İP’in kişisel menfaatleri için kılıktan kılığa giren sünepeler, Meral Abla’nız yeni bir ‘Kürt açılımı’ için gaza bastıkça basıyor. Gerçi siz kişisel menfaatleriniz için yerel seçimlerde HDP ile ittifaka bile ses çıkarmadınız. Şimdi de HDP aşkı dillere destan Ekrem İmamoğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı yapmak için debelenip duruyorsunuz. Sizin umurunuzda olur mu? Siz sadece siyasi ve kişisel menfaatlerinize bakarsınız.

Diyarbakırlı olduğunu MHP’den ayrıldığında öğrendiğimiz Meral Akşener, memleketi Diyarbakır’a gitmiş ve son aylarda ağzında gevelediği “Kürt açılımı, çözüm süreci” düşüncelerini “Mesele silahlara veda ve kan dökmeye tövbe etmekse biz varız. Biz konuşan Türkiye’den yanayız” sözleriyle yinelemiştir.

Meral Akşener’in hala eski Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’ın “İyi Parti’nin kuruluşu sırasında Akşener’le yapmış olduğumuz konuşmalarda bana iki kez şu soruyu sordu: ‘Ümit Bey, bir helikoptere atlayıp Kandil’e gitsem, Duran Kalkan’a ve Cemil Bayık’a sorsam, ulan siz ne istiyorsunuz anlatın bakalım’. İlk duyduğumda kulaklarıma inanamadım. Şaka yaptığını düşündüm ve ‘Meral Hanım böyle bir şey olmaz. Böyle bir şey yaparsanız sizin hemen elinizi kolunuzu bağlarlar, ilk mağaraya atarlar’ dedim ve aynı soruyu bir başka toplantıda tekrar sordu. Dışarıda bir daha söylememesi gerektiğini söyledim” iddiasına cevap vermemiş birisi olarak bir “Kürt Açılımı, çözüm süreci” sevdası peşinde koştuğu çok net anlaşılmıştır.

Meral Akşener geçtiğimiz aylarda da fondaş Ruşen Çakır’ın programında “Kürtler ne istiyorsa soracağız” diyerek Kürt açılımı sevdasına yoğunlaşarak “Çift unsurluluk isteniyor mu, istenmiyor mu? Yarın ayrı bir devlet isteniyor mu, istenmiyor mu? Federasyon isteniyor mu, istenmiyor mu? Abdullah Öcalan’ın fi tarihinde söylediği bir şey: ‘Biz büyük hatalar yaptık’. Bunlar bu ülkede konuşuluyor mu? Konuşulmuyor. Velhasıl-ı kelam dönüyoruz bireye. Eğer Kürt’se Ruşen Bey, ne istiyorsun kardeşim, ne istiyorsun kardeşim, ‘nasıl yani’si” cümlelerini kurmuştu.

Meral Akşener iktidarın bir parçası olurlarsa “Kürt Açılımı, çözüm süreci” başlatacaklarını çok açık ve net ifade etmektedir.

CHP’nin, HDP’nin havasını solumaktan nerdeyse onları ihanetler konusunda geçecek hale gelen Meral Akşener kurduğu partisinin bir proje partisi olduğunu da ispat etmek için elinden geleni yapmaktadır.

Meral Akşener’in partisi bir proje partisi olmasa terörist Demirtaş yerel seçimlerde “Oy verin” diye İP’i de CHP yanında işaret eder miydi?

Meral Akşener “Kürt açılımı” konusundaki vaatleriyle ABD’ye “Beni görün” sinyallerini yoğunlaştırmıştır. Meral Akşener “Kürt açılımı” konusunda bir imada yahut yanlış anlaşılabilecek ifadelerde bulunmamaktadır. Çok açık ve net Kandil’e dahi gidip “Ne istiyorsunuz?” diye soracak kıvama gelmiştir.

Bu İP’in içinde gerçekten çok ikiyüzlü adam vardır. AK Parti hükümeti ve Cumhur ittifakı, terör örgütü PKK’ya kan kusturururken, terörle mücadelenin en başarılı olduğu bu dönemde çıkıp AKP’nin geçmişte yaptığı çözüm süreci üzerinden kendi ihanetlerini örtbas etmeye çalışıyorlar.

AKP’li herhangi bir yöneticinin çözüm süreciyle ilgili 10 yıl önce söylediği sözü sürekli gündemde tutanlar, Meral Akşener’in bu “Kürt açılımı, çözüm süreci” gevezelikleri hakkında niçin hiç yorum yapmamaktadır?

Meral Akşener, HDP’nin kapatılma ihtimaline karşı ABD ve Kandil’e “Yeni bir parti kurmanıza gerek yok, HDP’nin boşluğunu biz doldururuz” mesajı mı veriyor?

Yoğunlaştırdığı “Kürt açılımı, çözüm süreci” söylemlerinin sebebi bu olsa gerek.

Aslında Meral Akşener İP’i kurduğu günden bu yana zaten “Kürt açılımı, çözüm süreci” yapmaktadır. Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’yi “Kürtlerin siyasal temsilcisi” görerek zaten bu işe en zirveden el atmıştı. Terörist Demirtaş ile kahvaltı hayali de zirvede tutunmasını sağlamıştı. CHP’nin HD(P)KK ilişkilerine zerre tepki göstermeyerek, ona uyum sağlayarak bir nevi de bunu gerçekleştirmektedir.

Bu partide, sözde milliyetçi olduğunu söyleyenler Meral Akşener’in bu “Kürt açılımı, çözüm süreci” ile ilgili gevezeliklerine niçin susmaktadır?

Müsavat Dervişoğlu ve Koray Aydın gibi MHP’de geçmişi olanlar Meral Akşener’in “Kürt açılımı, çözüm süreci” açıklamalarıyla ilgili ne düşünmektedir? Yoksa helikopter ile Kandil’e gidecek heyet onlar mıdır?

Meral Akşener’in peşine Ülkücü-Milliyetçi kimlikle takılıp gidenler geldiği HDP’leşme noktasını görmüyor mu? Asena Meral’in Heval Meral dönüşümü MHP’nin 1 Kasım 2015 seçimleri sonrası FETÖ öncülüğünde nasıl operasyon atlattığının delilidir.

Diyarbakırlı oldu, Heval oldu, HDP ortağı oldu, Demirtaşcı oldu, Kürt açılımcısı oldu… Oldu da oldu. Gaza bastıkça da ilerliyor. Bu değişim tek başına kişisel menfaatlerle açıklanamaz. Elbette bir proje kokusu ve oturmuş bir zemini vardır.

HDP’ci Ekrem İmamoğlu’nu Cumhurbaşkanı adayı yapmak için çırpınan Meral Akşener, diğer taraftan da HDP misyonuyla hareket etmektedir.

Meral Akşener’e tavsiyemiz önce cezaevindeki terörist Demirtaş’ın yanına kahvaltıya, sonra da Kandil’deki Cemil Bayık ve Duran Kalkan’ın yanına öğle yemeğine giderek düşüncelerini hayata geçirerek açılımlarına hız vermesidir. ABD ve PKK’ya umut saçıyorsun Heval abla…