Hafize teyzeyi gasp edip bu hale getiren vicdansızın kimliği şoke etti

Karabük'te, gece yarısı evine girdiği Hafize Atıcı'yı darbettikten sonra kolundaki bilezikleri gasbeden R.Y'nin yaşlı kadının komşusu olduğu ortaya çıktı. Yaşlı kadın darbedildikten sonra ölü taklidi yaparak canını kurtarırken; yakalanan komşu bugün adliyeye sevk edildi.

Google Haberlere Abone ol
Hafize teyzeyi gasp edip bu hale getiren vicdansızın kimliği şoke etti
11.11.2020 23:00

Önceki gün merkeze bağlı Arıcak köyünde Hafize Atıcı, uyuduğu sırada diğer odadan gelen seslere uyandı. Atıcı, kalkıp odasından çıktığında bir kişiyle karşı karşıya geldi.

DARBEDİLİNCE ÖLÜ TAKLİDİ YAPTI
Bu kişi, Hafize Atıcı'nın başına sopa ile vurdu. Yaşlı kadın direnmek istedi. Kurtulamayacağını anlayınca da ölü taklidi yaptı. Şüpheli ise yerde kanlar içinde yatan Hafize Atıcı'nın kolundaki 2 bileziği alıp kaçtı.

GASPÇI KOMŞU BİLEZİKLERLE YAKALANDI
Şüphelinin evden çıkmasının ardından Hafize Atıcı, ailesini arayarak yardım istedi. Durum, jandarma ve sağlık ekiplerine bildirildi. Hafize Atıcı, adrese sevk edilen ambulansla Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Karabük Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı, Jandarma Suç Araştırma Timi ekipleri, olay yerinde inceleme yaptı. Yapılan araştırmada, şüphelinin komşusu R.Y. olduğunu belirledi. Komşu R.Y. evinde yakalanarak, gözaltına alınırken, çaldığı bilezikler de ele geçirildi.

 

Gözaltına alınan R.Y. sorgusunun ardından sağlık kontrolünden geçilerek adliyeye sevk edildi. R.Y. savcılıktaki sorgusunun ardından tutuklama istemiyle mahkemeye çıkarıldı.

Yorumlar