YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

HER DEM CHP’Lİ İHANET

Kemal Kılıçdaroğlu uzun bir süre terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile daha sonra kısa bir süre de Yeşil Sol ile yoldaşlık yapmıştı. 2015 yılından itibaren CHP’nin manzarası buydu. Kemal Kılıçdaroğlu kongrede genel başkanlığı kaybedince onun yerine koltuğuna oturan Özgür Özel ise kısa bir sürede CHP’ye birçok ihanet sığdırdı. Üç kuruşluk oy hesabı için vatan hainleriyle omuz omuza görüntü vererek vatana resmen ihanet ediyor.

Özgür Özel’in CHP Genel Başkanı olmadan önce yaptığı hainlikleri saymıyorum bile. Ama olduğu gün PKK’lılara selam göndermesiyle başlayan süreç ve sonrasında yaptıkları bu işlerde çok hevesli, çok arzulu olduğunu ve bundan sonra da çok pervasızlık içinde olacağını göstermektedir.

Pervasız olmasaydı göstermelik geldiği şehidimizin Ankara’daki cenaze töreninin hemen ardından adını aldığı günden beri PKK propagandası yapan DEM’e koştura koştura gidebilir miydi?

Hadi 12 şehidimizin olduğu günden önce yaşanan tüm ihanetleri görmezden gelelim ve sadece 12 şehit acısını yaşadığımız şu günlere bakalım. Bu acılı günlerimizde bile Özgür Özel, “Her DEM ihanet” demiştir. Özgür Özel, DEM’e ziyarete gittiğinde el pençe divan duruşunu DEM’e karşı siyasi duruş olarak da göstermektedir. TBMM’ndeki partilerin terörü kınayan bildirisine DEM’in yanında yer alarak imza atmamıştır. Kemal Kılıçdaroğlu, üç kuruşluk oy hesabı için HDP ile birlikte sınır ötesi operasyonlar için tezkereye “Hayır” oyu veriyordu. Özgür Özel de aynı üç kuruşluk oy hesabı için DEM’in yanında saf tutmuştur. Sırf DEM’in alçaklarını küstürmemek için bildiriye imza atmamak adına kırk dereden su getirmiştir. Hem de DEM Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan, Türk milletini tehdit ettiği ve öldürülen PKK'lı teröristlerin adını teker teker sayıp "Biz onların sesi soluğu olmaya devam edeceğiz" dediği halde CHP ne DEM’lenmekten vazgeçti ne de bu alçaklığı kınayan bir açıklama yaptı. Sadece DEM Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan değil, DEM’in birçok alçak yöneticisi PKK tasmalarının hakkını vermiştir. DEM Kars Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit’in konuk olduğu PKK iltisaklı kanalın altyazısında şehit olan askerlerden “işgalciler cezalandırıldı” şeklinde bahsedilmesi hiçbir CHP’linin kanına dokunmadı mı?

CHP’liler sizdeki nasıl bir kan, nasıl bir soy çok merak ediyoruz. Gerçi kimi kime şikâyet ediyoruz ki, DEM’li alçağın çıktığı PKK’nın Medya Haber televizyon kanalına Özgür Özel’de çıkmadı mı?

Gelinen noktada PKK’ya DEM’lik haline gelen Özgür Özel, Türk milletinin öfkesinin muhatabı oldu. Hem de kendi memleketi Manisa’da linç ediliyordu. Terör örgütü YPG’yi övüp, YPG’nin şehit ettiği askerimizin cenazesine gidip Ankara’da linçten zor kurtulan şaşkın Kemal Kılıçdaroğlu gibi, DEM’le bu kadar samimi poz verip, şehit cenazesine giden Özgür Özel polislerin kurtarmasıyla camiden zor kaçırıldı. Elazığlı şehidimiz Kemal Aslan’ın babası Mehmet Aslan ise cenaze töreninde eline mikrofonu alarak “Selahattin Demirtaş’a, Osman Kavala’ya selam yollayanlara hakkımı helal etmiyorum” demiştir. Bu CHP PKK ile DEM’lenmenin bedeli bir gün ağır ödeyecek ama hala ısrarlı bir ihanet pervasızlığı içindeler. Allah akıl ve şeref versin…

Editör: Arda Erden