Beşiktaş Başkanı Hasan Arat ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, yaptıkları görüşmenin ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundular.

HASAN ARAT: "TFF'YE BAŞVURACAĞIZ"

Ali Koç'un ziyaretinin ardından ilk olarak söze başlayan Hasan Arat "Ali Bey eski bir dostumuz olarak, yeni seçilen yönetim kurulumuzu ziyaret etti. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. 2010-2011 Süper Kupa Finali'ni oynamak için birlikte müracaat etme kararı çıktı." dedi.

ARAT: "BABA OCAĞINA HOŞ GELDİNİZ"

Hasan Arat ayrıca "Sayın Ali Koç'a 'Baba ocağına hoş geldiniz' dedim. Kulübümüzün en eski üyesi Rahmi Koç'un sicildeki kayıtlı güzel bir belgesini hatıra olarak hediye ettik. Bu ziyaretin aynısını Fenerbahçe Kulübü'ne yapacağız. Güncel sorunlarımızı konuştuk. Futbolun sıkıntılarını konuştuk. Önemli bir toplantı oldu. Bu toplantının örnek olmasını diliyorum. Bu barış ikliminin gelmesi önemli. Bugün önemli bir gündür. Ali Koç'a ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum." açıklamasını yaptı.


ALİ KOÇ: "SEZON BAŞLAMADAN OYNANIR"

Ali Koç sözlerine "Yönetim kurulundan 6 arkadaşımla beraber hayırlı, uğurlu olsun ziyareti için geldik. Ortak sorunlarımızı konuştuk. Nerede birbirimize destek olabiliriz... Nerede Güç birliği yapabileceğimizi konuştuk. Bu iki büyük kulübün, halkla ilişkileri, Cumhuriyet ve Atatürk'e bağlı olmaları konusunda çok benzer. Sahada rekabet, saha dışında da yapıcı rekabet. Sorunlarımız ve sıkıntılarımız hep aynı. Pek çok konuda ortak hareket ederek, ekonomimizi büyütmeyi konuştuk. Süper Kupa maçı var, biz müracaat etmeden TFF bunun için harekete geçmeliydi. Takvim çok sıkışık, en yakın zaman sanki bir sonraki sezon ligler başlamadan önce... Kararı TFF verecektir. Samimi, dostça karşılama için Sayın Başkan Hasan Arat'a ve yönetim kuruluna teşekkürler. Sahada rekabet, saha dışında yapıcı rekabet. İnşallah bu ziyaret, yapacağımız birçok ziyaretin başlangıcı olur." diyerek başladı.

"TFF İSTİFASI GÜNDEME GELMEDİ"

"Hasan Arat ile görüşmenizde TFF'nin istifası gündeme geldi mi?" sorusunu yanıtlayan Ali Koç "Kesinlikle gündeme gelmedi. Şuradaki buluşmayla hiç alakası olmayan bir soru sordunuz." dedi.

"RAHMİ BEY'E VERMEYECEĞİM"

Sözlerine devam eden Ali Koç "İki kulüp birbirlerine 100. yıl formalarını hediye etti. Atamızın çok güzel bir fotoğrafını hediye ettik. Onlar da bana Rahmi Koç'un hiçbir yerde bulamayacağımız üyelik formunun çerçeveletilmiş halini verdiler. Rahmi Bey bunu benden isteyecektir ama vermeyeceğim." açıklamasını yaptı.


"TÜRKİYE BARIŞ İKLİMİ YAYALIM"

Son olarak konuşan Hasan Arat "Beşiktaş'ın kapısı herkese açıktır. Bunlar büyük camialardır, bu ziyaretler çok anlamlıdır. Sanıyorum Ali Bey, 1998 yılında Süleyman ağabey ile seçildiğimizde kulübe gelmişti. Biz gitmiştik. Bunların olması lazım. Ortak sorunların tartışılması lazım. Sahada rekabet olacak ama bu iklimin Türkiye'ye yayılması lazım. Maçlarca centilmence mücadele edeceğiz. Bu kurumlar Türkiye'nin en önemli kurumlarından. Türkiye'yi kuran kurumlar. Barış ortamı için öncü olalım." dedi.

Editör: Arda Erden