Hangi meslek grupları aşı oldu? Aşı sırası kimlerde?

Koronavirüsle mücadele kapsamında önemli bir yere sahip olan aşılama çalışmaları hızla devam ediyor. Yurt dışından gelen son aşılarla beraber hızlanan süreçte yeni meslek grupları da programa dahil edildi. Sıralarının gelip gelmediğini merak eden bazı vatandaşlar ise hangi meslek grupları aşı oldu? Aşı sırası kimlerde? gibi sorulara cevap arıyor.

Hangi meslek grupları aşı oldu? Aşı sırası kimlerde? - Sayfa 1

Türkiye, son haftalarda aşılama çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yaş gruplarının yanı sıra birçok meslek grubu da aşılama programına dahil edildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca programa dahil olan meslek gruplarını açıkladı. Sırası gelen vatandaşlar randevularını alarak sağlık kuruluşlarında aşı olabiliyor. Peki, Hangi meslek grupları aşı oldu? Aşı sırası kimlerde? Ayrıntılar haberde..

Hangi meslek grupları aşı oldu? Aşı sırası kimlerde? - Sayfa 2
Mart 2020'de ilk vakanın görüldüğü Türkiye'de koronavirüs salgınıyla kararlı mücadelesini sürdürüyor.
Ülkemizde aşılama faaliyeti ise 14 Ocak 2021'de uygulanmaya başlandı.

Hangi meslek grupları aşı oldu? Aşı sırası kimlerde? - Sayfa 3
Türkiye'de uygulanmaya başlanan ilk aşı Çinli Sinovac firması tarafından geliştirilen Coronavac aşısı oldu. Bu aşının Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmasının ardından 13 Ocak'ta ilk aşıyı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmuştu.
Hangi meslek grupları aşı oldu? Aşı sırası kimlerde? - Sayfa 4

NTV'nin haberine göre, 

Fahrettin Koca'nın aşı olmasının ardından 14 Ocak itibariyle tüm sağlık çalışanları aşıda öncelik sırasında olan ilk meslek grubu olarak aşılarını yaptırmaya başladı.