Türkçe Düşün
İstanbul
P.AZ BULUTLU
32°
Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Isparta
Mersin
İstanbul
İzmir
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırklareli
Kırşehir
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Kahramanmaraş
Mardin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Şanlıurfa
Uşak
Van
Yozgat
Zonguldak
Aksaray
Bayburt
Karaman
Kırıkkale
Batman
Şırnak
Bartın
Ardahan
Iğdır
Yalova
Karabük
Kilis
Osmaniye
Düzce
Türkgün Günün Başyazısı Oyunu bozma vurgusu

Oyunu bozma vurgusu

3 Dakika
OKUNMA SÜRESİ
Oyunu bozma vurgusu
KAYNAK: Haber Merkezi

YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, yerel seçimlerden sonra “Yumuşama, normalleşme” maskesiyle ihanet siyasetini meşrulaştırmaya çalışanlara yönelik, gündemi sarsan bir açıklama yaptı. Bu açıklaması içinde “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve Cumhur ittifakına” yönelik ‘koruyucu, destekleyici’ bir kırmızı çizgi zırhı geçirmeye de özen gösterdi. Ayrıca bunu yaparken de yerel seçimlerden sonra kendini AK Parti iktidarına yakın gösteren kimi yazar, kimi siyasetçilerin de “Osman Kavala’yı, Selahattin Demirtaş’ı serbest bırakırsak bahar havası gelir. MHP’nin bu konulardaki sert ve net duruşu yumuşamanın ve Batı ile ilişkilerimiz önünde engel. Ekonominin düzelmesi için MHP ile yollarının ayrılması lazım. CHP ile bir yumuşama, normalleşme yolu açılabilir” yaklaşımlarına karşı ve bu konuda karnından konuşanlara da “AK Parti içindeki gayri memnun kesimin devamlı suyu bulandırmasını da dikkate alarak, AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da altılı masanın diğer unsurlarının desteği Milliyetçi Hareket Partisi’nin samimi dileği ve temennisidir.” şeklindeki yol gösterici olmaktan da geri durmamıştır.

CHP’nin fareli köyün kavalcısı gibi peşine taktıklarına “Yumuşama, normalleşme” adı altında ezberlettiği cezaevindeki PKK’lıların serbest bırakılması, dışarıda suç işleyen PKK’lıların da asla bir cezaya muhatap edilmemesi düşüncesi; MHP’nin milli duruş bariyerini aşamadığı için MHP’yi sürekli hedef haline getirmeye çalışmaktadır. CHP, “Gelin iktidar-muhalefet el ele verelim. Bu milletin ekonomik meselelerini beraber çözüm bulalım. Türkiye’nin milli birliğine ve beraberliğine yönelen terör tehditlerini beraber ezelim. Türkiye’ye yük olan sığınmacı meselesine çözüm geliştirelim” demek yerine, niçin sadece terör irtibat ve iltisakı olan kişileri kurtarmayı, onları korumayı “Yumuşama” paketi içinde öne çıkardığını sağduyulu herkesin idrak etmesi lazımdır.

CHP; terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık yüzünden görevden alınan DEM’li Belediye Başkanlarına (üstelik 19 yıl gibi hapis cezası almasına rağmen) sahip çıkıyorken, bu yumuşamanın-normalleşmenin özünde haini kucaklama, ihanete yol açma olduğu açık ve net değil de nedir? Zaten PKK DEM’liği olan belediyelere kayyum atanınca “Hani yumuşama, normalleşme nerede?” sorguları da niyetlerini bariz belli ediyor.

Hal ve hakikat bu şekilde iken CHP Eşbaşkanı Özgür Özel, MHP Lideri Sayın Bahçeli’nin ince mesajlarını yine anlamamış olmalı ki “Ben Sayın Bahçeli'ye de bir davette bulunayım. Eğer kendisi ittifakından memnun değilse bizim ittifakımıza katılabilir, bizim ittifakımızın adı Türkiye İttifakı o yüzden siyasi, partileri birleştirmeye gerek yok.” açıklamasında bulunmuş…

Özgür Özel zaten meselenin özü; senin “Bizim ittifak” dediğin DEM’li ittifak! “Yumuşama” maskesi altında PKK’lıları kurtarmak için oluşturduğun sarmaş-dolaş ilişki!

İhanetlerini perdelemek için “Türkiye İttifakı” etiketi kullanmaya utanmıyor bir de... Gerçi öyle bir utanması olsaydı; PKK DEM’likleriyle olan iğrenç ittifakına bakmadan bölücülerin ezeli-ebedi düşmanı olan MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye “bizim ittifakımıza katılabilir” hadsizliğinde bulunamazdı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP hedef yapılarak Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyunları özenle vurgulamıştır. “Yumuşama, normalleşme” maskesi altında hangi oyunların oynanmaya çalışıldığını ileri öngörüsüyle belirtmiştir. Zekâsı belli bir seviyede olan herkes de sanırım bu kadar açık ve net olan ifadeleri doğru anlamıştır.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
İzmir Valiliği, Kurban Bayramı'nda ağır vasıtalara kısıtlama getirilen güzergahları açıkladı

İzmir Valiliği, Kurban Bayramı'nda ağır vasıtalara kısıtlama getirilen güzergahları açıkladı