YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Rusya, Ukrayna’ya karşı başlattığı savaşın ilk günlerinde Batı medyasında “Her gün sarı saçlı ve mavi gözlü Avrupalı insanların ve çocukların Putin'in füzeleriyle, helikopterleriyle ve roketleriyle öldürüldüğünü görüyoruz" propagandaları yapılıyordu.

Gazze’de de esmer, karayağız, kavruk yüzlü çocukların çokluğu kadar orada da sarı saçlı, mavi gözlü çocuklar öldürüldü ve öldürülmeye devam ediliyor.

Hepsini kastetmiyorum ama Batı medyası bu konuda ikiyüzlülük yapmadı mı sizce?

Sırplar, Bosna Hersek’te mavi gözlü, sarı saçlı insanlar üzerinde soykırım yaparken Batı Medyası niçin duyarlılık göstermiyordu?

Çünkü Batı’nın atmosferi ikiyüzlülük, çifte standart temelinde şekilleniyor.

ABD’nin peşine takılıp Rusya ile güç kavgası için Ukrayna duyarlılığı gösteren Batı devletleri, söz konusu Filistin olunca niçin duyarlılık göstermiyor? ABD ve onun peşine kuyruk olan Batı devletlerine soralım, Rusya ve Ukrayna kendileri gibi Hristiyan değil mi? Cevabı evet olduğuna göre burada söz konusu bu devletlerin çıkarı değil mi?

Müslüman soykırımı yapan İsrail’in peşine takılan Hristiyan âlemi değil mi? Hem de İsrail tarihi kiliseleri bombalayıp yok ettiği halde. Küresel menfaatleri için kendi dini değerlerini bile ayaklar altına alabiliyorlar.

Batı’da anlayacağınız insanlık yok. Aranan zaten o…

ABD’nin peşine takılmış Batı ülkelerini yönetenlere bakın zerre insanlık var mı?

8 bini çocuk olmak üzere toplamda 19 bin mazlum öldürüldü. Vahşet hala devam ediyor. ABD ve onun Batı’daki tüm kuyrukları İsrail’i diplomatik olarak ve silah malzemesi vererek destekledi.

Bir ayağı çukurda olan haysiyetsiz ABD Başkanı Joe Biden, “Çocuklar ve mazlumlar ölmesin” diyemedi. ABD insanlığın yüzkarası da ya o Almanya’ya ne demeli? “Ateşkes mümkün değil” diyerek Hitler ezikliğiyle 19 bin mazlumun ölümünde suç ortağı oldu.

Rusya’ya Ukrayna için posta koyanlar, İsrail’e niçin Filistin için posta koymadı?

Dünyanın hiçbir yerinde sebep ne olursa olsun keşke çocuklar, mazlumlar hiç ölmese… Ukrayna’daki çocukta can, Filistin’deki çocuk da can… O sarı saçlı, mavi gözlü, o esmer, o siyahi, o kahverengi gözlü diye çocukları birbirinden ayırıp ölüme mi terk edelim? Fakat işte bunu Batı ikiyüzlülüğü yapıyor. Dünyanın hiçbir yerinde ne Müslüman ne Hristiyan ne Yahudi ne de başka bir inançtan mazlumlar, çocuklar öldürülmemeli ama menfaat dünyasında herkes herkesi boğazlıyor.

Mazlumların, çocukların vahşice öldürüldüğü bir dünyada kimse huzur içinde uyumamalıdır. Yattığı yer diken, yediği, içtiği zehir olmalıdır. Dünyanın gözü önünde o çocuklar, mazlumlar öldürülürken yaşamdan zevk alan varsa, inanın o kişi insan değildir.

Grup Orhun ne güzel söylüyor:

Dili, dini, ırkı nedir kime ne?
Önce insan olsun bakmam rengine
Yeter bunca kavga, dinsin sancımız
Bir olalım canlar bitsin acımız

Ben öleyim, ben öleyim
Diyeti ben olayım
Ben öleyim, ben öleyim
Bitsin zulüm

Ey dünya! Ölen canlar toprak oldu. Bari kalan canları Siyonist yaratıklardan kurtarmak için ayağa kalk. İnsan olduğunu hatırla, o çocukları, o mazlumları kurtar…

Editör: Arda Erden