Keçiören’in Hasköy Mahallesi muhtarı Ali Dincer ve Şefkat Mahallesi muhtarı Elvan İmal mahallelerinden geçen Çubuk Çayı’nın kötü koku, sivrisinek ve fareye neden olduğunu söyledi. Muhtarlar, çayın ıslahının en kısa zamanda yapılarak üzerinin kapatılmasını istediklerini belirtti.

Gazetemize konuyla ilgili bilgi veren Hasköy Mahallesi muhtarı Ali Dinçer ve Şefkat Mahallesi muhtarı Elvan İmal kanalın oluşturduğu kökü koku ve sineklenmeye biran önce çare bulunması istediklerini söyledi. Mahalle sakinlerinin kötü koku ve sineklerden dolayı eziyet çektiğini belirten muhtarlar her türlü girişime rağmen kanalın ıslahının yapılmadığını ifade ettiler.

haskoy

HASKÖY KOKUDAN GEÇİLMİYOR

Ankara’nın Keçiören ilçesi Hasköy ve Şefkat mahallelerinin içinden geçen Çubuk çayının kökü kokuya neden olması mahalle sakinlerini rahatsız etti. Aşırı sıcaklarda bir de sinek ve farelerin verdiği rahatsızlık hat safhaya ulaştı. Hasköy Mahalle muhtarı Ali Dincer’in konuyu yetkililere iletmesine rağmen sorun çözülmedi. Ankara Büyükşehir Belediyesinin ise soruna kayıtsız kaldığı belirtildi.

haskoy2

Hasköy mahalle muhtarı Ali Dincer, “Hasköy Mahallesi, Keçiören’in eski mahallelerinden biri. Seçmen sayımız 3 bin 500 civarı, nüfusumuz ise 5 binin üzerinde. Mahallemizde yaşanan en büyük sorunlardan biri, 39. Cadde üzerinde bulunan Çubuk Çayı’ndan gelen kötü koku, sivrisinek ve fare sorunu. Çayın karşısında ve çevresinde bulunan evlerde kokudan durulmuyor. Üstelik neredeyse bir kedi büyüklüğünde fareler çıkıyor. Haliyle sadece fare değil, sivrisineklerin oluşmasına da zemin sağlıyor. Tüm bunların üremesi doğal, çünkü çayın içini adeta pislik götürüyor. Yan duvarları da oldukça aşındı ve eskidi, yenilenmesi gerekiyor. Mahalleli olarak en öncelikli talebimiz, 39. Cadde üzerinden geçen çayın ıslahının yapılarak üzerinin kapatılması. Bu duruma acil ve kesin bir çözüm bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Şefkat Mahallesi muhtarı Elvan İmal ise Keçiören Belediyesinin çöpün toplanması konusunda ve ilaçlamada son derece iyi çalıştığını ancak Çubuk çayı nedeniyle oluşan kökü kokunun giderilmesi ve üzerinin kapatılması için yetkililerden yardım beklediklerini dile getirdi.