Türk siyasetinde Kemal Kılıçdaroğlu kadar trajikomik bir adam yoktur herhâlde… Beyni başka yerde, bedeni başka yerde.

Eylemi başka, söylemi başka. Ama ihanetler konusunda bazen hem eylemi hem de söylemi çizgisini hiç bozmuyor. HDP, PKK, FETÖ, YPG, DHKP-C, terörist Demirtaş’a sahip çıkma konusunda oldukça istikrarlı davranıyor. Bazen ahmakları kandırmak için rollere girse de bu çizgi Kemal Kılıçdaroğlu’nun geleneksel çizgisi hâline gelmiştir.

Hafta sonu yine Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kayseri’de trajikomik bir manzarasını izledik. Kemal Kılıçdaroğlu “21. Yüzyılda Milliyetçilik” konulu bir toplantı düzenliyor ve haberini de “Ülkücü kanaat önderleri ile bir araya geldi” şeklinde yaptırıyorlar.

Benim memleketim Kayseri…

Kayseri Ülkü Ocakları’nda yıllarca yöneticilik yaptım ama konuşanları Ülkücü olarak ne tanırım ne bilirim. Olsa olsa Kemal Kılıçdaroğlu’nun ihanetlerine maske olmak için kullanılan figüranlardır. Bir elin FETÖ’de olacak, bir elin PKK’da olacak ama “21. Yüzyılda Milliyetçilik” toplantısıyla ahmak kandırma pozları vereceksiniz.

Konuşanları, Bozkurt işareti yapan soytarıları hiç tanımıyorum da Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı Ali Çelik’in tepki açıklamasından toplantıya katılan kişilerden geçmişte Kayseri Ülkü Ocakları Başkanlığı yapan ve benim de yönetiminde bulunduğum Ali İhsan Öztürk, MHP ve Ülkücü Hareket’in desteği ile geçmişte Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı olmuş Vedat Ali Özışık’ın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu maskaralık toplantısına katıldığını öğrendim. Hırslarınız, egolarınız bir ihanete konu mankeni olacak kadar mı rayından çıktı? Utanın be… Yazıklar olsun.

Hiç mi bir ölçünüz, hiç mi geçmişe vefanız, hiç mi CHP’nin ihanetlerine bir tepkiniz yok?

Hadi MHP ile bağınızı kopardınız, hadi hırslarınız, menfaatleriniz için Cumhur İttifakı’na düşmansınız. Gece-gündüz HD(P)KK ile yol yürüyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun tiyatrosunda niçin konu mankeni oldunuz?

Yoksa sizin günahınızı mı alıyoruz? Şu soruları sordunuz da haberimiz mi olmadı?

6Layer 2

“21. Yüzyılda Milliyetçilik” toplantısı düzenleyen Kemal Kılıçdaroğlu’na “PKK’nın kapatılan televizyonu IMC TV’ye çıkıp, Anayasa’nın 2. ve 3. maddesini değiştireceğiz diyen kişi değil misin sen Kılıçdaroğlu?” diye soru mu yöneltiniz?

“Yerel seçimlerde PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak yapan CHP’nin Genel Başkanı sen değil misin?” diye soru mu yöneltiniz?

“Demirtaş serbest bırakılmalı. Selahattin Demirtaş ile Türkiye’yi inşa edeceğiz diyen kişi değil misin sen Kılıçdaroğlu?” diye soru mu yöneltiniz?

“’HDP ile görüşüyoruz. Tarihin bize yüklediği misyon budur’ diyen kişi değil misin sen Kılıçdaroğlu?” diye soru mu yöneltiniz?

“Hukuk Komisyon Başkanı ve CHP Milletvekili İbrahim Kaboğlu’nun itiraf ettiği şekilde HDP ile Atatürk milliyetçiliğini, Türklüğü, Türk dilini değiştirecek anayasa taslakları hazırlayan CHP’nin Genel Başkanı sen değil misin?” diye soru mu yöneltiniz?

“PKK’nın televizyon kanalında ‘Türk askeri kimyasal silah kullanıyor’ iftirası atan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya sahip çıkan CHP’nin Genel Başkanı sen değil misin?” diye soru mu yöneltiniz?

“Terör örgütü PKK/YPG’ye yönelik Irak ve Suriye operasyonları için tezkereye HDP ile birlikte ‘Hayır’ oyu veren CHP’nin Genel Başkanı sen değil misin?” diye soru mu yöneltiniz?

“Kılıçdaroğlu, siz ve 6 parti yöneticiniz PKK’nın televizyon kanalına çıkıp, PKK’ya destek propagandası yapan kişiler değil misiniz?” diye soru mu yöneltiniz?

“2020 tarihinde Türk askeri Tunceli dağlarına Atatürk’e ait ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ sözünü yazmıştı ve size bu durum sorulduğunda niçin Atatürk’ün başka bir sözü yazılabilirdi demiştiniz?” diye soru mu yöneltiniz?

“Kürt sorununu TBMM’de meşru gördüğümüz HDP ile çözeriz derken, bu kavramın PKK ve emperyalizm kavramı olduğunu bilmiyor muydunuz?” diye soru mu yöneltiniz?

“Sayın Kılıçdaroğlu ‘Büyük Ortadoğu Projesini kuracağız’ dediniz geçmişte, biz bu sözden dolayı hükümetin yanlışlarını da eleştirdik. Hükümet bu yanlıştan vazgeçti. Siz şimdi ABD’ye neyin mesajını veriyorsunuz?” diye soru mu yöneltiniz?

“Barzani’ye CHP heyeti gönderip, ‘PKK ile çatışmaları bitirin, Kürt sorununu biz çözeriz’ mesajını verdiniz, siz PKK ve Barzani ittifakı yaparak neyi hedefliyorsunuz?” diye soru mu yöneltiniz?

“Türkiye 30 yıl sonra Azerbaycan’a destek vererek Ermenilerin Karabağ işgalini sonlandırdı. Ama sizin milletvekiliniz ve dış politika danışmanınız Ünal Çeviköz ‘Maalesef gelen haberlerde, Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği ifade ediliyor" diyerek bu desteğe çamur atmak istedi, onu niye partiden atmadınız?” diye soru mu yöneltiniz?

“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, CHP rozetini sizin taktığınız emekli büyükelçi Yalım Eralp ‘Çok iddialar var adaların egemenliği şartlı verildi şeklinde. Böyle bir şey yok. 3 binin dışındaki adalar Yunanistan'ındır. Türkiye bunu yıllarca kabul etti. Bunu tehlikeye sokmak diplomaside Türkiye'yi mütecaviz devlet durumuna düşürür’ diyerek Yunancılık yaptığında onu niye CHP’den atmadınız?” diye soru mu yöneltiniz?

“PYD sınırımızda devlet kursun diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’i ve emekli Amiral Türker Ertürk’ü niçin CHP’den atmadınız?” diye soru mu yöneltiniz?

Daha aklımıza gelen birçok soru var da CHP’nin yeni figüranı Ali İhsan Öztürk ve Vedat Ali Özışık bu sorulardan birini sordunuz mu? Gerçi Ali İhsan Öztürk aylar önce ayrılıkçı bir sendika kurduğunda soluğu yine CHP Genel Merkezi’nde Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında almıştı.

Ama Kayseri Gençlik Buluşması’nda “PKK bağlantılı Nuşirevan Elçi'yi neden başdanışmanınız yaptınız?" sorusuna Kemal Kılıçdaroğlu "CHP'de çalışmak istiyorum diyen kişiyi geri mi gönderelim?” cevabını vermiş… Yoksa siz de bu sorulardan herhangi birini sordunuz da, Kemal Kılıçdaroğlu da size aynı cevabı mı verdi?

CHP’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun rezil ve ihanet politikalarına figüran olanlar tarih sizleri “Menfaatleri için her şeyini satan” olarak değerlendirecektir.

CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’yi ihanetten başka bir şeye götürmez. “Biz hırslarımızı, egolarımızı, menfaatlerimizi kovalıyoruz” diyorsanız size başka ne denilebilir ki?

“21. Yüzyılda Milliyetçilik” toplantısını Türkiye Cumhuriyeti’ni bölmek istenler düzenliyor. Daha büyük bir soytarılığa, bunları destekleyen ahmaklığa gerek var mı?