HDP destekli heval Mansur, Ekrem, Tunç

5 Harfliler çetesinden HDP’li Sezai CHP-HDP-İP ittifakına dair son noktayı koydu ve malumu ilam etti.

18.03.2019 09:45
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı iken belediye çöpçüsünün Osman Baydemir’i sorgulaması gibi, Ahmet Türk Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı iken 17-18 yaşındaki teröristin gelip ona sigarasını yaktırıp, talimatlar yağdırması gibi… Heval Mansur, Ekrem ve Tunç’un sonu da olsa olsa bu olur.

5 Harfliler çetesinden HDP’li Sezai CHP-HDP-İP ittifakına dair son noktayı koydu ve malumu ilam etti. CHP-İP her ne kadar HDP ile yaptıkları ittifakı gizlemeye çalışsa da, HDP başından beri bu konuda oldukça net duruş sergiliyordu. HDP’nin her yöneticisi aday çıkarmadıkları büyükşehirlerde CHP-İP ittifakını destekleyeceğini defalarca söyledi. CHP-İP yöneticileri ise halkın tepkisini çekmemek için HDP ile ittifak konusunda hep cambaza bak oynadılar. Fakat Sezai Temelli’nin “Mansur Yavaş da bilecek ki seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir. HDP’lileri yok sayarak, Kürtleri yok sayarak, Ankaralıları yok sayarak siyaset yapamaz. O da işte bizim gücümüzdür. Ekrem İmamoğlu seçilmişse bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon Kürt’ün oyuyla seçilmiştir. Kürtlere rağmen siyaset yapamayacağını bilecektir. Yapmaya çabalarsa zaten siyaseten bir karşılığı olmayacaktır.

Şeklindeki açıklaması CHP ve İP’in tüm siyasi tiyatrosunu bitirmiştir.

CHP’nin İzmir ve İstanbul adayları HDP ile yapılan ittifakı inkâr etmiyorlardı. Fakat özellikle mimik hareketleri, sözleri, kaş, göz oynatmaları tam bir yapmacık, samimiyetsiz olan Ekrem İmamoğlu milyonların huzuruna çıkıyor

“İttifakımız içinde HDP’de var” diyor, sonra halktan tepki gördüğü yerlerde ise “Olur mu öyle şey?” diyerek inkârı seçiyordu. Sonradan, yine geçtiğimiz günlerde “HDP ile ortak bir dil yakaladık!” dedi. Bu kadar HDP sevdalısı birinin Karadenizli olmasının imkânı yoktur. HDP nazarında nasıl bir imaj çiziyorsa yoluna çıkan HDP’liler “Bize Selo başkanını anımsatıyorsun” diye övgülere boğuyorlar. Karadeniz bölgesine terör örgütü pkk giremezken, Ekrem İmamoğlu’nun ruhuna giren girmiş…

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer ise zaten kendini direkt HDP safında hissettiği için onun HDP ile ittifak yapma konusunda kıvırması yoktur. Teröre yardım ve yataklık yapan HDP’nin Sur belediyesine kayyum atanmasına karşı çıkmış, Sur’da asker ve polisimizle çatışan teröristler için ağıtlar yakan, “HDP’nin gücüne güç katmak adına” her daim yanlarında olduğunu vurgulamış Tunç Soyer için HDP’nin “Tam profilimize uygun aday” demesi İzmir’de CHP-HDP-İP ittifakını çok net hale getirmiştir.

5 Harfli çetesinden HDP’li Sezai’nin Ankara ve İstanbul özelindeki son açıklamasındaki çok net itirafı ve anlaşılır şekildeki tehditi anlaşılmayan hiçbir şey bırakmamıştır. HDP tüm örgütleriyle CHP’ye oy verecek ve kazandıkları yerlerde yönetimde söz sahibi olacaktır. Plan ve anlaşma bu yöndedir.

Allah göstermesin (Heval Mansur, Ekrem, Tunç) seçimleri kazandığında HDP bunlara makam odalarından sadece mal mal baktıracaktır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı iken belediye çöpçüsünün Osman Baydemir’i sorgulaması gibi, Ahmet Türk Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı iken 17-18 yaşındaki teröristin gelip ona sigarasını yaptırıp, talimatlar yağdırması gibi… Heval Mansur, Ekrem ve Tunç’un sonu da olsa olsa bu olur.

Sahte senet olayından dolayı köşeye sıkışan Mansur Yavaş, HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli’nin direkt adını vererek yorumdan bulunmasından sonra iyice kâbus yaşamaya başlamıştır. Çünkü Ankara’da kandıracak milliyetçiülkücü bir taban olduğunu düşünerek HDP ile olan ittifakı oldukça gizli tutuyordu. HDP Ankara’da da aday çıkarmayarak zaten nasıl davranacağını göstermişti. “Mansur Yavaş da bilecek ki seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir.” sözleriyle aslında Ankara’nın seçim sonuçlarını da netleştirmiştir. Ankara halkı pkk destekli birini asla belediye başkanı seçmez.

Mansur Yavaş CHP’den aday olduğu günlerde ilk basın toplantısında “HDP ile görüşecek misiniz?” sorusuna “Ona ajanslar (CHP) karar verecek” diyordu. Fakat HDP’nin son açıklamasının kendisine büyük zarar vereceğini bildiği için “Terör örgütleriyle aralarına mesafe koyamayanlar bizden uzak olsun.” açıklamasını yapmak zorunda kaldı. Mansur Yavaş, 2-3 ay önce HDP ile görüşmekten bahsediyordu. O günlerde HDP terör örgütleriyle arasına mesafe mi koymuştu da bizim haberimiz olmamıştı?

Mansur Yavaş’ın HDP’yi “Terör örgütleriyle aralarına mesafe koyamayan” olarak göstermesi aynı zamanda partisi CHP’ye büyük darbe olmuş ve terör yardım ve yaltakçısı HDP ile ittifak yapan CHP’nin de maskesini düşürmüştür.

Mansur Yavaş son dört yıldır HDP’siz nefes alamayan CHP’den aday olmuş bize masal anlatıyor.

7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde olduğu gibi 24 Haziran seçimlerinde de “CHP’li her evden HDP’ye bir oy kampanyasıyla” HDP’ye barajı aştıran CHP’nin adayı Mansur Yavaş aslında artık ne dediğini kendi de bilmiyor. Aday olduğu CHP’yi bilmiyor HDP üzerinden ahkâm kesiyor. Kendi genel başkanın pkk’nın silahlı Suriye kolu YPG’yi terör örgütü olarak görmüyor ki, sen bize HDP üzerinden inkârlara başvuruyorsun. Sanki kendi partisi CHP, “Terör örgütleriyle arasına mesafe” koydu da HDP Mansur Yavaş’a dert olacak…

HDP Eşbaşkanı Sezai Temelli’nin açıklamaları sonrası bir de şöyle propaganda yapan ahmaklar var. Neymiş HDP Eşbaşkanının açıklaması AKP tarafından yaptırılmış… Bu ahmaklar CHP Genel Merkezi’nin “HDP ile ittifak milli görev” demesini, “HDP ile gönül ittifakımız var” demesini görmüyor, görmek istemiyor. CHP’nin son dört yıldır HDP ile olan birlikteliğini nasıl gizlediklerini sanıyorlarsa? “Arsıza kazığı sokmuşlar, ses nerden geliyor demiş” sözünü tamda bunlar gibilere söylemişler sanırım…