Hakim ve Savcı Adaylığı mülakatları ertelendi mi?  Ne zaman yapılacak?

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye genelinde ilan edilen tam kapanma nedeniyle birçok sınav ertelendi. Adalet Bakanlığı da yaptığı açıklamada Hakim ve Savcı Adaylığı mülakatları hakkındaki son durumu duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Hakim ve Savcı Adaylığı mülakatları ertelendi mi?  Ne zaman yapılacak?
27.04.2021 23:47

Artan vakaları düşürmek amacıyla bütün şehirlerde 29 Nisan ile 17 Mayıs arası tam kapanma uygulamasına geçildi. Okullarda uzaktan eğitime geçilirken sınavlarda ertelendi. Adalet Bakanlığı da bünyesinde yapılacak sınavlarla ilgili kararını verdi.

HAKİM EV SAVCI ADAYLIĞI MÜLAKATLARI ERTELENDİ Mİ?

Adalet Bakanlığı, tam kapanma nedeniyle yazılı ve sözlü sınavların ertelendiğini açıkladı.

Adalet Bakanlığı, 30 Nisan 2021 ile 17 Mayıs 2021 arasındaki yazılı ve sözlü sınavların ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Covid-19 salgını kapsamında alınan kararlar ve bu kararlar doğrultusunda İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelge içeriği dikkate alınarak daha önce ilan edilen ve 30 Nisan 2021- 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak olan;

-Hakim ve Savcı Adaylığı mülakatları,
-İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı mülakatları,
-Bakanlığımız taşra teşkilatı Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği sözlü sınavları,
-Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı ile Ceza ve İnfaz kurumları sürekli işçi ve sözleşmeli -Personel alımına ilişkin boy- kilo ölçümü, uygulamalı veya sözlü sınavları,
ileri bir tarihe ertelenmiştir. Yeni sınav tarihleri ilgili Adalet Komisyonları ve Bakanlığımızca daha sonra duyurulacaktır" denildi.

Yorumlar