Türk ordusu Gara bölgesine terör örgütü PKK’nın topraklarımızdan alıp götürerek alıkoyduğu asker ve polislerimizi kurtarmak, bölgeyi terör örgütünden temizlemek için geçtiğimiz hafta bir operasyon başlatmıştı. Operasyon başladığı ilk günlerde 3 askerimiz şehit düşmüş, operasyon boyunca da 52 PKK’lı terörist öldürülmüştü. Operasyonun son aşamasında da gelen bilgi bizleri kahretmişti. Terör örgütü alıkoyduğu silahsız, savunmasız 13 asker ve polisimizi şehit etmişti. PKK işte böyle bir alçak terör örgütüdür. Oysa Türk ordusu teslim olan PKK’lı teröristlerin kılına dahi dokunmamaktadır.

          Türk devleti son beş yıldır gerçekten hem içeri de, hem sınır ötesinde çok kararlı bir şekilde terör örgütleriyle mücadele ediyor. Buna Allah da, kulu da şahittir. Ama maalesef Türkiye’nin çok tuhaf, garabet ve ihanet odağı haline gelen bir muhalefeti vardır. Türkiye’nin terörle mücadelesinde resmen ayak bağı olmaktadır. Sınır ötesinde YPG’ye (PKK) operasyon yapıyorsun, HD(P)KK’dan önce bunlar feryat ediyor. Hatırlayın Zeytin Dalı Operasyonu’nu engellemek, hedefini saptırmak için başta CHP olmak üzere bu rezil muhalefet neler söylemişti neler… “YPG terör örgütü değil, vatanını koruyan bir oluşum” diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun peşine takılan rezillerden ne beklersiniz ki?

          Afrin’de 4600 YPG’li terörist bu muhalefete rağmen öldürülmüştü. Muhalefet o günlerde adeta Türk devletinin ve hükümetinin önünde canlı kalkan olmaya kalkışmıştı.

          Terör örgütü PKK’nın propagandasını yapmak için kurulan gazetesi, televizyonu, radyosu kapatılıyor, ilk bu reziller feryat ediyor.

          Terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık eden siyasetçi, belediye başkanı gözaltına alınıyor, tutuklanıyor, ilk bu reziller feryat ediyor.

          Böyle bir sicili olan CHP’nin başını çektiği muhalefet Gara Operasyonunda da sanki terörle mücadelede çok hassasmış gibi nutuklar atarak Türk devletini suçluyor. HD(P) KK’nın şeref yoksunları hangi açıklamayı yapıyorsa CHP’nin başını çektiği rezil muhalefet de aynı propagandayı papağan gibi tekrarlıyor.

          13 şehidimizi Türk ordusunun operasyon esnasın öldürdüğünü söyleyecek kadar alçalabiliyorlar. Aynı reziller 4600 YPG’li teröristin canını Türk ordusu karşısında kurtarmak için her türlü kara propagandaya da başvurmuştu.

          Şimdi Gara Operasyonunda da terör örgütü PKK’nın propagandasını yapıyorlar. Onların söylemiyle Türk devletini ve ordusunu suçluyorlar.

          Bu rezil muhalefetin ilham kaynağı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz gün yine siyasi siciline kara leke olacak bir konuşma yaptı. Her konuşması çelişki, her konuşması kara propaganda, her konuşması yalan üzerine kurulu…

          Mesela bir cümlesinde demiş ki: Terör örgütü başı Öcalan’dan seçimde yardım olması için mektup dilenirken 13 şehidimiz için neden yardım istemediniz? Seçimler 13 çocuğumuzdan daha mı kıymetli?

          Teröristbaşı Öcalan’ın mektubuna hem HDP, hem Kandil “Önder Apo’nun mektubundan gerekli mesajı aldık. CHP ve Ekrem İmamoğlu’nu destekleme kararımız ve stratejimiz değişmedi” demişti. Kemal Kılıçdaroğlu’nun buna yönelik bir eleştirisi olmuş muydu? Elbette olmadı. Türkiye’de hem HD(P)KK’ya, hem Kandil’e en yakın siyasetçi Kemal Kılıçdaroğlu idi. Niçin “alıkoyduğunuz asker ve polislerimizin canına dokunmayın” diye aracı olmadı?

          Kemal Kılıçdaroğlu mesela bir cümlesinde yine demiş ki “Dostum Trump deyip gezdiniz. Neden bu konuda yardım istemediniz. Bu dostluğunu neden bu vatandaşlarımızın kurtarılması için kullanmadın.”

          ABD Başkanı Trump terör örgütü YPG’ye tonlarca silah yardımı yaparken senin tarafın YPG olmuştu ve Türkiye Afrin’de elinde ABD silahı olan 4600 YPG’liyi de leş olarak yere seriyordu. Hükümetin tek yanlışı o 4600 YPG’li teröristi getirip CHP Genel Merkezi önüne yığmamak olmuştur. Son bir aydır ABD’nin resmi başkanı senin “çalışmayı dört gözle bekliyoruz” diyerek yalakalık yaptığın ve dünyada onun ABD Başkanlığını ilk kutladığın Joe Biden değil mi?

Sen arasaydın Joe Biden’i Kılıçdaroğlu…

Sen niye yapmadın?

Sen de, Joe Biden da PKK’ya yakın kişiler değil misiniz?

Kemal Kılıçdaroğlu Gara Operasyonu sebebiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istifasını istemiş…

Hem safı ve koruduğu HD(P)KK, hem terörle mücadele edenin istifasını istiyor.

          Son 5 yılda 15 bin terörist öldürme iradesi gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istifa etmesi gerekiyorsa, senin PKK’ya yardım ve yataklıktan dolayı Kızılay meydanında idam edilmen gerekmez mi Kemal Kılıçdaroğlu?

          Kendinin hangi noktada durduğunu bilmiyor mu yoksa sırf dalga geçmek için mi yorumlarda bulunuyorsun?

          Cumhur ittifakını, AK Parti hükümetini eleştirmek yerine çık adam gibi önce terör örgütü PKK’yı kına, senin işbirliği yaptığın yardım ve yaltakçısı HD(P)KK’yı kına… Daha terör örgütü PKK’nın adını vererek kınama yapamıyorsun, üstelik birde terörle mücadelede tavizsiz, kararlı duruş sergileyenlere çamur atıyorsun. CHP Sözcüsü Faik Öztrak’a “Niye terör örgütü PKK’nın adını vererek kınama yapmıyorsunuz?” diye soruyorlar. O da “örgütün adının telafuz edilmesi örgütün propagandasının yapılmasından başka bir şey değildir” cevabını veriyor. Şu rezil savunmaya bakar mısınız?

          Sanki terör örgütünün adını vererek “YPG terör örgütü değil, vatanını koruyan bir oluşum” ve “YPG bize saldırmaz” diyerek terör örgütü avukatlığı yapan Kemal Kılıçdaroğlu değil.

          CHP artık bu ülke adına mide bulantısı ve tiksinti olmaktan öteye gitmemektedir. Terör örgütleri ve uzantılarıyla ilişkileri, işbirlikleri, ittifakları artık iğrenç bir hal almaya başlamıştır. Kemal Kılıçdaroğlu’nun teröre yardım ve yataklıktan hakkında bulunan fezlekesi ne zaman işlem görecektir?

          HD(P)KK CHP olmazsa nefes alamıyor, CHP HD(P)KK olmazsa nefes alamıyor. Anayasa Mahkemesi, yargı organları neyi bekliyorsunuz?