Halil Necipoğlu kimdir, nereli? Halil Necipoğlu'nun mesleği ne?

TRT 1'de yayınlanan Ramazan Ayı boyunca Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma yarışması programında jüri üyesi olan Halil Necipoğlu hakkındaki bilgiler merak ediliyor. hafız ve bestekar Halil Necipoğlu'nun hayatının ayrıntıları araştırıyor. 

Google Haberlere Abone ol
Halil Necipoğlu kimdir, nereli? Halil Necipoğlu'nun mesleği ne?
28.04.2021 20:36

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma yarışması Ramazan ayı boyunca kulaklardaki pası silmeye devam ediyor. Yarışmada 4 jüriden biri olan Halil Necipoğlu ilk hafızlık derslerini babasından almıştı. Dolmabahçe Sarayı Camisi’nde bir süre imamlık yapan Halil Necipoğlu'nun yaşı, memleketi en çok araştırılan konular arasında yer alıyor.

Halil Necipoğlu

HALİL NECİPOĞLU KİMDİR, NERELİ?

İlahiyatçı, din adamı, tasavvuf müziği sanatçısı, televizyon programı sunucusu.

Halil Necipoğlu, 1968 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. Babası da imam olan Halil Hoca, 14 yaşında hafızlık eğitimini tamamladı.

İmam Hatip Lisesi ve İlahiyat Fakültesi ön lisans mezunudur. Hafız Amir Ateş’ten musiki dersleri de alan Halil Necipoğlu, 2011 yılında Dolmabahçe Sarayı Camisi’nde imamlık görevi yaptı.

Çeşitli kanallarda sahur programları hazırlayıp sundu. Son olarak Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında jüri üyesi olarak görev yapmaktadır. Camideki Adam ve Semavi Vuruşlar isminde albümleri de bulunan Halil Necipoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Yorumlar