Her şey tamam! Açılış için lider Devlet Bahçeli’yi bekliyor

Gazeteci Hande Fırat, MHP’nin Ankara İl Başkanlığı’yla ilgili şaşırtıcı bir olayı kamuoyuyla paylaştı.

Google Haberlere Abone ol
Her şey tamam! Açılış için lider Devlet Bahçeli’yi bekliyor
05.02.2019 10:51

Gazeteci Hande Fırat, MHP’nin Ankara İl Başkanlığı’yla ilgili şaşırtıcı bir olayı kamuoyuyla paylaştı.

İl Başkanı Turgay Baştuğ’un taşındıkları 1 Ocak’tan bu yana hâlen makam odasını kullanmaya başlamadığını söyleyen Fırat, Hürriyet'teki bugünkü yazısında bunun sebebini açıkladı.

Baştuğ’un koltuğunda oturmama sebebini de belirten Fırat, Bağtuğ'a görevi tevdi eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ilk önce kendilerini onurlandırmasını, ancak bu şekilde o koltuğa oturmaktan ar edeceğini söyledi.

Baştuğ, Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mehmet Özhaseki'nin ziyareti sırasında makamı kullandıklarını ifade ederek, ancak orada da koltuğa oturmadığını vurguladı.

İşte Hande Fırat'ın Hürriyet'teki yazısının ilgili kısmı:

MAKAM KOLTUĞUNA OTURMAYAN İL BAŞKANI

Söz MHP’den açılmışken, MHP’nin Ankara İl Başkanlığı’yla ilgili şaşırtıcı bir olayı sizlerle paylaşacağım. MHP’nin uzun yıllardır Ulus’ta olan Ankara İl Başkanlığı Balgat’a taşındı. İl Başkanı Turgay Baştuğ’un taşındıkları 1 Ocak’tan bu yana halen makam odasını kullanmaya başlamadığını, ziyaretçilerini kendisinin de oturduğu özel kalem müdürlüğünde ağırladığını duyunca nedenini öğrenmek için kendisini aradım. İşte Baştuğ’un makam koltuğuna oturmama sebebi...

‘ÖNCE GENEL BAŞKANIMIZ BAHÇELİ ONURLANDIRMALI!’

“Hande Hanım, yoğun bir seçim dönemi yaşıyoruz. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli 24 saatini ülke meseleleriyle hemhal olarak geçiriyor. Kendisini henüz il başkanlığımızda misafir etmek kısmet olmadı. Makam odasını bir kez Sayın Mehmet Özhaseki’yi misafir ettiğimizde kullandık, onda da makam koltuğunu kullanmadım. Bizi bu kutlu vazifeye layık gören, bize her daim yol gösteren Türk dünyasının bilge lideri Sayın Genel Başkanımız bizi onurlandırmadan o koltuğa oturmaktan ar ederim.”

HANDE FIRAT'IN YAZISININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Etiketler ankara mhp
Yorumlar