Kayseri'nin Sarız ilçesinde uzun süredir beklenen doğalgaz hayali, Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak'ın yoğun girişimleri ve çalışmaları sonucunda gerçekleşti. Doğalgaz hattı çalışmalarının ilk kaynağı, Kayseri yolu üzeri Anıtsal Bölge'de dualarla yapıldı.

Belediye'nin konuyla ilgili açıklaması şöyle:

"İlçemizde bir ilk, uzun süredir beklenen ve Sarız Belediye Başkanımız Baki Bayrak'ın yoğun girişimleri ve çalışmalarıyla gerçekleşen Sarız doğalgaz hattında ilk kaynak Kayseri yolu üzeri Anıtsal Bölge'de dualarla yapıldı.

İlçemizin yıllardır süre gelen ısınma ve yakıt problemini Belediyemizce çözmüş bulunmaktayız. Sarız Belediyemiz, Kayseri Büyükşehir Belediyemiz ve Kayserigaz ile yapılan anlaşma neticesinde 06.03.2024 tarihi itibari ile ilçemize Doğalgaz alt yapı çalışması yüklenici firma tarafından resmen başlamış bulunmaktadır. Doğalgaz altyapı çalışmalarının başlaması ilçemizde yoğun bir mutluluk yaşatmış ve açılış programında konuşan Sarız Belediye Başkanı Baki BAYRAK ise şunları söyledi. Bayrak; Şehir merkezine en uzak ilçe olan Sarız’ımızın Doğalgaza kavuşması Cumhur İttifakının bir kazanımıdır. Doğalgazı en geç 3 veya 4 ay gibi kısa bir süre içerisinde ilçemizde kullanmaya başlayacağız. 

Bu bağlamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Mumduh BÜYÜKKILIÇ’a, Doğalgaz A.Ş. yöneticilerine ve emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İlçe merkezindeki Günesen, Bahçeli, Yeni, Kuşçu, Çatalpınar, İncedere, Kurdini ve Kızılpınar Merkez  Mahallelerimizi ilke etapta Doğalgaza kavuşturmuş bulunmaktayız. İlerleyen dönemlerde ise diğer kırsal mahallelerimize doğalgazı kavuşturacağımızın sözünü şimdiden veriyoruz. İlçemize Hayırlı uğurlu olsun."

Editör: Elif Bilir