HDP merkezli hastalıklı muhalefet

Türkiye’nin hastalıklı, vizyonsuz, hükümet devirmek uğruna her türlü şeytanlığı yapabilecek karakterde olan CHP’nin başını çektiği muhalefet tek merkezden yönetilmeye devam ediyor.

Günün Başyazısı
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
HDP merkezli hastalıklı muhalefet

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Türkiye’nin hastalıklı, vizyonsuz, hükümet devirmek uğruna her türlü şeytanlığı yapabilecek karakterde olan CHP’nin başını çektiği muhalefet tek merkezden yönetilmeye devam ediyor. Bu yoldaki ilk yürüyüş CHP-HDP ikilisiyle başlamıştı. 1 Kasım 2015 seçimleri sonrası MHP’deki operasyonu başarsalardı MHP’yi de bu yürüyüşe dahil edeceklerdi. Hatırlayın 7 Haziran 2015 seçimleri sonrası CHP-MHP-HDP koalisyonu kurmak için neler yaptılar neler…

MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye “Başbakanlık” teklifinde bile bulundular. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri sonrası hayal ettikleri hiçbir operasyonu MHP üzerinde yapamadılar. MHP’den kopardıkları yanaşmalara parti kurup, CHP ve HDP’nin yanına İP’i eklediler. Daha sonra Saadet Partisi’nin yönetim kadrosunu muhafazar alandan çıkarıp kendilerine monte ettiler. Oldu mu CHP, HDP, İP, SP… Daha sonra Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a “AK Parti’den bunlarla ne kadar oy koparırsak o kadar kar” anlayışıyla parti kurdurdular. Milletvekilliği uğruna her türlü ihanete susan hayalet pozisyonundaki Demokrat Parti’yi ne ara kendilerine monte ettiler inanın hatırlamıyorum. Ekibin patronu, yanaşması, yancısı CHP, HDP, İP, SP, Gelecek, Deva, Demokrat gibi partilerden oluşuyor.

Kemal Kılıçdaroğlu, Davutoğlu ve Babacan’ı gaza getirmek için ilk günlerde “Ortak noktalarda benzerliklerimiz yüzde 99” açıklamasını yapmıştı. Meral Akşener de “Babacan ve Davutoğlu’nun partisi bu açıdan muhafazakâr dindar seçmene çabuk ulaşmayı kolaylaştıracak yapılar olacak” diye Kılıçdaroğlu’nun gazına gaz katıyordu. Daha sonra bu oyunu Temel Karamollaoğlu’nun “Bu ayrılanlar kendileri ile beraber o topluluğu taşıyamadılar, gözüken o. Bu ayrılmaların AK Parti içinde yüzde 20-30 tabanda çözülme sağlayacağını düşünürdüm, olmadı“ itirafı bozmuştu.

Son bir yıldır hepsi birbirinin genel merkezini ziyaret ediyor. Her ne kadar Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığını kabul etseler de bir türlü bunu kamuoyuna açıklayamadılar. Bunlar son bir yıldır niçin sürekli birbirlerini genel merkezlerinde ziyaret ediyor anlamış değilim.

MHP Lideri geçtiğimiz gün aslında bunları şu sözlerle özetledi:

“Birbirlerine sürekli gidip geliyorlar, yoklama yapıyorlar, hava kokluyorlar, ne var ne yok ona bakıyorlar.

Toplanıp toplanıp dağılıyorlar, ne dedikleri bellidir, ne de söyledikleri nettir.”

CHP-HDP uyum içinde, diğerleri de kendilerine verilen oyunu çok güzel oynuyor. Kendi aralarında görev dağılımı yapmışlar ama millet nazarında hiçbir güven itibarları yoktur. Hepsinin ortak buluşma noktası HDP. Bakalım bu yürüyüşte HDP bunları hangi çukura düşürecek…

Yorumlar