Hıncal Uluç kimdir sağlık durumu nasıl? Hıncal Uluç koronavirüs hakkında bilgi verdi!

Gazeteci, yazar Hıncal Uluç koronavirüse yakalandığını duyurdu. Hıncal Uluç sağlık durumu takipçileri tarafından merak ediliyor. Yazılarında detaylarıyla durumu hakkında bilgi veren Uluç, "El bebek, gül bebek yaşıyoruz.." dedi. Hıncal Uluç tansiyon, şeker gibi hastalıklara sahip.

Google Haberlere Abone ol
Hıncal Uluç kimdir sağlık durumu nasıl? Hıncal Uluç koronavirüs hakkında bilgi verdi!
28.04.2021 16:18

Hıncal Uluç 1 Kasım 1939 tarihinde doğdu. Hıncal Uluç Subay olan babası Fuat Uluç'un, 2. Dünya Savaşı sırasında Alman tanklarının manevra yaptığı Bulgar sınırında görevli olması nedeniyle, üç yaşına kadar anneanne ve teyzesi tarafından büyütülmüştür. Şimdilerde gazeteci ve yazar olan Hıncal Uluç koronavirüse yakalandı. Koronavirüs tedavisi devam eden Hıncal Uluç, bugünkü yazısında "82 yaşındaki Hıncal, Kovid virüsünü tehlikeli yapan tansiyon, şeker gibi hastalıklara da sahip olan ben, şimdilik virüsle el bebek, gül bebek yaşıyoruz.." dedi.

Hıncal Uluç sağlık durumu

HINCAL ULUÇ SAĞLIK DURUMU NASIL?

Koronavirüsü hafif atlatmasınının nedenini aşı olmasına bağlayan Uluç, "Sebebi, ikincisini 20 gün evvel yaptırdığım aşılarım.. Antikor testim fevkalade. Oksijen alımı testim fevkalade. Günlük hayatımda virüsün değiştirdiği tek şey, eklenen Kovid-19 ilaçlarım. Onların da şu ana dek yan etkisi yok.. "Tu tu tu" deyin tahtaya vurun, "Maşallah" deyin benim için, nazara gelmeyelim.." ifadelerini kullandı.

HINCAL ULUÇ YAZISINI ŞÖYLE SÜRDÜRDÜ:

Ama Ercan pozitif çıkıp eve kapanınca, 'Bir test yaptıralım' dedim. Pozitif çıkmaz mı? Peki 'aşının faydası' o zaman? Aşının faydası şu ki, hiçbir belirti göstermeden yaşıyorum, bu dördüncü gün... Antikor testi yaptırdım bu arada... Sonuç mükemmel... Vücudun Kovid'le savaş silahı olan antikorlar aşı sonucu çok iyi oluşmuş. Yani, 'aşı tam etkili değil... Kovid bulaşmasını engellemiyor' gibi tezvirata kapılmayın. Hangi aşıyı bulursanız yaptırın. Sıranız gelirse asla kaçırmayın.

Bu arada, devletin ekipleri anında geldiler. Kovid ilacını getirdiler, 5 gün süre ile alacağım. Yüce Allah'ın izni ve inayeti ile de iki hafta sonra normal yaşamıma döneceğim... Bu, Kovid'li Hıncal'ın ilk yazısı... İnşallah onlar da aynen böyle devam edecek..."

Hıncal Uluç'tan Fatih Terim için flaş sözler: "Kovulmadan görevi bırak Fatih Hocam...'

A Spor'un usta yorumcusu Hıncal Uluç, teknik direktör Fatih Terim hakkında dün A Spor ekranlarında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hıncal Uluç Fatih Terim'in artık görevi bırakmasını söyledi. İşte Hıncal Uluç'un Fatih Terim hakkında söylediği o çarpıcı açıklamalar...

"Fatih Terim'i sevdiğimiz için, aile dostumuz olduğu için söylüyorum. Dost acı söyler Fatih Terim, sen artık Galatasaray için makul düşünemiyorsun. Bu yetini bu veya şu sebeple kaybettin. Bu kadar yürekten Galatasaraylı olarak bu takıma yapabileceğin en iyi iş bırakmak diyorduk. Artık UltraAslan da aynı noktaya geldi. Burada konuşmadık mı? 'Fatih Hocam ne olur kovulmadan sen bırak. Senin gibi bir adama kovulmak yakışmaz. Sen Galatasaray'ı Avrupa'nın zirvesine çıkaran adamsın' demedik mi?"

Hıncal Uluç kimdir

HINCAL ULUÇ KİMDİR?

Hıncal Uluç (d. 1 Kasım 1939, Kilis, Türkiye), Türk gazeteci, yazar.

Subay olan babası Fuat Uluç'un, II. Dünya Savaşı sırasında Alman tanklarının manevra yaptığı Bulgar sınırında görevli olması nedeniyle, üç yaşına kadar anneanne ve teyzesi tarafından büyütülmüştür. Sonra, babası Çaldıran'a tayin olduğunda aile tekrar birleşmiştir. Ardından tayinler nedeniyle ilkokula Bandırma'da başlamış, sonra 1950 yılında Kilis'te bitirmiştir. 1952 yılında Antakya'da ortaokula başlamış, geri kalan eğitimini de Ankara Kurtuluş Lisesi'nde tamamlamıştır.

1980 yılına kadar Ankara'da kalmıştır. Önce İngilizce'yi öğrenme hevesi yüzünden İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'ne yazılmıştır. Bir sömestr sonunda tekrar Ankara'ya dönmüştür. Bir sene sonra da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni kazanmıştır.Bu arada Demokrat Parti'den ayrılmış bir grubun kurduğu Hürriyet Partisi, Yenigün adıyla bir yayın organı kurmuş, başına da Cihat Baban'ı getirmiştir. Mehmet Ali Kışlalı desteği ile 17 yaşında, sıkıyönetim gereği altı sayfa çıkan gazetenin spor sayfasını hazırlamaya başlamıştır.

Böylece gazeteciliğe adım atmıştır. Oktay Kurtböke, Güneş Tecelli, Başkurt Okaygün, Kurthan Fişek, Güngör Sayarı, Ercan Tan gibi isimlerle beraber çalışır. 1964 yılında Kutlu Aktaş, Burhan Özfatura gibi arkadaşlarıyla beraber mezun olmuştur. Bir yıl sonra da Mamak Muhabere Okulu'nda iki yıl askerlik yapmıştır.Askerden döndüğü 1967 yılında, Mehmet Ali Kışlalı başta olmak üzere eski Yenigün ekibinin çıkardığı Yankı'da çalışmaya başlamıştır. Oktay Kurtböke de Cumhuriyet gazetesinin yayın yönetmeni olduğu için Uluç Yankı ile paralel iş yürüterek burada haftada iki gün spor yazıları yazmaya başlamıştır, TRT kurulunca pazartesi günleri yine Cumhuriyet'e tam sayfa TV sayfası yapmıştır.

1980 senesinde Gelişim Yayınları'nın sahibi Ercan Arıklı ile bir dergi çıkarmak üzere İstanbul'a gelmiştir. Ardından Zafer Mutlu'nun daveti ile 1990 senesinde Sabah'ta yazmaya başlamıştır.1994 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu topuğundan vurulmuştur. 2004 yılında Antalya Valisi Alaaddin Yüksel hakkında yazdığı yazı nedeniyle, 2008 yılında 1 ay hapis ve 898 YTL cezaya çarptırılmıştır.Halen Sabah'ta yazarlık ve a Haber'de yayınlanan 90'a programında yorumculuk yapmaktadır.Hıncal Uluç, Defne Joy Foster'ın ölümünden sonra 'Bu nasıl bir mahalle baskısıdır?..'isimli yazısı üzerine tazminat davası açıldı ve tazminata mahkûm edildi.

Kırmızı Çizgi (2010 - NTV Spor)
90 Dakika (NTV)
Yaşamdan Dakikalar (Önce: Tv8, atv Şimdi: Sky Türk)
Tele Pazar (Kanal 1)
Yalanlar ve Ben - Ortaklaşan Bir Sevgi (yeni program)
Aileler yarışıyor (1975-TRT)

Şarkı sözü yazarlığı
Türk pop müziğinin güçlü seslerinden Lale Akat, 1973 yılında Ali Kocatepe'nin kurduğu 1 Numara Plak şirketinden ilk plağını çıkardığında, 45'liğin B yüzünde yer alan Jose Feliciano'nun "Once There Was A Love" adlı şarkısının Türkçe sözlerini Hıncal Uluç yazmıştı. Şarkının Türkçe adı ise "Aşkımızdı O" olmuştu. Plağın A yüzünde ise Donna Hightower'ın "The World Today Is A Mess" adlı şarkısının Türkçe aranjmanı olan "Biz Böyleyiz" yer alıyordu.Onun Türkçe sözlerini ise Ali Kocatepe yazmıştı.1985 yılında ise Özdemir Erdoğan ve Sezen Aksu düeti olan "Bir küçük aşk masalı" şarkısının söz yazarlığını Sezen Aksu ile beraber yapmıştır.

Albümler
Hıncal Uluç, kendi seçtiği şarkılardan oluşan iki müzik albümü yayınlamıştır. 2008'de "Hıncal'ın Seçtikleri" ve 22 Ocak 2009'da "Hıncal'ın Seçtikleri 2" albümü yayınlanmıştır.

Yorumlar