Türkçe Düşün
İstanbul
KAPALI
30°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Günün Başyazısı CHP’liyiz demek tiksinti mi yaratıyor?

CHP’liyiz demek tiksinti mi yaratıyor?

3 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
CHP’liyiz demek tiksinti mi yaratıyor?

YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

FETÖ menfaati için nereye sızarsa “Ali'nin külahını Veli'ye, Veli'nin külahını Ali'ye giydirme” tezgâhlarını orada yoğunlaştırıyor. AK Parti içinde yolculuk yaptığı dönemlerde de hedefleri için “Bağımsız Ülkücüler, farklı Ülkücüler” gibi manipülasyon yapıları kurmuştu. O dönem kendi varlıklarını iktidar içinde güçlendirmek için “Ülkücüler AKP’ye destek veriyor”, “Ülkücüler referandumda evet” diyor”, “Ülkücüler Kürt açılımına onay veriyor” gibi propagandalar yapmışlardı. FETÖ, AKP ile kanlı bıçaklı hâle geldikten sonra çadırını CHP’nin siyasi arsası üzerine kurdu.

Dünlerde AKP içinde propaganda olarak ne yapıyorlarsa bugünlerde aynısını CHP içinde yapıyorlar. Onlardan bazıları: “Ülkücüler CHP’nin HDP ittifakına sıcak bakıyor”, “Ülkücüler CHP’ye oy verecek”, “Ülkücüler Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyor”, “Ülkücülerden CHP’li Belediye Başkanına destek.”

Mekân farklı ama propaganda modelleri aynı…

Ülkücülük MHP’nin özel ideolojik kimliğidir.  MHP’nin kurumsal kimliği neredeyse bu kimlik oraya aittir. FETÖ’nün figüranları, orada-burada menfaat kovalayanlar için bu kimlik maymuncuk değildir.

Adam 40 parti değiştirmiş, son partisi CHP olmuş… Neymiş: Eski Ülkü Ocakları Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yapmış.

Ulan! Adam zaten CHP’de. 4 yıldır CHP’ye oy veriyor, CHP’nin çizgisinde nefes alıp veriyor, CHP’de yallanıyor. MHP ve Ülkücülük kimliğiyle ne bağı kalmış ki, onu hâlâ MHP ve Ülkücü kimliği üzerinden pazarlıyorsunuz? CHP’li Ahmet deyin, CHP’li Mehmet deyin. CHP’li kimliği bu kadar mı iğrenç, bu kadar mı tiksinti verici ki, yeni kimlik üzerinden sıfatlar vermek zor geliyor.

CHP’den önce DYP’de, AKP’de, BBP’de gezmiş… Ne Ülkücülüğü kalmış ne MHP’liliği… Artık o adam menfaatleri için bir gezgin ve çok kullanışlı birer sünepe olmuştur. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ihanet politikalarını, HD(P)KK ile olan aşkını benimsemiş CHP’dedir. Ondan milliyetçi-Ülkücü yaratmak artık mümkün değildir.

Geçtiğimiz günlerde yine FETÖ’nün yıllardır kullandığı propaganda taktiklerinden olan bir haber başlığı servis edildi.

Ülkü Ocakları'nın eski başkanları Kılıçdaroğlu için sahaya inecek”

Kim bunlar?

“Biz artık CHP’liyiz kardeşim size ne? Önderimiz Kemal Kılıçdaroğlu için çalışıyoruz biz” diyorlarsa eyvallah… Diyecek hiçbir sözümüz olmaz. Yok, eğer MHP ve Ülkücü kimliği üzerinden ahkâm keseceklerse onların yaptığı sadece şerefsizliğin, haysiyetsizliğin kitabını yazmak olur.

“HDP ile Kürt açılımı yapacağız”, “Selahattin Demirtaş ile Türkiye’yi inşa edeceğiz” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olsanız olsanız Kandil beslemesi olursunuz. Zaten Ülkücülük sıfatını CHP’ye pazarlayan bu beslemelerden birisi “İmralı’ya beni göndersinler Öcalan’la ben görüşeyim” diyordu. Tam yerini buldu şimdi…

Ülkücülük kimliğini kullanıp sahaya ineceği söylenen ideolojik sürüngenleri iyi takip edin ve onları asla unutmayın. Menfaatleri için bir insanın ne kadar sürünebileceğine dair bilimsel bir örnek olabilirler.

Yakalandığında g*t korkusundan “Ben de Ülkü Ocakları üyesiydim” diyen teröristbaşı Öcalan ne kadar Ülkü Ocaklı ise, bunların menfaat için gittikleri HD(P)KK sevdalısı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındaki duruşları da o kadar Ülkü Ocaklıdır.

Bu soytarılıklara gerek var mı? Madem öyle “Biz CHP’liyiz” diyerek ne haltınız varsa öyle yiyin...

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Karadeniz'de Rusya-ABD gerilimi! Rusya'dan ilk açıklama

Karadeniz'de Rusya-ABD gerilimi! Rusya'dan ilk açıklama