Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, bugün genel olarak parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Özellikle Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ile Manisa, Denizli, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde yağmur ve sağanak yağışlar görülecek. Muğla çevreleri ile İzmir'in kuzeyi, Balıkesir'in batı kesimleri ise yer yer kuvvetli yağışlara maruz kalabilir.

Hafta sonuna girerken ülke genelinde yağışlı bir hava sistemi etkili olacak. Yarın, iç ve batı kesimlerde yağışlı bir atmosfer hakim olacak. Bu yağışlar, Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'nun kuzeybatısında kuvvetli, Kıyı Ege'nin güneyi ile Orta ve Batı Akdeniz'in kıyı bölgelerinde ise çok kuvvetli olabilir. Rüzgarın genellikle güneyden kuvvetli esmesi beklenirken, Akdeniz Bölgesi'nin iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeybatısı ile Doğu Karadeniz'in iç bölgelerinde ise fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor.

Pazar günü, yağışlı sistem etkisini sürdürecek. Yağışların İç Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun doğusunda sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması öngörülüyor. Diğer bölgelerde ise yağışlar kuvvetli, yer yer çok kuvvetli olacak. Yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar görülecek. Rüzgar, Ege ve Karadeniz kıyılarında kuzeybatı, iç kesimlerde güneybatı, doğu kesimlerde ise güneydoğu yönlerden fırtına şeklinde esecek.

Hafta sonunda hava sıcaklıkları, kuzey, iç ve batı bölgelerde azalarak pazar gününden itibaren mevsim normallerinin altına düşecek. Bu nedenle, hava durumu değişikliklerine karşı dikkatli olunması önemli.

Editör: Ferhat Erdemir