Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava Türkiye genelinde etkisini gösteriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kar yağışının İstanbul'u da etkileyeceğini duyurdu. AKOM, pazartesi öğle saatlerine kadar yerel kuvvetli kar yağışının yaşanabileceği konusunda uyarıda bulundu. İstanbul, Ankara ve diğer illerde beklenen hava durumu nasıl olacak?

BEKLENEN YAĞIŞLAR

Ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olduğu bu dönemde, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun güney doğusu ile bazı illerde yağışlar görülecek.

KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI

Kıyı kesimlerde karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olacak. Bolu çevresi, Zonguldak, Bartın, Karabük, Düzce gibi illerin yüksek kesimleri ile Kastamonu'nun kuzey yüksekleri, Sakarya'nın güney ve doğusunun yüksek bölgelerinde kuvvetli kar yağışları bekleniyor.

Uyarı1

İSTANBUL'UN DURUMU

İstanbul'da hava durumu parçalı ve çok bulutlu olacak. Trakya ve iç kesimlerde kar, kıyılarda yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde yağış bekleniyor. Sakarya'nın güney ve doğusunun yükseklerinde ise kuvvetli kar yağışı olabilir.

AKOM UYARISI

AKOM, İstanbul'da hafta sonu karla karışık yağmurun ardından pazartesi öğle saatlerine kadar yerel kuvvetli kar yağışı olabileceği konusunda uyarılarda bulundu. Sıcaklıkların 31 Ocak'a kadar mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

GENEL DURUM

Kuzey ve iç kesimlerde sıcaklıklar mevsim normallerinin 1-3 derece altında seyrederken, diğer bölgelerde normaller çerçevesinde seyredeceği tahmin ediliyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

28 Ocak Pazar hava durumu nasıl olacak?

28 Ocak

29 Ocak Pazartesi hava durumu nasıl olacak?

29 Ocak

30 Ocak Salı hava durumu nasıl olacak?

30 Ocak Hava Durumu

31 Ocak Çarşamba hava durumu nasıl olacak?

31 Ocak Hava Durumu

1 Şubat Perşembe hava durumu nasıl olacak?

1 Şubat Hava Durumu

Editör: Ferhat Erdemir