Helalleşme mi haramlaşma mı?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Geçmişte partimizin de hataları oldu; helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım” açıklaması en çok kimi mutlu ettiyse, helalleşme mesajının alıcısı da onlardır.

Google Haberlere Abone ol
Helalleşme mi haramlaşma mı?
22.11.2021 10:00

Yıldıray Çiçek / TÜRKGÜN

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Geçmişte partimizin de hataları oldu; helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım” açıklaması en çok kimi mutlu ettiyse, helalleşme mesajının alıcısı da onlardır. PKK’lı terörist Demirtaş “Kılıçdaroğlu’nun helalleşme çağrısını yürekten destekliyorum” diyerek, FETÖ’cü terörist Emre Uslu da “Yetmez ama Evet” diyerek mesajı aldıklarını ifade etmiştir. Bölücü propaganda yapan haber sayfaları bile Kemal Kılıçdaroğlu’nun ağzından “CHP derin yaralar açtı, artık ‘hellaleşme’ zamanı” başlığını kullandı.

PKK ve FETÖ başta olmak üzere Türkiye üzerinde haince hesap yapanlar Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajıyla umutlanmış, heyecanlanmış ve kendilerinden geçmiştir.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “geçmiş” vurgusu Atatürk’le hesaplaşma, Türkiye üzerinde hesabı olanlarla ise helalleşmedir.

“Ben Dersimli Kemalim” diyen Kemal Kılıçdaroğlu CHP’nin başına kaset operasyonuyla geçtiği günden bu yana en büyük hesaplaşmasını Atatürk ile yapıyordu.

“Geçmişte partimizin de hataları oldu” mesajıyla sözde “helalleşme” yoluna çıkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun asıl bilincini yıllar önce eşi Sevim Kılıçdaroğlu’nun Amberin Zaman ile yaptığı röportajda bulabiliriz. Röportajın o bölümü aynen şöyleydi :

Dersim’in çok acı bir tarihi var. Öyle. Büyüklerimiz hep anlatırdı.

Kemal Bey’in babası, 1938’den sonra sürgün edilmiş. Evet. Halası aileden 40 kişiyle birlikte götürülmüş. Derin izler bırakıyor tabii. Öfkeleniyorsunuz.

Öldürüldüler mi? Evet. (Gözleri doluyor)

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye Cumhuriyeti’yle hesaplaşma çabaları, CHP’yi terör örgütleriyle içli-dışlı hale getirmesi ve geçmişte söylediği “Bizi hala 1930’ların CHP’si gibi görmeyin. Dünya değişiyor, biz de değişiyoruz. Yeni şeyler söylüyoruz. Demokrasi ve özgürlüğü savunuyoruz“ sözleri acaba içinde beslediği bu öfkeyle mi ortaya çıkıyor?

Evet, Atatürk zamanıyla hiçbir benzerlikleri kalmadı bunların. Atatürk emperyalizmle mücadele ederken, mandacılık zihniyetini ezerken günümüz CHP’si başdanışman ağzıyla ABD’den “özgürlük, demokrasi” dileniyor, geçtiğimiz günlerde de bir CHP milletvekili “Bu NATO’nun ve Avrupa’nın Türkiye’de demokrasi olsun diye bir derdi olduğuna inanmıyorum. Olsaydı 10 yıldır bazı müdahaleler yapardı” şeklinde açıklamada bulunuyor.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun hayal ettiği helalleşme yolculuğu Türkiye’yi harama bulaştırma yolculuğudur.

CHP’den Atatürk’ün fikirlerini, düşüncelerini, ülkülerini silen Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” mesajını alan yoldaşlarına bakın, bu yolun nereye çıkacağını anlayın…

Geçmişindeki öfkesiyle CHP’yi bambaşka bir hale sokan ve tüm Türkiye düşmanlarının ruhunu bulduğu parti haline getiren Kemal Kılıçdaroğlu olsa olsa siyasi haramlaşmanın sembolü olur.

Kılıçdaroğlu ses veriyor, sesin yankısı Demirtaş’tan geliyor. Bu CHP’den olsa olsa…

Yorumlar