Havalimanlarında koronavirüs testleri başlıyor! Ücreti açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yoğun havaalanlarında 1 Temmuz'a, diğerlerinde 15 Temmuz'a kadar Korona virüs test merkezlerinin açılacağını, test merkezlerinde isteyenlere ücreti karşılığında test yapılabileceğini söyledi.

Google Haberlere Abone ol
Havalimanlarında koronavirüs testleri başlıyor! Ücreti açıklandı
24.06.2020 14:20

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, yoğun havaalanlarında 1 Temmuz'a, diğerlerinde 15 Temmuz'a kadar COVID-19 test merkezlerinin açılacağını bildirdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Ersoy, yoğun havaalanlarında 1 Temmuz'a, diğerlerinde 15 Temmuz'a kadar COVID-19 test merkezlerinin açılacağını,belirterek isteyenlere ücreti karşılığında test yapılabileceğini söyledi..

Bakan Ersoy, Havalimanlarında 15 euroya test yapılacak. 2 saatte test sonucu çıkıyor. Ateşi yüksek olanlara test ücretsiz yapılacak.

COVID-19 önlemleri bakımından Türkiye'nin, sertifika edilmiş tesisleriyle Avrupa standartlarında en güvenli ülke olduğunu ifade eden Ersoy, Güvenli Turizm Sertifikasyonuna başvuran otel sayısının 727'yi geçtiği, restoran sayısının da 900'lere geldiğini, 1650 civarında başvuru olduğunu söyledi.

Yorumlar