İP’te başlayan istifa furyasının arkasından milletvekili sıralarının satılması, Akşener ve eşrafının banka hesaplarının gizli bir el tarafından kontrol edilmesi, fuhuş, taciz ve tecavüz iddialarının gündeme gelmesi gibi birçok kepazelik ortaya çıktı.

İstifaların başlangıcında, “umarım bu iş Eda ve Engin Polat olaylarını aratmaz” demiştim. Ama görünen o ki durum daha da vahim. Bir siyasi partide olmaması gereken ne varsa tüm rezillikler İP’e sirayet etmiş. Siyaset değil, acziyet devreye girmiş. Bizler, sosyal medya fenomenlerinin vukuatlarına şaşırırken, İP’te de ağızları açık bırakan işler dönmeye başlamış. Üstelik bu olaylar daha önce Meral Akşener’e iletilmesine rağmen bir önlem alınmamış. Hatta Akşener rıza göstermiş…

Geçtiğimiz günlerde bu konuda İP’ten istifa eden eski İstanbul Milletvekili Ahad Andican uzun bir açıklamada bulundu. Akşener ile yaptığı görüşmeyi aktaran Andican, Akşener’in partinin maddi olarak zor durumda olduğunu ve akçeli işleri normal karşıladığını belirtti. Hatta Akşener’in kendisiyle ilgili söylediği bir yalan için ise Allah’ı şahit tuttu ve çocuklarının üzerine yemin etti. Aynı tavrı Akşener’den de beklediğini söyledi.

Akşener’e en yakın iki isim olan Ümit Dikbayır ve Adnan Beker’de çeşitli iddialarla gündeme geldi. Bu iddialar doğruysa bile insanın aklına “bir partinin genel başkanı nasıl olurda bu mizaca sahip insanları en yakınında tutar veya siyaseten önünü açar” sorusu takılıyor. Çünkü bu iddiaların içinde partinin kayıp 132 milyon TL’sinden tutun da tecavüz iddialarına kadar birçok kriminal vaka yer alıyor.

Tüm bu kargaşa ve kaosun üzerine toplumu aydınlatan açıklamalar yapması gereken İP başkanı Meral Akşener, “Güneş yerinde, her şey yolunda” demekle yetiniyor.

Demek ki partililerin de gündeme getirdiği gibi “Yolunda AŞ.” tıkır tıkır işliyor… İP Başkanı Akşener’de olanlardan hem haberdar hem de kısmen pay sahibi olduğu için konuşan isimleri partiden atıyor. Partiden ayrılanlar iddiaları reddediyor, bunun bir FETÖ taktiği olduğunu söylüyor ve başta Akşener olmak üzere ispat edemeyenleri de istifaya davet ediyorlar. Ahad Andican ise “çocukları üzerine yemin etsin” diyor.

Siyaset ne yazık ki böylesine kirli işlerle çalkalanıyor. Ancak memlekette güzel şeyler de oluyor…