-1’lik mağlubiyetimizden sonra maalesef hayallerimiz başka bahara kaldı. 

Avrupa’nın, UEFA’nın ve içimizdeki hainlerin A Milli Takımımıza yönelik düşmanlıkları ile uyguladıkları çifte standartlar, A milli takımına Türk milletinin daha çok sahip çıkan bir atmosfer yaratmasına yardımcı oldu. 

Milli futbolcumuz Merih Demiral’ın sevincini Türk milletinin tarihi bağımsızlık sembolü olan Bozkurt işaretiyle göstermesi ile başlayan UEFA’nın verdiği 2 maçlık men cezası; herkesi birlik içinde olmaya tetiklediği gibi dünyadaki Türkiye düşmanı lobinin de hiçbir fırsatı kaçırmadığını herkese göstermiştir. 

Geçmişte futbolcuların sahalarda yaptığı hiçbir el-kol hareketini görmeyen UEFA’nın Türk dünyasının her yerinde kullanılan, sakıncası olmayan ve yasal, meşru olan Bozkurt işaretini yaptı diye Merih Demiral’a verdiği cezadan sonra hayatında Bozkurt işareti yapmayanlar bile bu işareti yapar hale geldi. Türkiye’de hiç beklemediğimiz birçok siyasetçinin, yazarın, yorumcunun sanatçının, sosyal medya fenomeninin UEFA’ya tepki göstermek için Bozkurt işareti yapması ve sahip çıkması bu sürecin kazanımı olmuştur. Mesele gerçekten siyasi görülemeyecek kadar Türklük davasıdır. Elbette, MHP ve Ülkü Ocakları milli tarihine, kültürüne sahip çıktığı için Bozkurt amblemini, işaretini kendiyle özdeş hale getirmiştir. MHP ve Ülkü Ocaklarına mensup olmadan, milli tarihe ve kültürüne sahip çıkmak isteyen herkesin de Türklüğün bağımsızlık sembolü Bozkurt işaretini yapması doğal hakkıdır. Yıllardır sahip çıkan MHP ve Ülkü Ocaklarına hakkını vermekte vefanın bir ölçüsü olabilir.

Merih Demiral’ın Bozkurt yapmasıyla başlayan süreçte Ergenekon’dan günümüze tarihi aydınlanmanın yaşanması, Mustafa Kemal Atatürk’ün Türklüğün bağımsızlık sembolü Bozkurt’a sahip çıkmasının örnekleriyle anlatılması da Türk tarihine ve kültürüne gerçekten anlamlı katkı olmuştur. Bazen binlerce kitap yazsan anlatamayacağın gerçekler, yaşanan bir olayla ve tartışmayla daha çok anlaşılır hale geliyor. İnternet arama motorunda en çok aranan kelime tam bu günlerde Bozkurt sembolü olmuştur.

Zeytin Dalı Operasyonunda da Bozkurt, Türk askerinin bölgeye giderken en çok kullandığı işaret olması sebebiyle de popüler hale gelmişti. Fakat başta Almanya olmak üzere terör örgütü PKK’yı bağrında barındıran ve besleyen Avrupa ülkelerinin, UEFA’nın bu düşmanlığı Bozkurt işaretini dünyada bilinir hale getirdi.

Başta PKK olmak üzere birçok terör örgütüne alan açan Avrupa ülkelerinin Bozkurt işaretini “ırkçı, faşist” olarak nitelemesi ikiyüzlü karakterlerini bir kez daha tescillemiştir. Türkiye’deki terör örgütü işbirlikçilerinin de Avrupa ülkeleriyle eş zamanlı Bozkurt düşmanlığı yapması da Türk milleti için koruyucu zırhın Bozkurtlar yani Ülkücüler olduğunu göstermiştir. Bozkurtların, Türk milleti için her türlü fedakârlığı yapacak güç olduğunu bilen hainler, gündem yaratan Bozkurt işaretine olan düşmanlığı göstermekten asla çekinmediler. Ne diyordu değerli sanatçımız Ali Kınık:

“Her hesabın bir tersi, her zulmün süresi var
Bir tilki hükmü varsa, bir de kurt töresi var
Bir Bozkurt Töresi Var”

 

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
A Milli Futbol Takımı yurda döndü

A Milli Futbol Takımı yurda döndü