Her şey iki çocuğun imzasıyla oldu! Dünyaca ünlü fastfood zincirinde bir dönem sona erdi

Ella ve Caitlin isimli iki kardeş, Burger King'in çocuk menüsünde plastik oyuncak verme geleneğini kaldırması için imza kampanyası başlattı. Kampanyanın yoğun ilgi görmesi üzerine, dünyaca ünlü Fast Food zinciri Burger King, çocuk menüleriyle birlikte hediye oyuncak vermeme kararı aldı.

Her şey iki çocuğun imzasıyla oldu! Dünyaca ünlü fastfood zincirinde bir dönem sona erdi - Sayfa 1

Plastik atıklarını azaltma baskısı altındaki Amerikan fast food zinciri Burger King, bundan böyle çocuk menüleriyle birlikte hediye oyuncak vermeyecek. Müşterilerine eski oyuncakları geri getirme çağrısı yapan şirket, bunların eritilerek başka şeylere dönüştürüleceğini duyurdu.


1 7
Her şey iki çocuğun imzasıyla oldu! Dünyaca ünlü fastfood zincirinde bir dönem sona erdi - Sayfa 2

Burger King bu kararı, Hampshire'da iki çocuğun plastik oyuncaklardan vazgeçilmesi için McDonald's ve kendilerine yaptığı çağrının ardından aldı.


2 7
Her şey iki çocuğun imzasıyla oldu! Dünyaca ünlü fastfood zincirinde bir dönem sona erdi - Sayfa 3

9 yaşındaki Ella McEwan ve 7 yaşındaki kardeşi Caitlin'in "Çevreyi düşünün. Çocuk menülerinizle birlikte plastik oyuncak vermeyin" diyerek internet üzerinden imzaya açtığı dilekçeye yarım milyondan fazla kişi destek verdi.


3 7
Her şey iki çocuğun imzasıyla oldu! Dünyaca ünlü fastfood zincirinde bir dönem sona erdi - Sayfa 4

Dilekçede "Çocuklar bu oyuncaklarla sadece birkaç dakika oynuyor. Sonra atılan bu oyuncaklar hayvanlara zarar veriyor, denizleri kirletiyor" denildi.


4 7