Hakan Altun aslen nereli, kimdir? Hakan Altun hiç evlendi mi, kaç yaşında?

Kuzeyin Oğlu Volkan Konak'ın konuğu olan Hakan Altun'un özel hayatı merak ediliyor. Söylediği şarkılar hala dillerde olan Hakan Altun kimdir, kaç yaşında? Hakan Altun Arap Hasan lakaplı Hasan Altun'un oğludur. Kuzeyin Oğlu Volkan Konak'da en sevilen şarkılarını seslendirecek olan Hakan Altun aslen nereli, hiç evlendi mi? İşte detaylar...

Google Haberlere Abone ol
Hakan Altun aslen nereli, kimdir? Hakan Altun hiç evlendi mi, kaç yaşında?
09.07.2021 21:20

Her cuma sevilen isimlerin ağırlandığı Kuzeyin Oğlu Volkan Konak'ın konuğu Hakan Altun oluyor. Müzikleri kadar rol aldığı Deli Aşk filmi ile de gündeme gelen Hakan Altun'un özel hayatı merak konusu. Özel hayatı ile pek gündeme gelmeyen Hakan Altun'un en çok konuşulan şarkısı "Bir telefon" olmaya devam ediyor. Bir telefon şarkısının hikayesi de çok konuşulanlar arasında. Peki Hakan Altun kimdir, kaç yaşında, nereli?

HAKAN ALTUN KİMDİR?

Hakan Altun 13 Ağustos 1972 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Meral Altun ve eski bir futbolcu olan Arap Hasan lakaplı Hasan Altun'un oğludur. Hakan Altun, ilk okulu bitirdikten sonra 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet konservatuvarına girdi ve daha sonra İTÜ Sosyal bilimler dalında Master yaptı. 1992-1996 yılları arasında Edirne Türk Devlet Müziği topluluğunda ud çaldı. 1998 askerliğini Ankara'da yaptı. Seda adında bir kız kardeşi var.

Hakan Altun'un

1998 Aralık ayında "Hakan" adlı ilk albümünü çıkaran Altun, ilk albümünün çıkış parçası olan "Hani Bekleyecektin" ile üne kavuşmuştur. Daha sonra 'Aykut Hakan Ayşe' adında bir grup oluşturdular. 2000 Eylül ayında "Ağlamak Yok Yüreğim" adlı ikinci albümünü çıkaran Altun'un, ikinci albümünün çıkış parçası "Ağlamak Yok Yüreğim"dir. Bu albümde yer alan "Her Sevda Bir Ölümmüş" adlı şarkısına Şebnem Schaefer ile çektiği video klibi ile ses getirmiştir. 17 Mart 2002'de "Nefesimsin" adlı üçüncü albümünü çıkardı. Albümün çıkış parçası "Teklif Ediyorum"dur.

İkinci klibi ise "Aşkıma Son Şarkım"dır. Üçüncü klibi ise "Nefesimsin"dir. 22 Ekim 2003 tarihinde "Yaralı Bir Aşkın Öyküsü" adlı dördüncü albümünü çıkardı. Albümün çıkış parçası "Bir Telefon"dur. İkinci klibi ise "Kördüğüm"dür. Üçüncü klibi ise "Ayrılık Olmasaydı"idi. Dördüncü klibi ise "Fenalardayım"dır. 7 Ocak 2005'te "Hediye" adlı beşinci albümünü çıkardı. 29 Mart 2006'da "Küstüm Aşklara" adlı altıncı albümünü çıkardı. Aşk, Adam Ve Ayrılık adlı albümünü 2 Ocak 2007'de çıkardı. 21 Aralık 2007'de "Aklın Bende Kalmasın" adlı yedinci albümünü çıkardı. 6 Nisan 2015 tarihinde 13 şarkıdan oluşan Aşk Lütfen Gel albümünü çıkardı.

HAKAN ALTUN SAĞLIK DURUMU

2008 yılında beyin tümörü ameliyatı geçirdi. Ameliyattan sonra 12 yıl beyin tümörü ile yaşadığı öğrenildi. Bir süre hastanede tedavi gören Hakan Altun, sosyal medyada yaptığı paylaşımda "21 Nisan Çarşamba akşamı beyin damarlarımdan birinde oluşan tıkanıklık sebebiyle kaldırıldığım hastaneden şükürler olsun ki sağlıkla taburcu oldum. Bu süreçte bizi merak edip arayan tüm dostlarıma, arkadaşlarıma, sevenlerimize ve dualarını esirgemeyen Türk halkına teşekkürlerimi sunarım. Allah sağlık çalışanlarını hiçbir zaman başımızdan eksik etmesin inşallah. Uzun bir süre daha dinlenmem gerekecek. Sağlıklı günlerde kavuşmak dileğiyle. Sevgi ve saygıyla kucaklıyorum hepinizi." dedi.

HAKAN ALTUN EVLENDİ Mİ?

Hakan Altun, magazin gündeminde özel hayatıyla çok az yer eden isimlerden biri. Hakan Altun'un özel yaşamIyla ilgili bilinen son bilgi Gonca Vuslateri ile yaşadığı ilişkiydi. İkilinin ilişkisi kısa sürede bitti. Hakan Altun, hiç evlenmedi.

HAKAN ALTUN DİSKOGRAFİ

Hakan (1999) (Bay Müzik)

Ağlamak Yok Yüreğim (2000) (Sindoma Müzik)

Nefesimsin (2002) (Sindoma Müzik/Bora Müzik)

Yaralı Bir Aşkın Öyküsü (2003) (Esen Müzik)

Hediye (2005) (Esen Müzik)

Küstüm Aşklara (2006) (Esen Müzik)

Aşk, Ayrılık ve Adam (2007) (Esen Müzik)

Aklın Bende Kalmasın (2008) (Çınar Müzik)

Tercihimdir (2010) (Çınar Müzik)

Senden Sonrası (2012) (Esen Müzik)

Dedemin İlahileri (2014) (Esen Müzik)

Aşk Lütfen Gel (2015) (Poll Production)

Konu: Aşk (2017) (Poll Production)

Usta Çırak (Cengiz Kurtoğlu ile birlikte) (2018) (Poll Production)

Yorumlar