Hangi telefonların fiyatı ne kadar düşecek? Cep telefonlarına ÖTV düzenlemesi geldi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara cep telefonunda özel tüketim vergisi matrahları yeniden belirlendi. Yeni ÖTV düzenlemesiyle lüks pahalı telefonların fiyatlarında değişiklik olmazken fiyatı ucuz cep telefonlarına kademeli olarak indirim gelecek. Peki, ÖTV vergisi telefon fiyatlarını düşürecek mi? Cep telefonu satışlarında indirim ne zaman olacak? Cep telefonu 2022 ÖTV hesaplama gibi detaylar haberimizde...

Hangi telefonların fiyatı ne kadar düşecek? Cep telefonlarına ÖTV düzenlemesi geldi... - Sayfa 1

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan düzenlemeye göre cep telefonu satışlarında uygulanan ÖTV matrahı yeniden belirlendi.

Hangi telefonların fiyatı ne kadar düşecek? Cep telefonlarına ÖTV düzenlemesi geldi... - Sayfa 2

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Özel Tüketim Vergisi matrahı 1.500 TL'yi aşmayan cep telefonlarında vergi oranı yüzde 25 oldu.

Hangi telefonların fiyatı ne kadar düşecek? Cep telefonlarına ÖTV düzenlemesi geldi... - Sayfa 3

ÖTV matrahı 1.500-3 bin TL arasında olan cep telefonlarında vergi oranı yüzde 40 olarak belirlenirken, 3 bin TL'nin üzerindeki telefonlarda ise yüzde 50'lik oran değişmedi.

Hangi telefonların fiyatı ne kadar düşecek? Cep telefonlarına ÖTV düzenlemesi geldi... - Sayfa 4

Cep telefonlarındaki vergi oranları değişmezken vergi matrah miktarları güncellendi.

Daha önce yüzde 25'lik dilimde 1.200 TL'yi geçmeyen telefonlar yer alıyordu. Yüzde 40'lık dilimde ise 1.200-2.400 TL'lik ÖTV matrahı olan telefonlar bulunuyordu.