HDP gibi bölücü partiye nefes verilmez!

20.03.2021 10:00

          Nihayet Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı terör örgütü PKK’nın siyasi yardım ve yatakçısı HDP hakkında kapatılması için davayı açtı. HDP’nin kapatılması konusunda en net duruşu olan MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli de bu durumu HDP, siyasi kisveye bürünmüş suç örgütüdür, herhangi bir isimle açılmamak üzere kapatılması tarihe, millete, adalete ve gelecek nesillere namus görevidir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın HDP’nin kapatılma istemiyle hazırladığı iddianameyi dün itibariyle Anayasa Mahkemesi’ne göndermesi hakkın, hukukun ve adaletin sesidir ve bu gelişme milletin yüreğine su serpmiştir.” sözleriyle değerlendirmiştir.

          Demokrasi ve hukukla yönetilen hiçbir ülkede HDP gibi partilere izin verilmez ama Türkiye’de 1990’lı yıllardan bu yana PKK’ya hizmet etmek için kurulan partiler oldu ve kapandıkça ertesi gün yeni bir parti kurarak yollarına devam ettiler. HDP kurulmadan önce BDP isimli parti vardı. Onun da öncekiler gibi, HDP gibi tek talimat aldığı yer terör örgütü PKK idi. Türkiye’de hukuk ve adalet varsa HDP de kapatılacaktır. Ama mevcut yasalara göre HDP’yi kapatmak tam çözüm olarak gözükmemektedir. Çünkü hazırda Demokratik Bölgeler Partisi’ni kapanmaya önlem olarak tutuyorlar. O yüzden Anayasa değişikliğinin içinde bölücü partilerin bir daha hiç açılamaması, nefes alamaması üzerine yeni düzenlemeler yapılmalıdır. Aksi takdirde HDP’yi korumak için “Parti kapatmak çözüm olmuyor” yaygarası yapanların bu malzemesi bundan sonra da devam edecektir.

          Çünkü HEP, ÖZEP, ÖZDEP, DEP, HADEP, DEHAP, ÖZGÜR PARTİ, DTP, BDP, DBP, HDP gibi kapatılıp yerine açılan partiler aynı bölücü düzende devam etmiştir. Adam BDP’de bölücü siyaset yapıyor. Ama aynı adam BDP kapandıktan sonra HDP’ye geçiyor yine aynı bölücü zihniyetini devam ettiriyor. O yüzden bu gibi partilerin önlemleri ciddi alınmalı, bu tür bölücü sözde siyasetçilere fırsat verilmemelidir. Yoksa aynı yasalarla, aynı düzenle HDP’yi kapat, yarın hazır bekleyen Demokratik Bölgeler Partisi’ne geçip aynı bölücü mikrobu devam ettireceklerdir. Bugüne kadar PKK çizgisinde kurulan-kapatılan partilere bakın hep bu manzara devam etmiştir.

          HDP’nin kapatılması artık son ve kesin çözüm olmalıdır. Adam gibi yasalara uygun davranacakları parti kuracaklarsa devam ederler, Türk milletinin birlik ve beraberliğini bölmeye çalışanlar ise geri dönüşümü olmadan çöplüğe giderler.

          Dünyanın hiçbir yerinde terör örgütüne sırtını dayamış partilere müsaade edilmez. Dünyanın hiçbir ülkesinde HDP gibi bir parti kurulamaz. Ama bizdeki bu bölücü-mikrop yuvası olan HDP, terör örgütü PKK’ya sırtını dayadığını söyleyerek sürekli yardım ve yataklık yapmaktadır. “Bizim ölçümüzü Kandil-İmralı belirler” duruşlarından asla taviz vermiyorlar.

          HDP’nin bölücü profili bu… İmralı’da kurulmuş olan ve terörist Demirtaş’ın  “Bizim başarımız, HDP’nin başarısı ki kendisinin, sayın Öcalan’ın çok önemsediği bir projedir.  Kendisinin özellikle son 20 yılını adadığı bir projedir.” diye tarifini yaptığı bu partiye sırtını dayayan CHP ve yancıları İP, Saadet, Deva, Gelecek böyle bir partinin kapatılmasına şiddetle karşı çıkıyor. Yani resmen terör örgütü PKK’ya arka çıkıyorlar.

          Hatta bu arka çıkmayı bazen saçma sapan yorumlar yaparak sağlıyorlar. CHP’li Engin Özkoç “ABDULLAH ÖCALAN İSTEDİĞİ İÇİN Mİ HDP’Yİ KAPATIYORSUNUZ?” açıklamasını yapmış… Düşünün böyle bir yorum yapan bu adam Kemal Kılıçdaroğlu’nun beyin kadrosundan… Sanki HDP ile teröristbaşı Öcalan’ın bir bağı-bağlantısı yok, her gün teröristbaşı Öcalan’a saygı ve bağlılıklarını sunan HDP değil gibi şu yaptıkları yoruma bakın…

          En son yerel seçimlerde HDP “Önder Apo’nun mektubundan gereken mesajı aldık CHP’yi ve Ekrem İmamoğlu’nu destekleyeceğiz” dediğinde CHP HDP’ye “Öcalan’lı destek” konusunda bir tepki gösterdi mi?

Yani siz teröristbaşı Öcalan HDP’yi kapattırmak istediği için mi HDP’ye sahip çıkıyorsunuz?

          O halde siz, HDP teröristbaşı Öcalan’a sahip çıktığı için mi HDP’ye sahip çıkıyorsunuz? HDP Öcalan’a bağlılık konusunda taviz vermediği halde siz bu “Öcalan HDP’nin kapatmasını istiyor” manyaklığını neye dayanarak söylediniz?

          CHP şu an HDP’den daha çok HDP’nin kapatılması noktasında feryat-figan halindedir. Dertleri PKK’nın terörü, HDP’nin bu teröre desteği değil, tek dertleri siyasi projelerine HDP’nin sağladığı katkıdır.

          HDP’den sonra CHP’nin bölücü terör örgütüyle bağlantısı araştırılmalıdır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hakkındaki yargıya yansıyan bölücü eylem ve söylemleri de gereken cezayı almalıdır.

CHP’nin HDP’den bir farkı kalmamıştır.

O yüzden Atatürk’ün miras partisi CHP’yi HDP’nin büyük boy versiyonuna çevirdiler.

          HDP’nin kapatılması aynı zamanda rahat bir şekilde bölücülük yapabilen CHP’ye ve herkese ders olacaktır.