Türkiye, 6 gün sonra yerel seçimler için sandığa gidecek… Hizmet edenin kazanacağı bir seçim olması ana temennimiz, mücadelemiz ise hizmet etmeyen kişilerin belediye başkanlığı koltuğundan gönderilmesi adınadır. Kısacası CHP’li Belediye Başkanlarını koltuklarından göndermek, hizmet almak için başarmanın ilk adımı olacaktır. İstanbul, Ankara, İzmir, Hatay, Antalya, Mersin, Adana başta olmak üzere CHP’nin elindeki belediyeleri kurtarmak demek, halkı hizmetle tekrar tanıştırmak olacaktır. Pazar günü gerçekleşecek seçimden sonra bu belediyelerin hepsinin, bu hizmet kısırlığı yüzünden Cumhur ittifakına geçeceği herkesin kanaati olmuş durumdadır.

CHP’nin her daim ön planda olan ve sembol belediyeleri neresi?

İstanbul, Ankara, İzmir… Hizmet namına en sıkıntılı büyükşehirlerin başında bunlar geliyor. Bu 3 büyükşehirde ve diğerlerinde tekrar CHP’li Belediye Başkanları kazanacak olursa zaten bunun sosyolojik değerlendirmesi mutlaka yapılmalıdır. Çünkü belediye başkanı hizmet için seçilir. Hizmeti olmayan ödüllendirilir mi?

İstanbul halkı hizmet istiyorsa tekrar Ekrem İmamoğlu’nu, Ankara halkı hizmet istiyorsa Mansur Yavaş’ı tekrar seçebilir mi? İzmir’in her yeri CHP’nin kokuşmuş siyaseti gibi kokarken, orada tekrar niçin CHP kazansın?

CHP’nin zihniyeti, bünyesi, karakteri millete hizmet etmeye müsait değildir. CHP’nin resmi açıklaması “Bu hükümet dünyanın en doğru işini bile yapsa bizim bu hükümeti alkışlayacak halimiz yok. Milletin bize verdiği görev bu kardeşim...” şeklinde değil miydi zaten?

Ekrem İmamoğlu gidici olduğunu artık kabullendi çünkü bu durumu her davranışına yansıtıyor. Mansur Yavaş’ın ise her yönden maskesi düştü. Kim ne derse desin, İYİ Parti ABB Belediye Başkanı adayı Cengiz Topel Yıldırım’ın bu konuda katkısı büyük olmuştur.  Cengiz Topel Yıldırım, Mansur Yavaş’ın ABB Başkanlığı dönemindeki vurgunlarını, yolsuzluklarını, ihale usulsüzlüklerini, vaat ve proje yalanlarını, ABB yönetimindeki halkı kandıran uygulamalarının çoğunu deşifre etti. Mansur Yavaş’ı adeta ‘madara etti’ desek yeri vardır. Mansur Yavaş ve ekibi, Cengiz Topel Yıldırım’ın ortaya koyduğu belgelere, iddialara, suçlamalara cevap verememiştir. Cengiz Topel Yıldırım dozajını günlük artırmaktadır. Mansur Yavaş’ın siyasi, para konularında dürüst olmadığını bizler yıllar önce zaten ispatlamıştık. Cengiz Topel Yıldırım’ın açıklamaları bu durumu güçlendirmiştir. Onun çek-senet, şantaj, tehdit, vergi kaçırma konularında yaşadıkları var ki, normal bir hukuk devletinde muhtar bile olamazdı lakin o muhterem, ABB Başkanı oldu.

Ankara’da seçim sonucu ne olursa olsun, ABB bünyesinde iddia edilen vurgunların ve yolsuzlukların, buharlaşan paraların peşi asla bırakılmamalıdır.

Bir de Mansur Yavaş’ın İngiltere aşkı mercek altına alınmalıdır. Yarın bu konuyu inşallah geniş değerlendirmeye çalışacağız. Mansur Yavaş’ın İngiltere’de bir gömü aradığı çok bellidir. Kızının da Türkiye’de iş bulamamasından İngiltere’ye gitmesi falan hepsi hikâyedir.

Bir kişi CHP’de siyaset yapıyorsa emin olun Türkiye’nin varlığı, geleceği adına onun aldığı nefes bile takip edilmeli... Önümüzdeki bu seçimlerde CHP’ye bugüne kadar Türkiye’ye her yaptığı ihanetin hesabı sorulmalıdır.

5 yıl boyunca emanet aldıkları büyükşehirlere çivi çakmayanlar, şimdi hangi yüzle tekrar görev istiyorlar bu pişkinliği anlamak gerçekten zordur.

2019 yılındaki vaatlerini bile hatırlamayan Ekrem İmamoğlu’nun, ulaşımı kilitlenmiş Ankara’ya bir metre metro dahi yapamayan Mansur Yavaş’ın ortak İngiltere aşklarından doğan siyasi projeleri yüzünden Ankara ve İstanbul halkının çektiği eziyet artık bitmelidir.

Önümüzdeki pazar günü bu fırsat kaçırılmamalıdır. Aksi halde bir beş yıl daha CHP’li belediyeye katlanmak zulüm olacaktır. İşkence, çile, acı çekmeyi sevenler yine koşa koşa CHP’ye oy verebilir.

2019 yılında terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak yaparak seçim kazananlar, 2024 yılında da terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı DEM ile ittifak yaparak seçim kazanmaya çalışırken, zerre vatan sevgisi, şehide ve gaziye saygısı olan bu CHP’ye oy verebilir mi?

Hizmetsizliğe, vizyonsuzluğa, çapsızlığa, ihanete mideniz varsa hadi CHP’ye oy verin…