Düşünün CHP, Kemal Kılıçdaroğlu gibi birini arıyorsa bu durum CHP’de çok ciddi bir yönetim zafiyeti olduğunu göstermektedir. “Yönetim zafiyeti” demeyi geçtik, CHP’de şu an tam bir curcuna hali vardır. CHP Genel Başkanı Özgür Özel bildiğiniz “Dan dun siyaseti” yapmaktadır. Özgür Özel’in ne konuştuğu bellidir ne de yapmaya çalıştığı…

CHP’deki manzara bu şarkı sözleri gibi:

“Kim kime dum duma
Kimin elli kimin cebinde
Hep terelelli tere terelelli
Olmuş gidiyor”

CHP’de Genel Başkan kim belli değil…

CHP’deki yönetim kadrosu Özgür Özel’in mi yoksa Ekrem İmamoğlu’nun mu belli değil…

CHP’de belediye başkan adaylarını kim belirliyor belli değil…

CHP’nin İBB Adayı Ekrem İmamoğlu, CHP içinde ayrı bir güç gibi davranmaktayken CHP’nin ABB adayı Mansur Yavaş ise utancından olsa gerek mümkün olduğunca CHP bayrağı ve Özgür Özel posteri kullanmadan seçim çalışmaları yapmaktadır.

CHP’nin bu halini aslında “Adayları belirlerken yapay zeka kullandık” diyen Özgür Özel’in sözleri özetlemiştir. CHP’deki her ilde gerçekleşen aday krizlerine bakınca insan zekâsının tıkandığı çok net anlaşılmaktadır.

Özgür Özel’in, “Adayları belirlerken yapay zeka kullandık” sözleri siyasi mizaha malzeme olmuşken, Özgür Özel malzemeyi gün geçtikçe çoğaltmaktadır.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in CHP Etimesgut Belediye Başkan Adayı Erdal Beşikçioğlu'na sinema ve dizi filmlerde oynadığı karakterler üzerinden “Ona bakınca ben elbette suçlulara göz açtırmayan, geceleyin hepimiz rahat uyusun diye canını ortaya koyan bir iradenin temsilcisini, kahraman Türk polisini görüyorum. Ona bakınca ben 'Bu kapı niye kapalı?' diyen valiyi görüyorum. 'Vatandaş kalabalık etmesin' diyenlere, 'Vatandaşın girmediği yer mi olur, açın kapıları' diyen valiyi görüyorum.” cümleleriyle seçim propagandası yapması sosyal medyada alay konusu oldu. Erdal Beşikçioğlu, “Bergen” filminde de Bergen’in yüzüne önce kezzap atıp hayatını karartan, daha sonraki zamanlarda da kurşunlayarak öldüren kocasını canlandırıyor. Özgür Özel, onu niye hatırlamadı?

Erdal Beşikçioğlu, Kurtlar Vadisi Filistin filminde de İsrail’deki gaddar bir komutan rolünü oynuyordu. Özgür Özel, onu niye hatırlamadı?

Çiçero filminde casusu, Barda filminde tecavüzcüyü oynadı. Özgür Özel’e daha buna benzer birçok rolünü hatırlatabiliriz. Gerçi Özgür Özel kendini rollere, karakterlere bu kadar çok kaptırması normal, ne de olsa şimdi kendisi “CHP Genel Başkan rolü” oynuyor belki de bu yüzden oyunculuktan etkilenmiş olabilir.

Oysa o gün kendini filmlerdeki rolleri üzerinden öven Özgür Özel’e şaşkınlık mimikleri gösteren Erdal Beşikçioğlu, yıllar önce Behzat Ç. filminden etkilenenlerle ilgili bir röportajında “Zamanında Aziz Nesin “Bu ülkenin yüzde bilmem kaçı gerizekalı” dedi ve bir dolu adam yürüdü. Ama ben yürümedim. Sosyologlar insanların dizileri bu kadar ciddiye almasını lütfen incelesinler. Halk karakterle oyuncuyu fazla özdeşleştiriyor. Dizide Harun bir bölümde elini havlu zannederek cübbeye sildi. Sonradan fark etti cübbe olduğunu. Avukatlar “Mesleğe hakaret var” dediler... Ama tabii bir avukatın “Cübbeye el mi silinir? Yaptığımız işe hakaret ediyorlar” demesi diğer avukatları bağlamaz. Anlayacağınız: Aziz Nesin’in dediği yüzdenin içindeki tarafınızı siz seçiyorsunuz.” demişti.

Sosyologlar, Özgür Özel’i de incelesin mi Erdal Beşikçioğlu?

Etimesgut’ta yıllarca başarılı hizmetler yapan MHP’li Belediye Başkanı Enver Demirel halka bugüne kadar hayata geçirdiği projeleri anlatsın dursun. Özgür Özel de CHP Etismesgut Belediye Başkan adayı olan Erdal Beşikçioğlu’nun oynadığı filmlerdeki roller üzerinden kahraman yaratmaya çalışsın. Anlatsana be adam “Kazanırsak Etimesgut’ta şu projeleri hayata geçireceğiz” diye… Gerçi Etimesgut’ta MHP’nin “Üretken Belediyecilik” anlayışında hareket eden Sayın Enver Demirel hep proje üzerine proje üretiyor. Ve hayata geçiriyor. Size de filmlerdeki rolleri anlatmak düşüyor.

Halk Tv’ye çıkan Erdal Beşikçioğlu'na "Siz Etimesgut seçmenine somut olarak ne vaat ediyorsunuz?" diye sorusunu yönelttiler. Soru karşısında bir cevabı olmayan ve şaşkına dönen Erdal Beşikçioğlu ise 'somut' sorusuna 'Umut, huzur, mutluluk' cevabını verdi. CHP’nin genelde ve Etimesgut’taki hali işte budur.

Erdal Beşikçioğlu’nun oynadığı filmlerindeki rollere kendini çok kaptıran Özgür Özel, 2014 yılında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, aralarında sanatçı Erdal Beşikçioğlu'nun da bulunduğu 14 kişiye yönelik uyuşturucu operasyonu düzenlediğini ve Erdal Beşikçioğlu'nun "Ben 2-3 yıldır esrar kullanmaktayım. Arkadaş ortamlarında ikram edildiğinde esrar içtim. Bağımlılığım yoktur, uzun aralıklarla ikram edildikçe içtim. İstemeyerek de olsa, esrar içtiğim için pişmanım” şeklindeki ifadesinden haberi var mı? Rolleri bırak gerçeklere dön artık Özgür Özel…

Özgür Özel, “Adayları belirlerken yapay zekâ kullandık” ifadesi ve Erdal Beşikçioğlu’nun oynadığı rollere kendini kaptırması alay konusu olmuşken, o dur durak bilmeden mizah köklü siyasetine üretimler yapmaya devam ediyor.

İzmir'de seçim çalışmaları yürüten CHP Genel Başkanı Özgür Özel, seçim otobüsü üzerinde "Tüm dünyadan kaynak bulan, sorunları gören, hızla çözen benim çok güvendiğim bir adayım var. Aday burada Cemil Tugay." diyerek İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay'ı tanıtmak istedi. Fakat Cemil Tugay’ın eli yerine başka bir partilinin elini havaya kaldırdı. Genç yaşta Joe Biden gibi gibi dolanıyor ortada…O da biliyorsunuz hafıza kaybı yaşıyor ve tuhaf tuhaf hareketler yapıyor.

Özgür Özel madem filmlerdeki rollere kendini çok kaptırıyor. CHP’nin hali için biz de Düğün Dernek filminden "Hiç panik yok, çok eğleneceğiz çook!" repliğini halk için sunalım… Özgür Özel ve kadrosu, bizleri gerçekten çoook eğlendirecek çoookk…